RU

Теги тижня: омбудсвуменіана, війна за Пейзажку, уклін Табачника

19.03.2012, 13:57
Теги тижня: омбудсвуменіана, війна за Пейзажку, уклін Табачника - Фото
Табачник. Рукостискання з поклоном (фото - gazeta.ua)

Слова, вирази та події, якими запам'ятався й насмішив тиждень з 12 по 18 березня, в огляді ЛІГАБізнесІнформ

Омбудсвуменіана

Процедура переходу посади омбудсмена (за фактом - омбудсвумен) від Ніни Карпачової до Валерії Лутковської. Обидві є креатурою Партії регіонів. Минулого тижня Лутковська недобрала 14 голосів в парламенті. Регіонали назвали це проявом демократії й тут же почали шукати ренегатів в своїх рядах. Злі язики стверджують, що не обійшлося без інтриг Карпачової, яка вже давно, з 1998 року, звикла захищати права українців. Пікантність ще й у тому, що до цих пір Лутковська мала вельми своєрідне відношення до правозахисної діяльності. Вона відстоювала інтереси української держави, а не ображених державою громадян в Європейському суді з прав людини.

Війна за Пейзажку

Боротьба усіх здорових сил суспільства проти забудови Пейзажної алеї в Києві. Минулого тижня бойові дії (відео) спровокувала новина про скасування Вищим адміністративним судом України рішення судів нижчих інстанцій про заборону будівництва семиповерхового будинку для співробітників МЗС. Складність боротьби сьогодні полягає в тому, що незрозуміло з ким воювати. Проти знесення скверу та забудови на Пейзажці заявили громадські рухи й партії, представники міністерств і відомств, столична мерія і навіть сам ініціатор будівництва МЗС.

Предмет обопільної зацікавленості

З 12 по 14 березня країна стежила за тим, як віртуозно український президент звертається з ім'ям і прізвищем туркменського колеги - Гурбангули Бердимухамедов, який прибув в Україну з державним візитом. Біда підкралася на рівному місці. Віктор Янукович переплутав назву країни, звідки прибув високий гість (відео). "Стратегічне співробітництво, торгово-економічне співробітництво між Україною та Казахстаном є предметом обопільної зацікавленості", - заявив президент під об'єктивами камер. На щастя, застереження не вплинула на характер двосторонніх відносин, і керівники поїхали в цирк дивитися на наїзників і спілкуватися з дітьми.

Уклін Табачника

Два рази "ку". Знак пошани до верховної влади, продемонстрований міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником. Більш ніж шанобливий уклін міністра з потиском руки Віктора Януковича породив безліч фотожаб і глузувань в соцмережах. Через день соцмережі переключилися на інший знімок - чимось схожий, але мізансценою багатшими. На фото обмінювалися вітаннями члени комітету з культури Держдуми Росії Марія Максакова-Ігенбергс, Йосип Кобзон (праворуч) і Станіслав Говорухін (ліворуч). Жест Говорухіна по відношенню до Максакової виглядав зовсім не по-парламентськи.

"Вболівай!"

Мантра, яку слід розучити до початку Євро-2012 в Україні (дивитися відео). Якщо повторювати багато раз, приносить гроші - 50 тисяч доларів від Фонду Бориса Колесникова. Перевірено Дмитром Голубом, чия пісня з таким приспівом перемогла в конкурсі народних хітів і стала неофіційним гімном футбольної першості. Ще 100 тисяч доларів підуть на зйомку відеокліпу. Наочний приклад того, як Євро-2012 допомагає українцям збагатитися.

Картопляна революція


Грецький внесок у світовий революційний рух (дивитися відео). Сенс революції в тому, що фермери продають картоплю споживачам без посередників. Таким чином, її ціна знижується майже вдвічі. За словами фермерів, найближчим часом революція перекинеться на інші продукти харчування - рис, борошно й оливкове масло. Картопляний рух зайняв гідне місце в ряду з іншими квітково-плодовими революціями - рожевою в Грузії, тюльпановою й динною в Киргизії, кедровою в Лівані, волошковою в Білорусі та фініковою в Єгипті.

Цариця в термах


Новий імідж дружини президента та голови опікунської ради програми "Духовно-моральна культура підростаючого покоління Росії" Світлани Медведєвої. Прізвисько "цариця в термах" дружина Дмитра Медведєва отримала від італійських журналістів за розмах, з яким проводила відпустку на курорті Монтекатіні Терме в Тоскані. Для президентської сім'ї та 30 охоронців був знятий п'ятизірковий готель Grand Hotel La Pace - Медведєва зібралася тут прийняти термальні ванни. Італійські газети писали, що в цьому готелі зупинялися Тоні Блер, Леонід Кучма, дружина президента Франції Карла Бруні та князь Монако, але повністю орендувати Grand Hotel La Pace дозволяють собі хіба що арабські шейхи.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини