RU

Соло Януковича з оркестром "Юлі - волю!"

08.02.2012, 09:30
Соло Януковича з оркестром
Опозиція супроводжувала дружним шумом весь 30-хвилинний виступ президента Януковича

Відпочивши на канікулах, депутати продемонстрували готовність до активних політичних баталій. Репортаж з відкриття останньої сесії Ради VI скликання

Перший день з решти у нинішнього парламенту 264-х був схожий на футбольний матч. Президент на трибуні. Оглушливе скандування опозиціонерів в залі. Слабкі потуги спікера навести порядок. У підсумку президент прочитав свою промову під невпинні крики депутатів. Команда влади й команда опозиції записали один одному технічну поразку. Розминка перед прийдешніми парламентськими виборами вдалася.

Гарний початок


Депутати в залі збиралися групками, як школярі після канікул. Традиційні обнімання-цілування, обмін враженнями від відпустки. Бютівці розгорнули плакат із зображенням Юлії Тимошенко і написами: «Україні - волю!», «Ні політичним репресіям». Спікер Володимир Литвин оголосив список українського бомонду, який прибув на маленьке парламентське свято.

Серед гостей - президент Віктор Янукович, голова його адміністрації Сергій Льовочкін, генпрокурор Віктор Пшонка, прем'єр Микола Азаров, члени уряду, дипломати. Президента і прем'єра опозиціонери зустріли криками «Ганьба!", а представники більшості - оплесками. Хор імені Верьовки виконав державний гімн України. Прем'єр з міністрами слухали мовчки, президент іноді ворушив губами. Частина опозиціонерів співали, поклавши руку на серце. Бютівці підняли на руках плакат із зображенням Тимошенко.

Знову - Юля

Як тільки стихли останні акорди, бютівці почали скандувати «Юлі - волю!». Литвин оголосив виступ президента. Прихильники Тимошенко не змовкали. Президент вийшов на трибуну ійзастиг в очікуванні. Регіонали, які сиділи поблизу сектора БЮТ, встали зі своїх місць і рішуче розгорнулися до опозиціонерів. Однак команди «в бій» не було, і вони знову сіли в очікуванні розв'язки.

«Шановні народні депутати, я прошу вас, давайте заспокоїмося!», - просив спікер. «Юлі - волю!», - не вгамовувалися опозиціонери. «Шановні народні депутати, ну, я вас прошу, так ми волю не викричемо, тільки будемо поглиблювати конфлікт. Я вас прошу, заспокойтеся! », - намагався навести порядок Литвин. Янукович розгублено стояв біля трибуни. Бютівці скандували. Пауза затягувалася.

Про реформи і Майдані

Президент, змирившись з тим, що тиші не буде, почав промову під крики опозиції. Говорив про реформи, вибори, зміни до Конституції, Євро-2012, європейську та євразійську інтеграції. Зокрема, запропонував не поспішати з законом про ринок земель і нагадав про те, що непогано було б прийняти Трудовий кодекс. Кілька разів зривав оплески своїх прихильників.

Наприклад, регіоналам, судячи з реакції, дуже сподобався такий пасаж гаранта: «2012 рік - рік виборів до Верховної Ради ... Я хочу звернутися до опозиційних фракцій. Повертайтеся в парламент! "На бютівців це, очевидно, не справило враження. Вони продовжували скандувати «Юлі - волю!».

«Рятувати країну на майданах неможливо, ми це з вами знаємо», - продовжував президент. Опозиціонери не змовкали. У багатьох з них був інший досвід Майдану, відмінний від досвіду Януковича.

Про консолідацію


Свою промову президент читав близько півгодини. Весь цей час бютівці скандували «Юлі - волю!». За тим, що відбувається, з цікавістю спостерігали журналісти, дипломати і хор імені Верьовки. Опозиціонери проводили президента з трибуни криками: «Ганьба!». Литвин попросив депутатів подякувати президентові за виступ - «за те, що окреслив бачення розвитку країни й ті завдання, які повинна вирішувати Верховна Рада й діяти консолідовано з президентом, з урядом і з усім українським суспільством».

Відразу після цих слів президент і прем'єр покинули зал пленарних засідань. В цей час перший віце-спікер Адам Мартинюк якраз оголошував виступ самого Литвина. Демарш Януковича й Азарова перед виступом вірного партнера по коаліції виглядав не менш зухвало, ніж «глушилка» опозиції.

Скоро вибори

Втім, спікер не засумував і почав з головного. «Шановні й дорогі колеги! 264 дні - стільки залишилося працювати нинішньому складу Верховної Ради». Це багато що пояснює - і активність опозиції, і стриманість влади. Бютівці, щедро роздаючи коментарі журналістам, говорили про єдність команди й готовність захищати свого лідера. Представники більшості звертали увагу на демократичність президента і готовність на час відкласти проблемні законопроекти.

Так, депутат від БЮТ Сергій Міщенко повідомив, що ранкова акція була експромтом. Мовляв, бютівці не знали про виступ президента - це була спонтанна реакція консолідованої команди. А парламентський лідер регіоналів Олександр Єфремов припустив, що своєю акцією БЮТ розбив міф про український тоталітаризм і диктатора Януковичі - адже кричати ніхто не заважав.

Хто винен?


Спікер Литвин припустив, що «кричалка» опозиції тільки перешкодить декриміналізації статті Кримінального кодексу, за якою засуджено Тимошенко. Бютівці до такого прогнозу поставилися скептично. «Не в цьому справа ... Такий аргумент спрацював би, якби сьогодні після виступу президента в порядку денному стояли ці законопроекти (про декриміналізації 365 статті КК і імплементації вимог резолюції ПАРЄ, - ред.). Це помилка тих, хто готував сьогоднішній виступ президента. Його просто підставили», - заявив Міщенко в коментарі ЛІГАБізнесІнформ.

Нардеп упевнений в тому, що якщо в середу, 8 лютого, до порядку денного не включать законопроект про декриміналізацію, провини опозиції в цьому не буде. «Ні. Це планомірна й політика сьогоднішньої влади та президента в тому плані, що він чхав на резолюцію ПАРЄ, чхав на опозицію. І тричі бачив десь дуже далеко весь український народ з його плакатами й скандуваннями на футбольних матчах », - зазначив Міщенко.

Так, трохи по-футбольному, почався в Україні політсезон 2012 року - року футбольного чемпіонату й парламентських виборів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини