RU

Справа Тимошенко. Тиск посилюється

25.01.2012, 09:53
Справа Тимошенко. Тиск посилюється - Фото
Фото: ЕРА

Тимошенко вступає у важкий період життя: до ув'язнення і проблем зі здоров'ям можуть додатися новий судовий процес і переслідування близьких людей

За словами захисника екс-прем'єр-міністра Сергія Власенка, влада планує збільшити термін ув'язнення для Юлії Тимошенко, перетворивши вже існуючі 7 років у 12.

Саме для цього, як він вважає, "слідчі СБУ за дві години виділили з великої справи по ЄЕСУ частину звинувачень, за ці ж дві години пред'явили обвинувачення, за ці ж дві години надали конфіденційне побачення Тимошенко з захисниками, склали протокол про ознайомлення з постановою про притягнення як обвинуваченої і за ці ж дві години пред'явили Тимошенко матеріали цих звинувачень на ознайомлення".

При цьому Власенко наголосив, що висунуті звинувачення є повним абсурдом і профанацією права.

За його словами, слідчий у справі відверто сказав, що за всіма існуючими звинуваченнями передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Більше того, він не сумнівається, що механізм процесу у справі ЄЕСУ буде таким же, як і у газовій справі: Тимошенко та її захист зобов'яжуть ознайомитися з 62 томами справи в нереально короткі терміни, сторона звинувачення проситиме максимального терміну ув'язнення, і все це буде робитися якомога тихіше, без шуму і пилу.

При цьому він висловив переконання, що новий судовий процес у справі Тимошенко розпочнеться уже найближчим часом.

У Партії регіонів всі побоювання Власенка категорично спростували. Так, регіонал Володимир Олійник заявив, що захисник екс-прем'єра може починати займатися вибудовуванням юридичної лінії захисту у справі ЄЕСУ, а не відволікатися на публічне вибілювання своєї підзахисної. За його словами, Тимошенко навряд чи може бути святішою за Мати Терезу, отже, за всі гріхи повинна відповідати по всій строгості закону, перед яким усі рівні.

Тим часом, крім перспективи початку нового судового процесу, у екс-прем'єра з'явився ще один привід для стресу - сімейний.

У вівторок Апеляційний суд Києва дозволив Генпрокуратурі переслідувати свекра лідера Батьківщини Геннадія Тимошенка і колишнього бухгалтера ЄЕСУ, зараз народного депутата від БЮТ Антоніну Болюру, незважаючи на рішення двох палат Верховного суду від 2005 року.

Свого часу, на початку 2000-х, чоловік Тимошенко Олександр (нині втік до Чехії від репресій) і свекор Геннадій вже провели не один місяць у СІЗО через ці справи. Зараз історія має всі шанси на повторення.

Адвокати пов'язують всю ситуацію з тим, що прокуратурі потрібен ще один важіль тиску на екс-прем'єра. "Геннадій Тимошенко - літня людина, йому вже 75 років, він інвалід першої групи, у нього важкий стан здоров'я. Інвалідність він отримав в 2004 році, перебуваючи в СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями", - наголосив він.

Захист вже заявив, що добиватиметься закриття кримінальних справ, порушених проти Геннадія Тимошенка й Антоніни Болюри, "на підставі їх невинності, що було вже доведено рішеннями Верховного суду в 2005 році".

До речі, вчора з'явилася інформація, що спецслужби через близьких людей намагаються тиснути не тільки на Тимошенко, але й на її товариша по нещастю - екс-главу МВС Юрія Луценка.

В ефірі телеканалу ТВі було показано сюжет, в якому наводиться таємний лист заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. З листа зрозуміло, що Кузьмін наказав нинішньому міністру внутрішніх справ розпочати проведення оперативно-розшукових заходів щодо оточення Луценка.

За словами журналістів каналу, мова йде про зовнішнє спостереження, негласне проникнення в житло, зняття інформації з телефонних ліній та засобів електронного спілкування.

Луценка ця інформація глибоко обурила і він заявив, що має намір звернутися до генерального прокурора з відповідною заявою. "Тим більше, що вона буде вже не першою. Аналогічні незаконні дії Кузьмін вже робив і щодо екс-слідчого Генпрокуратури Галини Климович та інших осіб. Вся ця історія зайвий раз демонструє панівне беззаконня при виконанні політичного замовлення проти мене", - сказав екс-глава МВС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини