RU

Справа Луценка виходить на міжнародний рівень

31.01.2012, 10:00
Справа Луценка виходить на міжнародний рівень - Фото
Юрій Луценко (Фото: nso.org.ua)

Захист Юрія Луценка поскаржився на ГПУ до американського суду і не сумнівається в позитивному рішенні Європейського суду на користь екс-глави МВС

Вчора прокурори у справі Юрія Луценка заявили, що не вважають досить жорстку резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні підставою для звільнення його з-під варти. Суд, подумавши, погодився з прокурорами і відмовив адвокатам екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в зміні запобіжного заходу. Резолюція ПАРЄ була розцінена судом як спроба вплинути на суддів.

У відповідь на таке рішення суду дружина екс-глави МВС Ірина Луценко заявила, що все, що відбувається - "це чиста помста Януковича".

Сам же Луценко акцентував на тому, що результатом сьогоднішнього рішення суду буде дистанціювання європейців від "брехливого і авторитарного режиму української влади".

При цьому вчора стало відомо, що настільки невтішний розвиток подій екс-міністр і його захисники вирішили скрасити позовом до Федерального суду округу Колумбія до керівництва Генеральної прокуратури. У відповідачах значаться генпрокурор Віктор Пшонка, його перший заступник Ренат Кузьмін, а також слідчий відомства Сергій Войченко і представник держобвинувачення Антон Зінченко.

Луценко пояснив, що подав позов до американського суду, щоб притягнути до відповідальності конкретних винуватців його незаконного утримання під вартою. Він також пояснив, що цей американський суд, на відміну від Європейського суду з прав людини, розглядає позов не до держави в цілому, а до конкретних осіб.

Втім, один суд не виключає іншого, раніше адвокат Луценка Олексій Баганець вже повідомив, що захист готовий звертатися до Європейського суду з прав людини, а також до адвокатів усіх європейських країн.

Але якщо до європейського суду захисники поки тільки готуються, то федеральний суд округу Колумбія вже прийняв до розгляду позов екс-міністра внутрішніх справ. "Позов прийнятий судом округу Колумбія. Є така процедура як комунікація. Тобто вже відомий суддя, який буде слухати цю справу", - сказав адвокат Луценка Ігор Фомін.

Ще одна яскрава заява вчорашнього судового засідання - пропозиція судді відправити справу Луценка на дорозслідування у відповідь на репліку екс-голови МВС про те, що суд прискорив темпи розгляду його кримінальної справи.

Реакція адвокатів виявилася діаметрально протилежною. На думку Баганця, справа цілком може бути повернена на дорозслідування, щоб не розсердити замовників. "Виходячи з юридичних підстав, обвинувальний вирок не може бути винесено, оскільки для цього немає підстав. А для того, щоб знайти вихід із ситуації, треба винести або виправдувальний вирок, що було б законно, або, щоб не розсердити замовників справи, можна повернути її на додаткове розслідування", - переконаний захисник.

А ось Фомін впевнений, що суд винесе вирок протягом двох тижнів. При цьому адвокат уточнив, що захист Луценко сподівається, що Європейський суд з прав людини винесе рішення у справі екс-міністра до прийняття рішення Печерського райсуду.

Адвокат також наголосив, що впевнений - рішення Європейського суду буде на користь Луценка. І тоді в Україні просто зобов'язані будуть якось на нього відреагувати.

"Наш суд може відмовити у чому завгодно. Але я вважаю, що формально це буде просто - змушені застосовувати санкції до України, оскільки невиконання рішення Європейського суду, природно, тягне за собою санкції по відношенню до України", - зауважив Фомін.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини