RU

Скільки бойовиків і військових РФ загинули в Донбасі за час АТО

23.01.2015, 12:56
Скільки бойовиків і військових РФ загинули в Донбасі за час АТО - Фото
Бойовики в Донбасі, що билися проти української армії Фото: EPA

За сумарними даними, за всі місяці війни загинули 12 тисяч бойовиків і військових РФ. Стільки ж пропали безвісти

Кадрові військові РФ, найманці, козаки, чеченці та інші бойовики, що борються в Донбасі проти українських сил, несуть чималі втрати. Достовірні цифри не називаються, але експертні оцінки свідчать, що рахунок давно пішов на тисячі. Російська правозахисник Олена Васильєва, яка займається збором інформації про загиблих російських солдатів в Україні, озвучує цифру  в 6 242 людини. За даними блогера Олега Ярчука, який також відслідковує і публікує на своїй сторінці втрати російських військ, на 22 січня їх кількість досягла 5 731. У штабі антитерористичної операції (АТО) не поділяють військовослужбовців РФ і сепаратистів: згідно з їх заявою, українські військові знищили близько 8 тисяч бойовиків. Все ці відомості дуже приблизні тому, що офіційна статистика російських втрат засекречена - путінський режим заперечує присутність військ на території України. Дані українського Радбезу гіпотетично можна піддати сумніву, так як протиборчим сторонам властиво перебільшувати втрати супротивника. "Справжню інформацію про те, скільки військовослужбовців насправді загинуло в Україні, ми дізнаємося лише через роки", - говорить генерал-майор запасу Петро Гаращук.

Втім, приблизна чисельність загиблих визначається шляхом аналізу виступів офіційних осіб України та знань специфіки бойових втрат. Якщо судити за заявами представника РНБО, спікера штабу АТО Андрія Лисенка, щодня гинули 3-4 українських солдата, а в особливо гострі моменти конфлікту (утворення "котлів", підрив авіаційної техніки, напади на колони і масштабні бойові зіткнення) в рази більше. На місяць це понад 100 загиблих, за десять місяців військового конфлікту - понад одну тисячу. За версією українського варіанту Вікіпедії про втрати у вітчизняних силових структурах внаслідок російського вторгнення в Україну, загальний показник армійської смертності на 12 січня 2015 року склав майже 1 700 смертей. Найбільше, за підрахунками сайту memorybook.org.ua, загинуло жителів Дніпропетровської області - 186 осіб. Останні дані РНБО кінця осені 2014 року - 1252 загиблих. За час перемир'я загинули більше двохсот українських військових, такі дані озвучив в ООН український представник Ігор Сергєєв.

Військові експерти кажуть, що втрати під час наступів значно більші, ніж при обороні - а російські війська і бойовики в останні місяці намагаються наступати. Середньо розрахункова пропорція поранених до вбитих при обороні становить один до чотирьох-п'яти (якщо в бою 100 поранених, то загиблих буде 20-25 чоловік). При настанні на сотню травмованих солдатів припадає 30-40 смертельно поранених військовослужбовців, тобто в два рази більше. Голова Спілки учасників миротворчих операцій Сергій Грабський, з урахуванням чинника вторгнення, прямих боїв і значних проблем з медичної евакуацією, оцінює втрати регулярних сил РФ в Україні понад 3 тисяч осіб, що майже вдвічі перевищує чисельність українських.

Всього, за заявою секретаря РНБО Олександра Турчинова, зробленій15 січня 2015 року, проти українських частин на окупованій частині Донбасу б'ється 8,5 тисяч військовослужбовців кадрових військ Росії. Іншими словами, третина військового угруповання росіян, присутніх в Україні, вже полягла і була замінена.

Використовуючи таку ж формулу, можна оцінити орієнтовну кількість загиблих найманців і добровольців, значна частина з яких менш пристосована до ведення бойових дій. За інформацією РНБО, їх чисельність близько 27 тисяч бійців. Якщо виходити з того, що третина бойовиків від всіх терористичних підрозділів було ліквідовано, то число загиблих сепаратистів - в межах 9 тисяч чоловік.

Разом, починаючи з квітня 2014 року, українські війська знищили близько 12 тисяч ворожих солдатів, що окупували землі Донбасу: приблизно три тисячі військовослужбовців РФ і близько 9 тисяч добровольців і найманців.

Плюс зниклі безвісти. Російські правозахисники говорять про три тисячі солдатів російської армії. Враховуючи, що не кадрових бійців в три рази більше, то загальна кількість бойовиків, які безслідно випарувалися,  може досягати 9 тисяч. Разом з військовими це приблизно 12 тисяч.

Якщо такий підрахунок наближений до реальних показників, то втрати прихильників "російського світу" в Україні наблизилися до числа загиблих солдатів Радянської армії в ході 10-річної війни в Афганістані, коли додому не повернулося 15 тисяч осіб, понад 400 пропали без вісті.

За словами Олени Васильєвої, істинна кількість громадян Росії, які загинули на сході нашої країни, набагато вища і може досягати кілька десятків тисяч, через що багато військовослужбовців не бажають воювати. "За моїми даними, 70% солдатів налаштовані скептично, і все таки сподіваються, що їм пощастить. А відсотків 20 намагаються відкосити, аж до того, що ламають руки, роблять собі опіки, наганяють температуру", - говорить вона. Правда, кількість смертей ще не скоро досягне критичної точки, після якої російське суспільство висловить недовіру до політики, що проводиться Володимиром Путіним. Для 146 мільйонної, аномально терплячої країни втрата десятка тисяч вихідців з різних регіонів Росії - це навіть не соті, а тисячні відсотка. При тотальній пропаганді крім родичів про них ніхто не дізнається. А дізнаються - не повірять.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини