RU

Суд над Тимошенко. Дежавю

02.12.2011, 09:57
Суд над Тимошенко. Дежавю - Фото
Фото: ЕРА

Засідання суду у справі Тимошенко - острівець стабільності в державі: екс-прем'єр під вартою, клопотання відхиляють, депутати б'ються. Жодних змін

Вчора апеляційний суд почав попередні слухання у справі колишнього прем'єр-міністра країни Юлії Тимошенко, засудженої до семи років позбавлення волі.

Слухання стартували на 12 днів раніше запланованого терміну. При цьому, як стверджують прихильники Тимошенко, суддю Олену Ситайло призначили розглядати апеляцію екс-прем'єра лише за день до засідання. При цьому справу забрали в іншої судді, яка готувалася до слухань протягом місяця.

Самої екс-прем'єра в залі суду не було - стан здоров'я не дозволив. Не потрапили в зал і журналісти - їх не пустили. Зате туди пропустили депутатів, щоправда не відразу і не без бою. Клопотання захисту були традиційно відхилені. Загалом, все як завжди, змінилася тільки одна з дійових осіб - суддею-доповідачем виступає Ситайло. З цього приводу керівник групи захисників колишнього прем'єра Сергій Власенко заявив, що все, що сталося, в черговий раз підтверджує відсутність в Україні незалежного правосуддя.

"Той факт, що не було задоволено жодного клопотання захисту, свідчить про те, що в Україні немає незалежної судової системи, а президент України Віктор Янукович - не європейський лідер, а український диктатор. У нас судова система з обличчям Кірєєва", - сказав захисник прем'єра і нардеп-бютівець.

У числі клопотань, у задоволенні яких захисту екс-прем'єра було відмовлено, зокрема, значаться призупинення провадження у справі за станом здоров'я і зміна запобіжного заходу на непов'язаний з утриманням під вартою.

Про те, що Тимошенко почувається все гірше, говорять давно. Вона скаржиться на проблеми з хребтом, заявляючи, що тюремні медики відмовляються правильно діагностувати і лікувати. У понеділок уповноважена українського парламенту з прав людини Ніна Карпачова заявила, що стан екс-прем'єра вкрай важкий, і вона потребує лікування поза в'язницею. А за словами заступника голови Батьківщини Олександра Турчинова, Тимошенко чотири тижні "не встає з ліжка, крім того, додаються нові симптоми". "Матеріали МРТ, знімки ми передали провідним експертам - лікарям, щоб вони зробили експертизу. На їхню думку, і я думаю, що зараз ця інформація буде передана тим, хто надів на себе чорну мантію, її негайно слід госпіталізувати, негайно, тому що є загроза її життю", - сказав політик.

Адвокат екс-прем'єра Олександр Плахотнюк стверджує, що вона потребує оперативного медичного втручання. "Згідно з висновком відомих в Україні фахівців, зокрема, члена-кореспондента Національної академії медичних наук, доктора медичних наук Миколи Поліщука, спеціаліста в галузі нейрохірургії, Юлія Володимирівна потребує оперативного втручання. Ні для кого не секрет, що в умовах Київського СІЗО провести операцію неможливо", - наголосив адвокат.

При цьому тюремники продовжують стверджувати, що насправді Тимошенко почувається не настільки погано, як про це розповідають. Але президент Янукович все ж доручив лікувати її на європейському рівні. "Я останнім часом чув багато зауважень від адвокатів колишнього прем'єр-міністра Тимошенко щодо її утримання у в'язниці. І я дав доручення всім установам, які займаються цим питанням, створити всі умови, які передбачені сьогодні, на європейському рівні. Мається на увазі і лікування, і обстеження, і утримання", - заявив президент. Тим не менш, ситуація сильно не змінилася - Тимошенко залишається під вартою, правда, з вівторка вже не в камері, а в палаті тюремної лікарні.

Вчора суддя не побачила достатньо вагомих підстав екс-прем'єра звідти випускати. Перш ніж оголосити про це, Олена Ситайло ефектно витримала інтригу. Спочатку їй стало зле, їй викликали "швидку допомогу". За словами помічника Тимошенко Михайла Лівінського, надавали судді допомогу просто в залі. На уточнююче питання, чи було видно в ході засідання, що судді стало погано, Лівінський відповів: "Було видно, що вона не хоче вести засідання". Скептики можуть сказати, що Лівінський - особа зацікавлена ​​і не може бути гранично об'єктивним в оцінках. Але тоді виникає питання: чому до суду не допускають журналістів?

У той же час, за словами керівника групи захисників екс-прем'єра Власенка, скоріш за все, суддю після суду дійсно госпіталізували, оскільки Ситайло було погано, а бригада медиків, надавши судді допомогу безпосередньо в будівлі суду, не виїжджала, а дочекалася, поки вона закриє засідання.

Через дві години суддя повернулася в зал, щоб дослухати виступи сторін. Після цього знову пішла і через півтори години повернулася і розчарувала сторону Тимошенко: майже по всіх клопотаннях на користь колишнього прем'єра і опозиційного політика було відмовлено.

Розгляд апеляції Тимошенко по суті розпочнеться 13 грудня. Проте захист екс-прем'єра вже налаштований до нього скептично, заявляючи, що від такого суду чекати справедливих рішень не варто.

Євгенія МАЗУР
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини