RU

Судовий етикет по Тимошенко

07.07.2011, 10:03
Судовий етикет по Тимошенко - Фото
0246900558bfe024472468ff91b7d93a.jpg

Спочатку провокаційність поведінки Тимошенко в суді можна було списати на стрес, роботу на камеру і на те, що пані дозволено багато чого. Однак чим далі, тим агресивніше і нахабніше поводилася екс-прем'єр, і тим менш терплячим ставав суддя

На перших засіданнях суду провокаційність поведінки Юлії Тимошенко можна було списати на стрес, активну роботу на камеру і на те, що красивій жінці можна, якщо не все, то багато чого. Однак чим далі, тим агресивніше і нахабніше поводилася екс-прем'єр, і тим менш терплячим ставав головуючий Родіон Кірєєв.

Учора засідання почалося з відвертої суперечки між суддею, Тимошенко та її групою підтримки. Спочатку суддя спробував добитися тиші в залі, потім в черговий раз нагадав екс-прем'єру, що при зверненні до суду все ж таки треба вставати. Не допомогло: і Тимошенко не піднялася, і в залі спокійніше не стало.

Після того, як суддя зробив зауваження Тимошенко, із залу почулися невдоволені вигуки. Кірєєв зупинив засідання і попросив порушника піднятися і представитися. На це зі своїх місць встали всі депутати. Кірєєв ще раз попросив представитися саме того депутата, який, на його думку, порушив порядок. Врешті-решт вдалося з'ясувати, що порушником спокою був Михайло Косів. Кірєєв ухвалив рішення видалити його із залу судових засідань, однак правоохоронці так і не наважилися застосувати силу до народного обранця. Після суперечок з народними депутатами суддя сам покинув зал.

Після повернення до залу Кірєєв знов взявся до обговорення питання продовження прямої трансляції процесу, під час якого його так грубо перервали. Трансляцію заборонили. Суддя при цьому наголосив: "Представники ЗМІ мають право бути присутніми на засіданнях і користуватися портативними записуючими аудіозасобами, це право ніяким чином не обмежується. Забороняється тільки фото-, відеофіксація і відеотрансляція". Тимошенко і її захист рішення не схвалили, оскільки, зі слів екс-прем'єра, "їм треба в тиші, бажано без суду і слідства, ухвалити вирок".

При цьому захисник Тимошенко Микола Титаренко вимагав відведення судді. Адвокат аргументував своє клопотання тим, що суддя, ухваливши рішення про припинення прямої трансляції, порушив норму про відкритість судового процесу. Клопотання було відхилено.

Наступним каменем спотикання в ході засідання стала персона народного депутата Євгена Суслова. Кірєєв ухвалив рішення вивести Суслова із залу. Після суперечки з парламентаріями стосовно того, що Суслов - народний депутат, і у нього є право перебувати в судовому залі, суддя попросив правоохоронців виконати його рішення. Близько 20 співробітників підрозділу "Грифон" спробували вивести Суслова. Однак за колегу заступилися інші депутати - вони піднялися і вишикувалися в стіну, перегородивши шлях міліції. Після цього в зал спробували прорватися співробітники "Беркута". У залі було чутно крики, відбувалася тиснява. Камера TVi, яка забезпечувала пряму трансляцію, була закрита, а декілька хвилин опісля, коли «видимість» відновилася, журналіст з камерою був вже на вулиці. Депутати виштовхнули бійців з суду. Разом з беркутівцами зал покинув і Суслов. Таким чином, рішення суду було виконано.

Фінальний акорд в цьому феєричному дійстві поставила Тимошенко. Коли Кірєєв повернувся після перерви, він декілька хвилин не міг почати засідання, оскільки депутати скандували "Ганьба!" Якраз в ці хвилини Тимошенко завершувала свій виступ перед пресою, в якому назвала суддю "нелюдем".

Кірєєв попросив Тимошенко повторити, як вона назвала головуючого суддю. З його слів, Тимошенко ображає не його особисто, а судову систему України. У результаті, враховуючи те, що суд неодноразово робив Тимошенко зауваження про порушення порядку і неповагу до суду, Кірєєв поставив питання про видалення екс-прем'єр-міністра з судового залу на одне засідання.

І видалив. Суддя аргументував це рішення тим, що Тимошенко неодноразово ображала суд і порушувала порядок в залі засідань. Прокурори підтримали суддю. Захисник Тимошенко висловився категорично проти. З його слів, видаляти Тимошенко неприпустимо, оскільки розгляд справи без неї недоцільний.

Суд звернувся до Тимошенко з проханням відкрито повторити всім, якими словами вона зустріла суддю після перерви. Тимошенко відповіла, що назвала суддю "нелюдем" і може повторити це, оскільки від своїх слів не відмовляється. Кірєєв на це заперечив: "Крім слова "нелюдь", яке було і яке також образливе, ви говорили ще інші слова, які є нецензурними, тому суд не може дозволити собі їх повторити".

Оскільки в залі було шумно, журналісти не змогли почути, яке саме слово Тимошенко так обурило Кірєєва, але візуально це було коротке односкладове слово. Пізніше прес-секретар екс-прем'єра Марина Сорока спростувала, що лідер БЮТ застосовувала стосовно судді Родіона Кірєєва будь-яке інше слово, крім слова "нелюдь". "Я категорично спростовую інформацію, що Тимошенко нібито сказала слово з трьох букв. Порахуйте, скільки букв в слові "нелюдь", - сказала вона.

Після цього Кірєєв оголосив в засіданні суду у справі Юлії Тимошенко перерву до сьогоднішнього ранку, оскільки в умовах, що склалися, продовжувати роботу було неможливо.

Вже після засідання Тимошенко вибачилася перед українським народом за те беззаконня, яке відбувалося в суді. "Я, напевно, навіть слів сьогодні не підберу, щоб охарактеризувати ці події. Але сьогодні очевидно, що ці люди, які при владі, вони не зупиняться ні перед чим, щоб зберегти свою владу, свій кримінальний режим", - заявила вона.

На думку Тимошенко, наказ на штурм міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову дав особисто президент України Віктор Янукович. При цьому Тимошенко запевнила, що буде продовжувати ходити на подальші засідання. На уточнююче питання, чи зміниться після цього її поведінка в суді, Тимошенко наголосила, що вона поводиться адекватно тому, як ставиться до неї судова система.

Однак, якщо врахувати поведінку самої Юлії Володимирівни, то можна сказати, що судова система до неї ставиться цілком лояльно. В будь-якому разі, складно уявити, хто б ще міг дозволити собі подібне висловлювання на адресу суду. Тобто, хтось можливо і дозволив би собі таку поведінку, але складно представити, що йому б за це нічого не було. У будь-якому випадку, можна розраховувати на те, що після заборони прямої трансляції процесу, Тимошенко дещо заспокоїться, припинить так демонстративно працювати на камеру і судові засідання стануть схожі саме на судові засідання, а не на розважально-політичне шоу.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини