RU

Теги тижня: суддя Кашшаі, жарти про українок, забуте ім'я Ющенка

25.06.2012, 10:25
Теги тижня: суддя Кашшаі, жарти про українок, забуте ім'я Ющенка - Фото
Англієць Джон Террі вибиває з воріт м'яч після удару Марко Девіча. Це була нога долі - подібно "руці Бога", якою Марадона забив гол англійцям в 1986-му

Слова, вирази та події, якими запам'ятався тиждень з 18 по 24 червня, в огляді ЛІГАБізнесІнформ

Угорський арбітр

Вираз, що став ідіомою - як "британські вчені", "німецькі лікарі" та "суддя Кірєєв". У матчі групового турніру Євро-2012 між збірними України та Англії головний арбітр - угорець Віктор Кашшаі - не зарахував гол, забитий форвардом українців Марко Девічем. М'яч в повітрі перетнув лінію воріт на півметра і був вибитий захисником збірної Англії Джоном Террі (відео). Гра закінчилася перемогою англійців, і українці залишили турнір, не потрапивши в плей-офф. Як це не дивно, суддівська помилка підсолодила гіркоту від вильоту збірної України. Без шкоди для патріотичних почуттів тепер можна звинувачувати у всьому Кашшаі. У соціальних мережах шириться рух по відмові від гуляшу та збору коштів на лазерну корекцію зору угорським арбітрам. Нависла загроза і над хряком Віщуном, який, на думку багатьох уболівальників, халтурно відпрацьовує свої висівки.

Жарти про українок

Скандальний прояв українсько-польської дружби й стратегічного партнерства. У прямому ефірі польського радіо "Eska Rock" ведучі Куба Воєвудський та Міхал Фігурський дозволили собі неполіткоректні выпади на адресу українок. Це стало причиною ноти протесту МЗС України з вимогами публічних вибачень. У свою чергу голова правління радіостанції Богуслав Потоньц підкреслив, що журналісти лише висміювали стереотипи окремих представників польського суспільства.

Воєвудський та Фігурський можуть претендувати на премію "Фіолетові лицарі" (якби така існувала) за самий невдалий жарт. Нагадаємо, фіолетовий лицар з не усміхненим обличчям - один з героїв "Майстра і Маргарити" Михайла Булгакова. "Він невдало одного разу пожартував, - шепнув Воланд, - і ось засуджений був на те, що при відвідинах землі жартує, хоча йому й не так вже хочеться цього".

Ім'я Ющенка

На першому засіданні Конституційної асамблеї Віктор Янукович подякував усім президентам, забувши при цьому, як звуть Віктора Ющенка. "Я дуже вдячний Леоніду Макаровичу Кравчуку, першому президенту України, який взяв на себе цей тягар ... Також вдячний президенту Кучмі Леоніду Даниловичу і президенту Ющенку ...", - сказав Янукович, після чого замовк на десять секунд, зітхнувши згадуючи ім'я третього президента. Але так і не згадавши, продовжив промову. Конфуз тим більше несподіваний, що обох звати однаково - Вікторами.

За батьківщину

Міністерство оборони України під керівництвом Дмитра Саламатіна розробило "Перелік видів господарської діяльності, здійснення яких дозволяється військовим частинам Збройних сил України". За нудною назвою ховається захоплююче читання. На одинадцяти листах перераховані 78 видів діяльності, якими зможе зайнятися українська армія у вільний від захисту Вітчизни час. Серед них не тільки традиційний випас свиней та вирощування ягід, а й дещо пооригінальніше. Наприклад, розведення буйволів, виробництво сухарів, тортів і тістечок, ремонт космічних літальних апаратів, функціонування атракціонів, роздрібна торгівля алкогольними напоями власного виробництва, а також організація похорону та надання супутніх послуг. У той же час в переліку відсутнє полювання, хоча для людей з рушницею це було б природно.

Інтернет-демократія

Світле майбутнє, обіцяне президентом Росії Володимиром Путіним мережевим активістам. На Петербурзькому економічному форумі він заявив, що всі ініціативи, які зберуть 100 тисяч авторизованих підписів в інтернеті, будуть розглянуті парламентом. Правда, не уточнив подробиці переходу від народовладдя в офлайні до інтернет-демократії. Неясно і те, чи буде передбачений захист від політично незрілих юзерів. В іншому випадку Держдумі доведеться розглядати ініціативи про передачу всієї повноти влади в країні пухнастим котикам - головним мережевим улюбленцям.

Виступивши на форумі, Путін став на ковзани і відправився грати в хокей зі своїм фінським колегою Саулі Нііністе. Цікаво, що обидва президенти вийшли на лід під кольорами російського прапора. Це породило хвилю чуток про швидке повернення Фінляндії до складу Російської імперії на правах широкої автономії.

Фейки тижня

Сергій Мавроді побудує нову піраміду в Єгипті, повідомляє UaReview. Після краху МММ-2011 її засновник заявив, що тепер буде будувати піраміди не в СНД. "Давним-давно єгиптяни показали себе хорошими будівельниками. Їхні творіння пережили війни і революції. Якщо в СНД піраміди валяться за 1-2 роки, то єгипетські стоять тисячі років", - заявив Мавроді.

Лідер російських комуністів Геннадій Зюганов відвідає з офіційним візитом НДР і Чехословаччину, говориться в повідомленні HOBOSTI. Зюганов повністю відновився після недавньої госпіталізації, пов'язаної з болями в коліні. Лідер КПРФ побуває в Чехословаччині, гляне в обличчя капіталістичній гідрі через Берлінську стіну, а також здійснить візит в соціалістичну Югославію і літню резиденцію товариша Мао в Кантуні.

КВН може бути оголошений тоталітарною сектою. На думку експертів, у Клубу веселих та кмітливих є всі ознаки секти. У їх числі - ведучий Олександр Масляков, осередки у всіх куточках країни, грошові внески й свій сленг. У мережі КВН в основному потрапляють особи з психікою й світоглядом, які ще  не сформувалася, тобто школярі та студенти.

Заголовки тижня

Аральське море українського фондового ринку.

Продажа "Крику" допомогла Норвегії різко збільшити торговий профіцит.

У ресторані недоварений кальмар намагався запліднити рот жінки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини