RU

Суд без Луценка і електрики

15.07.2011, 12:21
Суд без Луценка і електрики - Фото
7595e0a25e4ca73491a04507ca7d555c.jpg

Суд над екс-міністром внутрішніх справ Луценком, як і над екс-прем'єром Тимошенко, продовжує рябити нестандартними ситуаціями. Крім гучних заяв і видалення підсудних із зали, в процес раз у раз втручаються технічні труднощі

Суд над екс-міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком (на фото), як і над екс-прем'єром Юлією Тимошенко, продовжує рябити нестандартними ситуаціями. Крім гучних заяв і видалення підсудних із зали судових засідань, в процес раз у раз втручаються технічні труднощі. Спочатку в суді над Тимошенко кондиціонери не справлялися з температурним режимом в залі, а тепер під час засідання в рамках кримінальної справи Луценка в залі і зовсім згасло світло.

Все почалося з того, що суд видалив екс-міністра внутрішніх справ із зали засідань. Таке рішення було прийнято суддею на місці після того, як Луценко почав робити свою заяву одночасно з прокурором, що приступив до оголошення обвинувального висновку. Перед тим як суддя дав слово прокурору для оголошення обвинувального висновку, Луценко зазначив, що хоче зробити заяву. Суддя відповів, що екс-міністр зробить заяву вже після того, як виступить прокурор. Луценко нагадав, що закон надає йому право робити заяви в будь-який момент. "Не ви вибираєте час. Я вибираю час, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу. Не порушуйте закон при всіх", - сказав Луценко, звертаючись до судді Сергія Вовка. "Я маю право на заяву. Чого ви боїтеся? Чому ви не даєте мені декілька хвилин на те, щоб зробити заяву?" - спитав екс-міністр.

Після того як суддя зробив попередження про те, що його можуть вивести із зали, Луценко сказав: "Нема питань. Можете видаляти. Я все одно знаю, що ви будете робити і що вам сьогодні сказали зробити. Вам нагадали ще про одну кримінальну справу, яка у вас є в Харкові, і я розумію, чому ви це робите. Я розумію, що залежному від влади судді дана команда порушувати всі мої права - на відеотрансляції, на заяви. Все зрозуміло, процес перейшов у відверту стадію фарсу".

У своїй заяві Луценко зазначив, що в ході попереднього розгляду справи йому грубо відмовили в конституційному праві на розгляд справи судом присяжних і в зміні запобіжного заходу. Також йому було відмовлено в допуску вибраного ним захисника, у виклику заявлених ним свідків. Крім того, суд відхилив клопотання про заміну судді, "якому я не довіряю через наявність у нього двох кримінальних справ, які роблять неможливою його незалежність".

Також необхідно наголосити, що Печерський районний суд Києва заборонив фото-, відеозйомку і трансляцію процесу у справі екс-міністра внутрішніх справ до прийняття остаточного рішення. Суд аргументував рішення тим, щоб не чинити тиск на свідків і не ускладнювати процедуру судового слідства. В ході обговорення пропозиції видалити із залу засоби масової інформації Луценко зазначив, що для цього немає ніяких підстав, оскільки так званий секретний 18-й том складається з чотирьох папірців, точні копії яких знаходяться в інших томах справи. "Це черговий вияв маразматичності слідства ГПУ", - сказав Луценко. У результаті в залі залишили декілька друкованих видань.

Але на видаленні Луценка із зали труднощі судового засідання не закінчилися. Суд планував завершити свою роботу о 16:00, оскільки одна з суддів зайнята в іншому процесі. Однак близько 15:30 в залі судових засідань, в якому проходить слухання, згасло світло, і в зв'язку із неможливістю подальшої технічної фіксації процесу суддя Вовк оголосив про перенесення засідання. При цьому суддя нагадав адвокатам про те, що деякі томи справи містять державну таємницю, і їм треба подати відповідну заяву про допуск. Суд над екс-міністром внутрішніх справ Луценком перенесли на вівторок, 19 липня, на 12:00.

Варто зазначити, що на минулому тижні із залу засідань була видалена Тимошенко. Суддя Кірєєв аргументував це рішення тим, що підсудна неодноразово ображала суд і порушувала порядок. "Крім слова "нелюдь", яке було і яке також образливо, ви говорили ще інші слова", - сказав суддя, звернувшись до неї.

Екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку інкримінується заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим положенням за попередньою змовою групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, і зловживання владою, скоєне співробітником правоохоронного органу. У Генпрокуратурі збиток державі від його дій на посту міністра оцінюють у 970 тис.грн.

Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>
Арешт Луценка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини