RU

Шлях України до НАТО. Що ще треба й де ми зараз – максимально просто

Шлях України до НАТО. Що ще треба й де ми зараз – максимально просто - Фото
Як йде євроатлантична інтеграція України (Колаж – LIGA.net)
13.04.2021, 09:19

Президент Зеленський вимагає членства в НАТО. Але Україні потрібно зробити ще кілька кроків. Як виглядає шлях до Альянсу – розповідає LIGA.net

В останні кілька місяців Україна активно домагається зближення з НАТО. Влада країни вимагає цього від Байдена, СтолтенбергаТрюдо і Джонсона. Але членство в НАТО – процес багатоетапний. LIGA.net розповідає, які є кроки на шляху до членства в Альянсі й на якому етапі перебуває Україна (без довгих формулювань).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Спочатку – заходите до штаб-квартири НАТО за статусом кандидата і проходите "курс молодого бійця" (етап підготовчих реформ). Потім, коли вже зможете показати якийсь результат і брати участь в невеликих операціях Альянсу як партнер (етап розширеного партнерства), оформляється на просунутий курс згідно з планом дій щодо членства (етап ПДЧ, глибинне реформування на всіх рівнях). Досвідчені інструктори зроблять з вас справжнього захисника!

Пройде пару років. Ви наберетеся досвіду, виконаєте всю програму реформ. І тоді вже сміливо йдіть до казарми й поспілкуйтеся з ветеранами Альянсу, членами вашої бойової співдружності – кожен з них повинен дати вам папір, що ви класний парубок і готові до НАТО (етап ратифікації заявки країнами-членами НАТО).

Все вийшло? Тоді пишіть заяву і передавайте до штаб-квартири НАТО (останній етап). З цього моменту ви офіційно вступаєте до оборонного Альянсу. Вітаємо!

Зараз Україна перебуває напередодні третього етапу – отримання ПДЧ. Ще в 2008 році країни-члени Альянсу підтримали на Бухарестському саміті, що Україні треба дати ПДЧ. У Києві розраховують отримати його вже в цьому році. І деякі країни Альянсу дійсно готові до цього.

Що конкретно буде впроваджувати Україна, отримавши ПДЧ, поки невідомо – це питання ще слід обговорити з Альянсом. Одне відомо точно – реформи торкнуться як оборонного, так політичного і економічного секторів.

Скільки триватиме процес вступу – теж ніхто не зможе сказати. Але Україна ставить за мету стати членом НАТО до 2030-го року.

Кожна держава проходить унікальний шлях. Наприклад, Чорногорія отримала ПДЧ в 2009 році, а вступила в НАТО в 2017-му. Македонія отримала ПДЧ в 1999 році, а вступила тільки в 2020-му.

У НАТО чітко заявляють, що "фіксованого або жорсткого переліку критеріїв" для членства просто немає: "Союзники консенсуально вирішують, чи запрошувати кандидата приєднатися, виходячи з судження, чи буде це сприяти безпеці та стабільності в Північноатлантичному регіоні на момент прийняття такого рішення".

Читайте також: "Ми так будемо йти все життя". Що заважає Україні стати членом НАТО до 2030-го року

Владислав Сердюк
Владислав Сердюк
журналист LIGA.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини