RU

Сигнал до ескалації. Наслідки амністії Попова і Сівковича

12.02.2014, 18:14
Сигнал до ескалації. Наслідки амністії Попова і Сівковича - Фото
Олександр Попов та Володимир Сівкович

Новиною дня стала амністія трьох чиновників, раніше підозрюваних у розгоні мирної демонстрації студентів 30 листопада 2013 року

Рішення про амністію екс-голови КМДА Олександра Попова, екс-заступника голови секретаря РНБО  Володимира Сівковича і екс-глави київської міліції Валерія Коряка в партії влади назвали логічним кроком, а в опозиції - плювком в обличчя всім, хто стоїть на Майдані. Опозиціонери обіцяють після приходу до влади довести справи до кінця, покаравши не тільки виконавців, а й ініціаторів. Юристи звертають увагу на сумнівну правову основу рішення про звільнення чиновників від відповідальності. Силовикам немов дано сигнал: жорстокість по відношенню до демонстрантів може бути безкарною.

Політичні оцінки


Розгін мирного Євромайдану студентів стався в ніч з 29 30 листопада 2013 року. Наступного дня президент заявив, що "глибоко обурений" подією і пообіцяв покарати винних. 14 грудня того ж року Генпрокуратура відкрила справи проти Попова, Сівковича та Коряка. 19 грудня парламент прийняв перший закон про амністію, 29 січня 2014 року - другий. Сьогодні стало відомо, що екс- чиновники звільнені за рішенням суду від 7 лютого.

"Печерський і Шевченківський райсуд столиці виконали вимоги зазначеного закону про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваних, обвинувачених та засуджених за події, які відбувалися в листопаді-грудні минулого року", - заявила керівник прес-служби прокуратури Києва Яна Соболевська.

Представник президента у Верховній Раді, депутат-регіонал Юрій Мірошниченко на прес-конференції в Києві наголосив, що дії чиновників не підпадали під визначення "тортури, вбивства, викрадення людей" - ті категорії, на які амністія не поширюється.

Говорячи про те, яку реакцію чекає влада від Майдану на рішення суду, Мірошниченко висловив надію, що реакція буде правильною: "Сподіваюся, колеги правильно коментуватимуть цей процес як рух до розблокування протистояння".

В опозиції вважають інакше і обіцяють покарати винних, коли зміниться влада. "Рішення якогось там мухосранського суду нічого не означає", - сказав ЛІГАБізнесІнформ депутат фракції УДАР Володимир Курінний. Він зазначив, що опозиція доведе справи до кінця і покарає не тільки виконавців, яким влада сама висунула підозри, але також ініціаторів розгону студентів. "Всі знають, хто насправді доручив розібратися зі студентами. Ці люди не зможуть уникнути відповідальності . За все доведеться відповісти", - додав він.

Думки юристів

У громадської комісії з розслідування порушень прав людини в Україні дійшли висновку, що рішення про амністію Попова і Сівковича порушує законодавство. Голова комісії, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН Микола Сірий зазначив: "Поки держава існує, відповідальність у публічній сфері залишається незмінною. Будь-які рішення органів держави - ​​будь це парламент або суд, спрямоване на зняття відповідальності з держави, є нелегітимними".

"Держава має право зняти відповідальність з приватних осіб, зокрема з протестуючих, але ні за яких умов - ні за обставин надзвичайних ситуацій, ні при військових обставинах - держава не має права знімати з себе відповідальність за належне виконання функцій правоохорони і безпеки", - заявив він, додавши, що "звіряче побиття студентів визнано злочином".

На думку партнера адвокатського об'єднання Юскутум Дениса Овчарова, рішення суду говорить про те, що тепер за силовий розгін відповідальності ніхто не понесе. Більше того, екс-чиновники тепер отримали право бути відновленими в колишніх посадах. "Формально вони можуть бути відновлені в колишніх посадах... Суд своїм рішенням їх реабілітував", - сказав ЛІГАБізнесІнформ адвокат.

Однак, каже юрист, залишається одна обставина. Справи закрили за статтями, зазначеним у законі про амністію, але там не було статті про заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. "Якщо буде встановлено, що посадові особи давали наказ про застосування сили проти учасників мітингу, то тут вони можуть виступати як організатори нанесення тяжких тілесних ушкоджень", - додав він.

Проте, додає адвокат, можна констатувати, що можливості українського законодавства для захисту потерпілими своїх прав у даній справі вже вичерпані. "Далі залишається тільки ЄСПЛ", - підкреслив Овчаров.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</a>

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини