RU

Теги тижня: палець в розетку, Донецьк програв, камбек Горбачова

23.04.2012, 11:02
Теги тижня: палець в розетку, Донецьк програв, камбек Горбачова - Фото
Набіг на інтернет-бізнес зробив податкову міліцію одним з головних українських ньюзмейкерів (фото - sts.gov.ua)

Слова, вирази та події, якими запам'ятався й насмішив тиждень з 16 по 22 квітня, в огляді-концерті ЛІГАБізнесІнформ

Законопроект №6523

Продукт законотворчості депутатів від Партії регіонів, Блоку Литвина та Компартії. Як стверджує народний депутат Леся Оробець, якщо законопроект буде прийнятий, це стане підставою для закриття файлообмінників, інтернет-ЗМІ та інших мережевих ресурсів без судового рішення.

У зв'язку із цим незрозуміло, що зміниться порівняно з нинішньою практикою, коли обмежити доступ до будь-якого сайту не складніше, ніж клікнути на хрестик в правому верхньому куті монітора. Тому прикладом випадки з інтернет-магазином
Rozetka.ua і файлообмінником EX.UA. І друге питання: чим в разі прийняття такого закону буде займатися Віктор Вікторович Янукович, відомий як покровитель українського інтернету, не раз виступав проти позасудового закриття сайтів.


А завтра була омбудсман

Урядовий уповноважений у Європейському суді з прав людини Валерія Лутковська злітала в Страсбург на слухання у справі Юрія Луценка. Вона доводила суддям, що арештом екс-міністра внутрішніх справ його права не були ущемлені. Пікантність в тому, що на цьому тижні Лутковська, найімовірніше, буде призначена Верховною Радою уповноваженим з прав людини. І в такому випадку її виступ в Євросуді можна трактувати як роздвоєння особистості, оскільки майбутнього омбудсмена більше до лиця захищати права людини, а не держави. Виходом із цієї колізії може бути визнання того, що Луценко не є людиною, а значить, права людини на нього не поширюються.


Невідомо де

Місце проведення матчів Євро-2012, на думку генсека Міжнародної федерації асоціацій професійних футболістів Тео ван Сеггелена. "Я не хочу здаватися занадто критичним, але як могло статися, що такі матчі, які є окрасою цілого чемпіонату, проходять на цих стадіонах невідомо де?" - обурився функціонер. Як приклад цього невідомо де ван Сеггелен назвав харківський стадіон "Металіст". Голландця лякає агресивність і расизм східноєвропейських вболівальників, а також проблеми з іноземними мовами й транспортом. У відповідь на цю нетактовність українські вболівальники на своїх форумах негайно запропонували голландцеві піти відомо куди.


Поразка "Донецька"

Рішення про поразку клубу було прийнято дисциплінарно-переглядовою комісією. Правда, не футбольної, а баскетбольної. Баскетбольний клуб "Дніпро" опротестував результат другої гри плей-офф з БК "Донецьк". Судді тоді не зарахували м'яч, закинутий на останніх секундах командою із Дніпропетровська, коли та відставала на одне очко. У результаті кидок в кільце визнали результативним, а команда Вольдемара Хомічюса зрівняла загальний рахунок у серії матчів.

На відміну від баскетбольної Феміди, футбольна виявилася менш послідовною. Контрольно-дисциплінарний комітет скасував друге попередження гравця київського "​​Динамо" Дениса Гармаша в матчі з донецьким "Шахтарем", яке, вплинуло на хід поєдинку. Але далі цього не зайшло, незважаючи на заяви тренерів обох команд про готовність переграти матч.


Горбачов повертається

Головна загроза для російської тандемократії. Перший і останній президент Радянського Союзу заявив, що суспільство потребує альтернативи. Ця сила повинна бути соціал-демократичної по суті. До лідерства Михайло Горбачов не прагне. Він готовий вивести нових соціал-демократів на політичну орбіту, але вести їх за собою не має наміру. Так що повернення нового мислення, прожекторів перебудови, демократизації та гласності можна не побоюватися.

Це вже не перша спроба Горбачова прищепити співвітчизникам соціал-демократичні цінності, незважаючи на їх опір. Він очолював Російську об'єднану соціал-демократичну партію, яка в 2007 році була ліквідована Мін'юстом через нечисленність. Не вперше Михайло Горбачов висловлює й своє невдоволення
Володимиром Путіним. "Він же врознос пішов. Він, кажуть, сказав: президенту Горбачову треба язик прикусити. Взагалі, розперезалася людина", - обурювався 81-річний політик.


Тотальний диктант

Щорічне свято російської орфографії та пунктуації. В цьому році автором тексту всенародного диктанту, в якому взяли участь десятки тисяч людей по всьому світу, став Захар Прилєпін. Мабуть, йому довелося чимало попотіти, щоб написати текст з такими граматичними конструкціями: "Якщо країна під назвою Росія раптом виявить, що вона втратила значну частину своєї території і значну частку свого населення, можна буде сказати, що на початку нульових нам, дійсно , було не до чого і що в ці роки ми займалися більш важливими справами, ніж збереження державності, національної ідентичності та територіальної цілісності".

Як відомо, проблеми у вживанні "тся" і "ться" в дієсловах, а також анархія в розстановці розділових знаків є одним з факторів, що стримують розширення російського світу.


Фейк тижня

Держава візьме на себе витрати з випуску аудіокниг президента України Віктора Януковича, повідомив на прес-конференції голова Державного комітету з телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович. Курдінович нагадав про передвиборче гасло Януковича - "Почую кожного". "Тепер настала черга кожного з нас почути думки вголос президента України Віктора Федоровича Януковича", сказав чиновник. Заявлений тираж кожної аудіокниги - 45 млн. примірників, - "приблизно на кожного українця", відзначив голова Держтелерадіо. Про це повідомляє Агентство вигаданих новин.

Заголовок тижня

"Янукович чекає поштовху у відносинах з Йорданією" (стаття на сайті segodnya.ua про візит Віктора Януковича до Йорданії).


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини