RU

Теги тижня: пісня Кулиняка, біла перша леді, Ё-партія

26.03.2012, 11:22
Теги тижня: пісня Кулиняка, біла перша леді, Ё-партія - Фото
Порошенко з посмішкою увійшов в уряд професіоналів Азарова

Слова, вирази та події, якими запам'ятався й насмішив тиждень з 19 по 25 березня, в огляді ЛІГАБізнесІнформ

Непрості тижні Порошенка

Проміжок часу між 23 лютого, коли Віктор Янукович зробив пропозицію Петру Порошенку, і 23 березня, коли той не зміг відмовитися. "Останні тижні були для мене дуже непростими. Рішення, яке я повинен був прийняти, ймовірно, приймається кілька разів у житті й дається нелегко ... Поставивши на одну чашу терезів особисті політичні амбіції, а на іншу - ситуацію в економіці ... Рішення я прийняв ", - довірливо повідомив він через Facebook про згоду прийняти посаду міністра економічного розвитку і торгівлі.

Життя регулярно вимагала від Порошенка непростих рішень і раніше. Коли він покинув ряди соціал-демократів. І коли в 2001-му створював Партію регіонів. І коли розгледів історичні перспективи блоку Наша Україна. Нарешті, коли в черговий раз пожертвував амбіціями й став одним з професіоналів в уряді Миколи Азарова.

Погодившись працювати в Кабміні, Порошенко залишається власником опозиційного 5 каналу. Що ще раз підтверджує багатовекторність і плюралізм в голові нового міністра.

"Україна-Вперед"

Напрямок руху, обраний Наталією Королевською та її прихильниками на IX з'їзді Української соціал-демократичної партії. Партійців так вразила ця піар-знахідка, що вони вирішили змінити назву та стати Партією Наталії Королевської  "Україна-Вперед". (Не плутати з партією "Вперед, Україно!" Віктора Мусіяки, яка на парламентських виборах 2006 року набрала 0,02%).

Перейменування партії - черговий креатив недавно виключеного з БЮТ політика. В активі Королевської також біло-блакитні білборди "Нова економіка - нова країна", гасло "Захистити кожного", фотосесія в робочій касці й лист Бараку Обамі з проханням висунути Юлію Тимошенко на здобуття Нобелівської премії.

Пісня Кулиняка


Номер самодіяльності, який міністру культури Михайлу Кулиняку доведеться розучити до наступної зустрічі Януковича з діячами Ради церков і релігійних організацій.

"Михайло?! Зіграєш нам, заспіваєш на виїзді?", - звернувся президент до міністра, закриваючи засідання ради в Києві. Швидше за все, Кулиняку належить заспівати на півдні. "Ми можемо кудись виїхати за стіни цього приміщення. Ви подумайте над цією пропозицією ... Непогано було б у Криму зібратися, десь в п'ятнадцятих числах серпня. Нормальна пропозиція?", - по-свійськи запросив Янукович бородатих предстоятелів церков.

У спілкуванні з членами Ради церков Янукович був оригінальним не вперше. Наприклад, минулого року зустріч пройшла на Страсному тижні.

Біла перша леді

Невдалий жарт Роберта Де Ніро під час благодійного вечора, організованого для збору коштів на виборчу кампанію Барака Обами. Перерахувавши дружин претендентів на президентський пост (Каліста Гінгріч, Карен Санторума, Енн Ромні), актор запитав у публіки: "А ви справді думаєте, що наша країна готова до білої першої леді?"

На наступний день штаб Ньюта Гінгріча зробив жорстку заяву, в якій слова Де Ніро назвали расистськими. Розцінив їх як "неприпустимі" і офіс Мішель Обами. Кінозірці довелося терміново пояснювати, що його висловлювання "хоча й було сатиричним, але не мало на меті образити чи збентежити кого-небудь, особливо першу леді".

За іронією долі приблизно в цей же час президент Янукович на нараді в Запоріжжі розповідав анекдот про Мойшу. Незадоволених не було.

Сотня інтелігентів

Рейтинг популярності Тимошенко в середовищі творчої інтелігенції. У листі до Януковича сотня письменників, вчених, діячів мистецтв і священиків попросили гаранта "невідкладно помилувати Юлію Тимошенко й повністю звільнити її від відбування несправедливого покарання". Інтелігенція також хоче, щоб президент відмінив указ про те, що просити про помилування може тільки сам ув'язнений. Коли указ буде скасований, інтелігенція ще раз попросить президента помилувати ув'язнену Качанівської колонії - вже на законних підставах.

Поки відповіді на колективний лист не надійшло. Як не було його й у попередніх випадках. Мабуть, пошта не доставляє Януковичу листи від інтелігенції.

Ё-партія

Можлива назва партії російського мільярдера Михайла Прохорова. З 45 тисяч варіантів були відібрані 86 і запропоновані для голосування на сайті політика. "Назва повинна відображати дух і суть нашого починання. Ми дійсно хочемо створити партію нового типу, живу структуру, для людей, а не ще одну партію влади, партію у годівниці або фейк", - звернувся до однодумців Прохоров.

На думку тих, хто проголосував, найкраще для таких цілей підходить назва Ё-партія - за нього віддали голоси 14,1%. З помітним відставанням йде Нова Росія.

Прохорову не вперше просувати продукт, що починається на "ё". В цьому році обіцяно серійне виробництво гібридного "Ё-мобіля".

Esquire Україна

Інтелектуальний символ і новий рубіж на шляху України до спільноти вільних народів (з поки не взятих рубежів залишилися тільки магазини IKEA та кав'ярні Starbucks).

Перший випуск журналу, який почали видавати в Україні, викликав скандал в соцмережах і поява спільноти "Вимагаємо україномовний Esquire Україна". Його учасники загрожують економічними санкціями й відстоюють своє конституційне право читати журнал рідною мовою. Їхні опоненти просять не плутати державну мову й приватний бізнес, а також пропонують всім незадоволеним піти до Херсту (Esquire - один з активів Hearst Corporation). Високий градус дискусії підтримали ліві інтелектуали. Вони оцінили це як спробу замилити очі й відвести народ від розмови про його зубожіння.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини