RU

Східна Україна - це Новоросія. Про що розповів Путін в ефірі

17.04.2014, 16:49
Східна Україна - це Новоросія. Про що розповів Путін в ефірі - Фото
0cbce3777282c8aa9b9ae816f915ba43.JPG

Головні тези спілкування президента Росії зі співгромадянами, майже цілком присвяченого українському питанню

Президент Росії Володимир Путін відповів на запитання співгромадян у прямому ефірі. Три чверті ефірного часу було присвячено українському питанню: приєднання Криму, захист росіян на південному сході і "другосортній Західній Україні". Хоча ще вчора російські ЗМІ анонсували, що Путіну поставили тисячі запитань, і присвячені вони не тільки ситуації в Україні, безліч - про проблеми росіян і регіонів країни.

"Проти південного сходу України розв'язали справжній геноцид. Україна сповзає у громадянську війну. Багато питань до президента Росії починаються зі слів "Дякуємо вам за Крим", - з таких слів телеведучі почали "пряму лінію" Путіна зі своїм народом. ЛІГАБізнесІнформ наводить основні цитати з виступу російського президента.

Про ситуацію на сході України: Почалося все з того, що лідерів південного сходу України почали саджати до в'язниці. Водночас, націоналістичні угруповання не роззброюються. Необхідно випустити з в'язниць тих, хто відстоював свої права на південному сході, після цього сісти за стіл переговорів. На Сході говорять про необхідність федералізації України.

Про антитерористичну операцію: Зовсім збожеволіли, чи що? Проти кого гармати тягнуть? Проти кого вертольоти направили? Як можна закликати людей південного сходу скласти зброю, якщо самі армію не прибрали і не роззброїли націоналістів?

Про українську державність: Східна Україна - це Новоросія. Вона корінням пов'язана з Росією. У 20-ті роки ХХ століття її територію радянський уряд навіщось включив до складу України.

Про невизнання української влади і виборів президента: Нинішня влада в Україні є нелегітимною. У неї немає загальнонаціонального мандата. Президентська кампанія в Україні проходить сьогодні з порушенням закону - кандидатів від Сходу України б'ють, не пускають до виборців, обливають чорнилом. Якщо все піде і далі, ми не визнаємо все, що станеться після 25 травня.

Про газові відносини з Україною: Україна заплатила за газ в січні цілком, в лютому менше половини. У березні новий уряд України не заплатив взагалі нічого. Нуль. Жодного долара, жодного рубля. Ми готові ще потерпіти, ми будемо терпіти місяць. Якщо і за місяць ніяких платежів не буде, то ми відповідно до контракту перейдемо на так звану передоплату.

Про втручання Росії в дестабілізацію на Півдні і Сході: Нісенітниця це все. Немає на сході ніяких російських військових підрозділів. Це все місцеві громадяни. Їм нікуди йти і вони не підуть, вони господарі цієї землі. Це я сказав і західним партнерам.

Про анексію Криму: Росія ніколи не планувала анексій і військових дій у Криму. Але ми також сподівалися, що російські люди там будуть жити в комфортних умовах, і не утискатимуться. Коли виникла небезпечна ситуація, тоді ми задумалися про те, що нам робити. Але ніяких планів за 10-20 років не було. Кримський референдум робився "з коліс".

Про кримський "Беркут": Ви гідно виконували свій службовий обов'язок на Майдані. Це викликає повагу, але те, що з вами сталося потім - всі приниження і переслідування - відгукнуться всій українській державі. А прості люди скажуть вам спасибі.

Про "зелених чоловічків" в Криму: Наше завдання було в тому, щоб забезпечити вільне волевиявлення кримчан на референдумі. За спиною сил самооборони Криму, звичайно, встали наші військові. Вони діяли коректно, але рішуче і професійно. По-іншому було неможливо.

Про модернізацію кримських курортів: За оцінками нашої експертизи, більшість санітарно-курортних установ Криму не можна використовувати навіть просто для життя людей. Вони не відповідають санітарно-епідеміологічним нормам. Колишні керівники міркували так: "Та що там, приїде відпочивати шахтар, махне півсклянки - і на пляж". Ми так не можемо.

Про "братерську любов" до України: Ми один від одного нікуди не дінемося з Україною. В Україні зрозуміють, що Росія в Криму інакше вчинити не могла. Росія завжди була поруч з Україною і завжди поруч залишиться.

Про Західну Україну: Український націоналізм процвітає на західній частині країни. У минулому ці землі входили до складу Австро-Угорщини, Польщі і Чехословаччини. І ніде західні українці не були повноцінними громадянами, вони були людьми другого сорту. Щось всередині у них дозрівало, тут потрібно шукати витоки націоналізму.

Про Тимошенко: Хоч вона і закликає розстрілювати росіян з атомної зброї, з Тимошенко у нас були досить добрі ділові стосунки.

Про Порошенко: Він виробляє в Росії цукерки та карамель. Багато хто з вас їх, напевно, коштував, але навіть не знав, хто їх виробник.

Про НАТО: Структура НАТО себе вичерпала. Альянс створювався на противагу Радянському Союзу. Зараз Союзу немає, так куди вони розширюються? Нам кажуть: "Це не проти вас", але при цьому відмовляються підписати навіть формальний папірець, що це не проти нас. Це роздмухування гонки озброєнь... Не треба боятися, ми самі всіх задушимо (у відповідь на побоювання телепропагандиста Дмитра Кисельова про те, що у нього є відчуття задухи від дій країн НАТО, - ред.).

Про міжнародну ізоляцію РФ: Якщо хтось хотів зробити світ однополярним, то цього не вийде зробити. Ми не будемо наполягати на перебуванні в деяких структурах, але демаршів здійснювати теж не будемо. Не хочуть нас бачити - від нас не убуде.

Про санкції Заходу до оточення Путіна: Це мої друзі, вони заробляли свої капітали ще до того, як ми були знайомі. Той же Тимченко. Вони ніякого відношення до Криму не мають. Мені не соромно за моїх друзів.

Про те, коли Росія побачить нову першу леді:
Мені спочатку потрібно колишню дружину заміж видати.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини