RU

Що скасувала і ухвалила Верховна Рада на позачерговій сесії

28.01.2014, 16:50
Що скасувала і ухвалила Верховна Рада на позачерговій сесії  - Фото
Голосуванням в секторі Партії регіонів традиційно керував Михайло Чечетов

Влада виконала частину вимог Майдану - проголосувала за скасування репресивних "законів 16 січня"

Сьогодні парламентська більшість і опозиція скасували дев'ять з одинадцяти "законів 16 січня", які охрестили репресивними і диктаторськими. За скасування законів проголосувала 361 картка народних депутатів. Буря обурення в Україні і шквальна критика з боку Заходу змусили президента Віктора Януковича відступити і відмовитися від нововведень, що обмежили права і свободи громадян. Щоб зміни вступили в силу, закони має підписати спікер Ради, потім - президент, після чого вони повинні бути опубліковані в офіційній пресі.

Що скасували

Втратили чинність закони:

N721-VII про суддів та заходи захисту безпеки громадян. Законом передбачалося: заборона збирати інформацію про суддів, правоохоронців, їх родичів і членах сімей; посилення кримінальної відповідальності за протидію суддів та правоохоронців; кримінальне покарання за наклеп; заборона автоколон із понад п'яти автомобілів; позбавлення волі за блокування чужого житла; посилення кримінальної відповідальності за екстремістську діяльність; обмеження права на мирні зібрання, заборона носіння на мітингах касок і , використання звукової апаратури, наметів, сцен, без дозволу; громадські організації, що фінансуються зарубіжними донорами, отримали статус "іноземних агентів" і були оподатковані; спрощене закриття сайтів; купівля SIM-карт з паспортом. Авторами закону були регіонали Володимир Олійник і Вадим Колесніченко, перший за скасування проголосував, другий - відмовився.

N725-VII про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження. Передбачалося : можна судити людей без їх присутності в суді.

N724-VII про внесення змін до регламенту Верховної Ради. Передбачалося: спрощена схема позбавлення повноважень депутатів - без рішення комітету, простим голосуванням парламентської більшості.

N723-VII про відповідальність на дорогах. Передбачалося: автоматична фото- і відеофіксація порушень на дорогах; за порушення відповідає власник автомобіля.

N722-VII
відповідальність за порушення на стадіонах. Передбачалося: скоїв правопорушення на стадіоні - два роки на стадіон не ходиш; квитки на матч - тільки за посвідченням особи (паспорт, водійські права та ін.)

N728-VII про відповідальність за осквернення або руйнування пам'ятників бійців Другої світової війни. Передбачалося: покарання аж до позбавлення волі.

N729-VII про відповідальність за заперечення чи виправдання злочинів фашизму. Передбачалося : покарання аж до позбавлення волі.

N727-VII про зміни в ст.197 Податкового кодексу України про звільнення від обкладення ПДВ операцій з ввезення на митну територію України природного газу. Передбачається: від ПДВ звільняється НАК Нафтогаз України.

N726-VII про відстрочення набуття чинності правової допомоги. Передбачалося: дія закону відкладається до 1 січня 2015 року. Закон передбачає надання безоплатної вторинної правової допомоги деяким категоріям громадян. Відстрочку введення правової допомоги пояснювали відсутністю грошей.

Два закони з 11, прийнятих 16 січня, які депутати сьогодні не чіпали - про держбюджет-2014 і про неприпустимість переслідування учасників масових акцій протесту.

Що прийняли

За пакет з чотирьох законів проголосували 257 карток депутатів.

N4037 зміни в ст.297 Кримінального кодексу (щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених у пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - в тому числі радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників і жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців). Передбачається: аж до позбавлення волі.

N4038 зміни до Кримінального кодексу про відповідальність за заперечення чи виправдання злочинів фашизму. Передбачається: аж до позбавлення волі.

N4030 зміни до закону про безоплатну правову допомогу (щодо відтермінування вступу в силу положень п.6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"). Передбачається: дія закону відкладається до 1 січня 2015 року. Закон передбачає надання безоплатної вторинної правової допомоги деяким категоріям громадян. Відстрочку введення правової допомоги пояснювали відсутністю грошей.

N4039 зміни в ст.197 Податкового кодексу України про звільнення від обкладення ПДВ операцій з ввезення на митну територію України природного газу. Передбачається: від ПДВ звільняється НАК Нафтогаз України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини