RU

Суд над Пукачем: обвинувачений приміряв роль обвинувача

31.08.2011, 13:50
Суд над Пукачем: обвинувачений приміряв роль обвинувача - Фото
23dec68f724028e987867e50ef0aea50.jpg

Обвинувачений у вбивстві Георгія Гонгадзе Олексій Пукач заявив, що замовниками злочину були Кучма, Кравченко, Литвин та Джига. Свої дії обгрунтував тим, що журналіст нібито готував переворот

Вперше за 11 років, що пройшли після зникнення Георгія Гонгадзе, українське суспільство почуло так багато шокуючих заяв про вбивство журналіста. Обвинувачений у справі колишній глава департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач вирішив, що за резонансний злочин повинен відповідати не лише він один, або ним керують інші мотиви?

Зі слів Пукача, замовниками вбивства Гонгадзе були другий президент України Леонід Кучма, екс-голова МВС Юрій Кравченко, нинішній голова Верховної Ради Володимир Литвин, а також колишній перший заступник глави МВС Микола Джига.

Пукач визнав свою провину і заявив про те, що власноруч вчинв злочин. Водночас він заявив, що зовнішнє спостереження вів за журналістом законно. Також обвинувачений не визнав своєї провини у знищенні документів зовнішнього спостереження за Гонгадзе, яке мало місце в 2003 році. Пукач стверджує, що документів не знищував, а це робили його підлеглі, коли він був у відпустці. "Створюється враження, що Пукач видає себе за дурня", - заявила адвокат вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко.

Більше того, на суді Пукач вирішив звинуватити і самого вбитого ним журналіста. Колишній міліціонер заявив, що починаючи з 1997 року, Гонгадзе, а також нинішній редактор Української правди Олена Притула і Олексій Подольський готували державний переворот. На думку Пукача, убивши Гонгадзе, він врятував Україну.

"Пукач намагався переконати в тому, що "він менш грамотний, ніж є, і що він нічого поганого нібито й не зробив. Таке ставлення Генпрокуратури, коли до нього інше ставлення, створили ілюзію того, що він - велика й значна персона в Україні. Тому в судовому засіданні він починає розказувати про себе, як про героя", - зазначила Теліченко.

Представник потерпілої сторони також запевнила, що важливо не тільки те, сяде у в'язницю безпосередній виконавець вбивства, а й те, чи будуть замовники вбивства покарані.

У свою чергу, заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко впевнений у тому, що замовники вбивства найближчим часом відповідальності не понесуть. Політик також переконаний, що на даному етапі справа про вбивство Гонгадзе нічим, окрім вироку Пукачу, не завершиться. Крім того, на його думку, Леонід Кучма вже точно за грати не відправитися - суд визнає другого президента невинуватим.

У той же час, Томенко вважає цілком можливим в найближчій перспективі очорнення імені Гонгадзе, Олексія Подольського й Притули. "Перетворення Георгія та його друзів на ворогів українського народу - це вже на голову не лізе. Так виглядає, що до прізвищ Олексія Подольського й Олени Притули може додатися ще прізвище когось з опозиції, кого треба посадити у в'язницю", - припустив Томенко.

Підбиваючи підсумки, треба зазначити, що свідчення Пукача вельми схожі зі змістом плівок екс-майора держохорони Миколи Мельниченка, а також деяку неадекватність самого Пукача. Враховуючи вельми дивну поведінку обвинуваченого, мабуть, головним завданням на шляху до остаточного розкриття злочину є розмежування правди та клоунади. Питання в тому, чи буде цим займатися прокуратура або такий Пукач їй вельми зручний?

Справа Гонгадзе: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини