RU

Слово чемпіона. Команда Кличка зареклася працювати з владою

02.08.2012, 11:36
Слово чемпіона. Команда Кличка зареклася працювати з владою - Фото
Кличко запевнив, що несе персональну відповідальність за кожного свого кандидата

Кандидати в депутати від УДАРу публічно поклялися не зв'язуватися з Партією регіонів. Лідер сподівається на свій авторитет і обіцяє, що тушок не буде

З'їзд партії Віталія Кличка 1 серпня провели під гаслом "Настав час УДАРу". Хто, кого і навіщо буде "бити", розповів сам лідер і чемпіон світу з боксу. Облікова інтрига зберігалася до останнього. В залі було повно колишніх ющенківців. На вулиці з прапорами і в камуфляжі розташувалися члени Партії ветеранів Афганістану. Затверджені кандидати пройшли своєрідну ініціацію і публічно взяли присягу.

Кулак Кличка

Засідали більше трьох годин. Лідер партії позначив передвиборну програму. Боротьба з корупцією, контроль над владою з боку громадянського суспільства, рівні можливості, місцеве самоврядування та європейські стандарти життя. За словами Кличка, це п'ять позицій, які складають потужний кулак. Ним, власне, і планується бити по корупції, безконтрольності, нерівності, централізації влади та бідності.

Інші виступаючі в основному розповідали про те, чому вибрали саме
УДАР. Народний депутат від НУНС Ірина Геращенко, наприклад, звернула увагу на гендерне питання. Дійсно, в списках партії виявилося на диво багато жіночих імен, тільки в першій п'ятірці їх два.

Заступник голови Партії ветеранів Афганістану і екс-голова Ради міністрів Криму
Сергій Куніцин відзначив, що "афганцям" як справжнім чоловікам з "блакитними", тобто з регіоналами, не по дорозі.

Оксана Продан поскаржилася, що законопроекти, розроблені представниками малого та середнього бізнесу, порошаться в ящиках різних політсил. І лише УДАР, на її думку, зможе провести підприємницькі ініціативи в Раді. Екс-мер Одеси Едуард Гурвіц філософськи зазначив, що "без підтримки хребта голова просто провалюється в дупу, де зараз і знаходиться наше місцеве самоврядування". Природно, дістати його звідти може тільки УДАР.
Кличко визнав, що юридичних механізмів вигнати з парламенту депутата-порушника немає. Але запевнив, що володіє достатнім авторитетом, щоб вплинути на колег  
Рецепт Тимошенко

Журналісти розставляли галочки, прикидаючи місця виступають у партійному списку. Кулуарами ходили чутки, що другим номером опиниться письменниця Марія Матіос. Ще до початку виборів, вже відбуваючи строк у колонії,
Юлія Тимошенко запропонувала запросити на одну з перших позицій об'єднаної опозиції знакову фігуру "рівня Ліни Костенко". Схоже, цей рецепт припав до смаку лідеру УДАРу. Відповідаючи на запитання, кому в голову прийшла ідея взяти в список Матіос, Кличко без зайвої скромності зізнався, що йому.

"Я вивчаю українську, читаю книги. Прочитав її книги, познайомився з біографією. Зрозумів, що ця людина займає активну життєву позицію. Зустрівся з нею ... Я, як правило, сам роздаю автографи, а на цей раз попросив - і вона мені підписала книгу ", - розповів чемпіон. На думку Кличка, Матіос могла б з часом стати міністром культури: "Вона відповідає багатьом критеріям, які, на жаль, відсутні сьогодні в уряді".

Що стосується вихідців із "старих помаранчевих", то Кличко зібрав у своєму партійному списку не найодіозніших персон з непоганим "творчим" потенціалом. Крім Геращенко, це екс-голова СБУ
Валентин Наливайченко та колишній міністр фінансів та екс-лідер ПРП Віктор Пинзеник. Окремий плюс - переважна більшість імен в обох списках (партійному та мажоритарному) столичним журналістам та широкій громадськості незнайома.

Репетиція люстрації

До позитивних нововведень можна віднести і спробу представити кандидатів на суд громадськості. Партія УДАР оприлюднила мажоритарний список і віддала його на розтерзання публіці і руху "Чесно". За результатами перевірки складу кандидатів в одномандатних виборчих округах був відкоректований.

Зокрема, з нього викреслили екс-міністра енергетики
Івана Плачкова, якого Кличко у свій час називав своїм наставником в політиці. Саме за Плачкова на посту міністра і Віктора Ющенка на посту президента в 2006 році на український ринок зайшла горезвісна компанія Росукренерго - дітище російського Газпрому та українського мільярдера Дмитра Фірташа. "Я уважно слухав кожне прізвище, повірте мені як людині, яка чимало знає, тут немає жодного корупціонера", - запевнив кореспондента ЛІГАБізнесІнформ екс-голова СБУ, третій номер у партійному списку Наливайченко.

За кожного мажоритарника делегати голосували окремо. Правда, при цьому обговорення кандидатур не було: все одно їх вже перевірили. А от партійний список просто зачитали і прийняли єдиним голосуванням. Ніякої люстрації за участю громадськості не було. Можливо, тому до Кличка тут же виникли питання.
Кличко пояснив, що УДАР і Партія ветеранів Афганістану уклали угоду про участь у виборах. І здивувався, почувши, що Раду штурмували зовсім не орли Червонописького і Куніцина 
Слабка ланка

Напередодні з'їзду ветеранська організація "Ніхто, крім нас" розмістила заяву в соцмережах. Йшлося про те, що більшість воїнів-афганців не проголосують за УДАР, якщо в списках партії виявиться голова Партії ветеранів Афганістану Сергій Червонописький. Багато хто не може йому пробачити змови з владою, після того як "афганці" знесли огорожу Верховної Ради, протестуючи проти скасування пільг.

Прізвище Червонописького на з'їзді не прозвучало. Зате 15-у позицію в партійному списку УДАРу зайняв його перший заступник Куніцин. Відповідаючи на питання журналістів, Кличко пояснив, що УДАР і Партія ветеранів Афганістану уклали угоду про участь у виборах. І здивувався, почувши, що Раду штурмували зовсім не орли Червонописького і Куніцина.

Також для нього виявилася новиною інформація про те, що партія була створена з подачі влади для розколу в протестному русі. Кличко пообіцяв, що якщо йому нададуть документально підтверджені факти, він вивчить їх і зробить висновки. Лідер УДАРу також запевнив, що несе персональну відповідальність за кожного свого кандидата. Ще одним запобіжником, на його думку, повинна стати присяга, яку списочники взяли прямо на з'їзді.

Виняток із правил

Присяга стала кульмінаційним моментом заходу. Затверджені кандидати піднялися зі своїх місць і слідом за лідером повторили текст. Списочники зобов'язуються в парламенті нового скликання не голосувати за законопроекти, які створюють загрозу національним інтересам або містять корупційну складову. Також вони заприсяглися не виходити з фракції УДАРу і "ні за яких обставин не входити в коаліцію з Партією регіонів та її сателітами". В іншому випадку повинні скласти депутатські повноваження.

На прес-конференції після з'їзду Кличко визнав, що юридичних механізмів вигнати з парламенту депутата-порушника немає. Але запевнив, що володіє достатнім авторитетом, щоб вплинути на колег. Як приклад навів свою фракцію в Київраді: за всю її історію виявився лише один зрадник, від якого позбавилися.

А ось однозначно гарантувати, що буде голосувати тільки за себе, Кличко не став. Він зазначив, що персональне голосування депутата - одне з ключових вимог. І голосувати за когось або передавати свою картку він не збирається. Проте можливі винятки з правил, коли від одного голосу відсутнього на засіданні буде залежати доленосне рішення. Принцип "ніколи не говори ніколи" новачок у великій українській політиці Кличко вже засвоїв.

 З'їзд УДАРу: кого Кличко веде в парламент (фото)

шевченко.jpg
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини