RU

Справа проти Кучми: блеф чи реальність?

23.03.2011, 12:20
Справа проти Кучми: блеф чи реальність? - Фото
c671a1c437840c37fce717c1c31d1d4c.jpg

Реакції самого Л.Кучми на порушену щодо нього кримінальну справу поки не було. Водночас слабко віриться, що другий Президент буде миритися з роллю підслідного. Сьогодні ж його чекають у Генпрокуратурі

Чутки, як були з початку тижня про порушення кримінальної справи щодо другого Президента України Леоніда Кучми, підтвердилися - вчора заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін конкретизував суть порушеної справи.

"Підтверджую. Справді, щодо Леоніда Даниловича Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе і незаконних діях щодо журналіста Подольського", - зазначив Р.Кузьмін.

Крім того, Р.Кузьмін повідомив, що у кримінальній справі журналіста Георгія Гонгадзе як речові докази використані записи екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка. "Плівки визнані речовим доказом у справі, вони фігурують у справі Пукача і в справі щодо Кучми", - додав він.

Справа щодо Л.Кучми не стільки "потішила", скільки спантеличила український політикум. Питання: навіщо залучати не чужого владі Л.Кучму до "справи Гонгадзе", буквально повисло у повітрі.

Найрадикальнішу думку з цього питання висловила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. На її думку - це всього лише блеф і показуха. "Це така "народна гра" у "справедливого" Януковича, яка нічим не закінчиться", - наголосила вона.

Солідаризувався з Ю.Тимошенко і її соратник Олександр Турчинов, висловивши думку, що "при цій владі навряд чи ми побачимо на лаві підсудних тих, хто реально замовляв і організовував вбивство журналіста Гонгадзе".

У свою чергу Голова Верховної Ради Володимир Литвин назвав несподіваним рішення про порушення кримінальної справи. Тут слід зазначити, що і сам спікер парламенту може виявитися "під ковпаком" у Генпрокурати. Як заявив Р.Кузьмін, до вбивства Г.Гонгадзе буде перевірена причетність спікера. "Щодо Володимира Литвина, то у межах кримінальної справи, яка розслідується, будуть перевірені усі версії", - зазначив він.

З іншого боку, почесний лідер Соцпартії Олександр Мороз висловив надію у тому, що справу Г.Гонгадзе все-таки буде завершено. "Завершено юридично, оскільки у суспільній свідомості вона отримала повне визначення ще років десять тому. Як всі розуміють, без притягнутих за вуха "втручань" ЦРУ, ФСБ тощо", - зазначив він.

Розставити акценти у цьому питанні спробував український політолог Вадим Карасьов. На його думку, є три складові цієї справи. "По-перше, Янукович хоче показати, що доведе до кінця справу, яку не зміг довести до кінця Ющенко. По-друге, це сигнал всім, у кого є гріхи, скелети у шафі, що проти них можуть бути порушені кримінальні справи… По-третє, це сигнал Заходу, що Янукович - це Президент закону, і, незважаючи на заслуги тих чи інших політиків, вони будуть засуджені, якщо на те будуть правові підстави", - сказав він.

Політолог вважає, що головною мішенню цієї справи є, крім Л.Кучми, також і Ю.Тимошенко. Пояснюючи свою позицію, В.Карасьов зазначив: "Після цієї справи проти Кучми лідеру БЮТ буде набагато важче довести, що в Україні є виборче правосуддя, що тільки вона на гачку у Генпрокуратури. Так і Заходу буде важко докоряти Януковича за переслідування Тимошенко, тому що Янукович може сказати, що і Кучма під судом ходить, може потрапити у в'язницю".

Реакції самого Леоніда Даниловича на порушену щодо нього кримінальну справу поки не було. Водночас слабко віриться, що Л.Кучма буде миритися з роллю підслідного. Крім того, складно передбачити, щоб другий Президент погодився грати недобру роль у чиємусь політичному пасьянсі.

Сьогодні ж Л.Кучму викликають у Генпрокуратуру. Можливо, перед або після допиту другий Президент зможе дати оцінку цих подій.

Леонід Кучма: біографія та добірка новин>>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини