RU

Справа Волги: боротьба з корупцією або війна інтересів?

21.07.2011, 11:52
Справа Волги: боротьба з корупцією або війна інтересів? - Фото
ff580fb86653a8c7f3eff804bd593b71.jpg

Печерський суд Києва дав голові Держфінпослуг Василю Волзі два місяці арешту. Однопартійці впевнені, що він - жертва недобросовісного бізнесу, для опонентів Волга - корупціонер

20 липня Печерський суд Києва за поданням слідчого Генеральної прокуратури обрав голові Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Василю Волзі (на фото) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці. У ЗМІ з'явилася інформація про те, що чиновнику "шиють" хабар в $500 тис.

На інцидент за добу відреагували однопартійці Волги. Так, голова прес-служби Союзу лівих сил (СЛС) Дмитро Заборін нагадав, що винність в Україні визначається судом, а не заявами будь-яких органів або окремих політиків. "Ви розумієте, Генеральна прокуратура нікого ні про що офіційно навіть не повідомила. Вчора протягом дня дуже багато людей, в тому числі і я, спілкувалися з Василем Олександровичем, я з ним домовлявся на сьогоднішній ранок про зустріч. А ввечері раптом з'явилася інформація, що він вже вчинив злочин ("пов'язаний з корупцією", як говорилося в заяві ГПУ, - ред.), хоча рішення суду немає", - наголосив Заборін.

На думку однопартійців чиновника, обставини справи дозволяють говорити про те, що правоохоронні органи ігнорують факти, що дають підстави для притягнення до відповідальності керівництва кредитного союзу Перше кредитне товариство (КС ПКТ), навколо якого вибудовується кримінальна справа.

Автори заяви висловили підозру, що Волгу затримали в рамках кримінальної справи, порушеної проти директора департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Держфінпослуг Віктора Адамовича за отримання хабаря в особливо великих розмірах. Хабар нібито вимагався за виведення тимчасової адміністрації з Першого кредитного товариства. "При цьому факт отримання хабаря Віктором Адамовичем, як і участь в цьому керівника Держфінпослуг, зафіксовано не було. З лютого 2011 року до теперішнього моменту Адамович перебуває в СІЗО. Його провину не доведено", - зазначили в партії.

Ліві звернули увагу на те, що введення тимчасової адміністрації в КС ПКТ в липні 2010 року стало слідством невиконання фінустановою розпоряджень регулятора по допущених порушеннях, які давали підстави для припинення дії ліцензії. За їх словами, лише в жовтні 2009 - червні 2010 рр. кредитний союз не виконав близько 20 таких розпоряджень. "З моменту введення тимчасової адміністрації в КС ПКТ в Інтернеті розгорнулася потужна дезінформаційна кампанія, побудована на поширенні через електронні ЗМІ спотворених новин і відвертої брехні. Зокрема, Волгу бездоказово звинувачували в корупції, що спричинило ряд перевірок з боку КРУ і ГПУ. Порушень в роботі держрегулятора та його керівника виявлено не було. Юридичним відділом СЛС було подано позовну заяву за фактом поширення явно недостовірної інформації. 17 травня Господарський суд Києва ухвалив рішення на користь СЛС", - додали в партії.

Водночас "опозиційні" кредитні товариства позитивно сприйняли арешт ряду чиновників Держфінпослуг, і в першу чергу - Волги. "Вперше в Україні затримано організовану злочинну групу чиновників-корупціонерів, всі вони обіймали керівні посади в Держфінпослуг: Василь Волга - голова; Олег Чернушенко - його помічник; Євген Гантимуров - керівник юридичного департаменту Держфінпослуг; Віктор Адамович - голова Департаменту тимчасового адміністрування", - сказано в спільному прес-релізі всеукраїнського громадського об'єднання Український фінансово-кредитний альянс, кредитного союзу Перше кредитне товаристов, об'єднаного кредитного союзу Сузір'я та Асоціації кредитних союзів військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів.

У заяві наголошується: "Протягом тривалого часу вони вимагали хабар в особливо великих розмірах у учасників фінансового ринку по чітко спланованій схемі і з розподілом ролей". Представники кредитних союзів також зазначили, що в лютому 2011 року "за здирство хабаря в розмірі 4 млн.грн. було затримано директора Департаменту тимчасових адміністрацій Держфінпослуг. "Затриманий і досі перебуває в київському СІЗО, слідство триває", - зазначили фінансисти.

Голова Ради організацій військовослужбовців, правоохоронців і ветеранів Олег Гук заявив, що "група Волги" навмисно доводила кредитні організації до банкрутства, вимагаючи гроші за відновлення статус-кво. В результаті ряд кредитних організацій були вимушені закритися, а люди, які вкладали гроші, не могли їх повернути. Кредитні організації, зі слів опонентів Волги, неодноразово доводили до відома правоохоронних органів "факти, які свідчили про корупцію в Держфінпослуг", але ці заяви були почуті лише відносно недавно.

Коментуючи ситуацію, голова правління Українського фінансово-кредитного альянсу, голова наглядової ради КС ПКТ Андрій Азаров висловив припущення, що Волзі загрожує до 12 років ув’язнення. "У нас є документально підтверджена відео- і фотофіксація всього, що було в установі до введення тимчасової адміністрації Держфінпослуг в Перше кредитне товаристов. Вони просто умисно довели кредитний союз до банкрутства", - наголосив Азаров.

У свою чергу народний депутат від партії влади, перший заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник заявив, що затримання за корупційні дії посадових осіб, незалежно від їх політичної приналежності, свідчить про те, що в Україні виконується завдання президента - подолати корупцію.

Зі слів регіонала, затримання Волги яскраво свідчить про те, що починає діяти антикорупційне законодавство. "Сьогодні президент реалізовує загальний підхід щодо того, що чиновникам треба відповідати за корупційні дії незалежно від того, яку посаду вони займають і чи були вони у влади, перебувають при владі", - додав парламентарій.

"Це дуже серйозний сигнал для всіх, хто має переглянути своє відношення до служби, до виконання службових обов'язків і забути про корупцію, якщо вони не хочуть мати проблем із законом", - підсумував Олійник.

Варто зазначити, що Волга - другий помітний представник провладного політікуму, над яким сьогодні занесено дамоклів меч кримінальної справи. Першим став екс-голова кримської Верховної Ради Анатолій Гриценко, якого затримали 24 січня цього року.

Очевидно, що після зміни влади в 2010-му корупція в Україні як і раніше править бал, в тому числі (а скоріше - передусім) - елітарна. Однак високопоставлених "плохишів" після перемоги Віктора Януковича на виборах визначають переважно або з числа опозиціонерів, або з числа великих чиновників, що працювали під їх проводом. Якщо під антикорупційну гребінку не почнуть систематично потрапляти діючі міністри, голови і директори, то заявлений хрестовий похід проти корупції в народній свідомості відобразиться як банальні внутрішньокланові розборки.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини