RU

"Що робитиму з відповіддю на п'яте питання? Не скажу". Інтерв'ю Зеленського – за хвилину

22.10.2020, 21:02
Володимир Зеленський (Фото – пресслужба ОП)

LIGA.net публікує найцікавіші моменти з годинного інтерв'ю президента Володимира Зеленського – за хвилину

Президент  Володимир Зеленський дав інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. Він розповів про ситуацію із коронавірусом, українську вакцину від COVID-19, боротьбу з корупцією, всеукраїнське опитування в день виборів, відносини з місцевою владою, зовнішньополітичні плани, відносини з МВФ і економічний стан Донбасу. LIGA.net  зібрала найцікавіші моменти з інтерв'ю Зеленського.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Каже, що будь-який локдаун повністю зупинить економіку України. "Це страшно, небезпечно, неможливо і недоцільно... Місяць тому ми вважали, що при 9500 хворих на день наша медицина зупиниться – не вистачатиме ліжок у лікарнях і медиків... Сьогодні Степанов правий, що при 15 000 ми можемо ввести локдаун... Ми не можемо перепрофілювати всю систему охорони здоров'я під COVID-19".

Скаржиться, що політики нічого не хочуть робити перед виборами. "Вони всі бояться, питання не лише в монобільшості, питання в усіх депутатах, питання в ставленні до людей. Наші люди дуже розслабилися, вони втомилися від COVID-19. Але не носити маску – це зовсім неправильно. Зміни в закон про штрафи повинні бути. Людина повинна знати, що якщо вона не носить маску – відразу можна штрафувати, а не адмінпротокол, який "розбивається" в суді".

Не бажає нічого поганого меру Харкова. "Ми говорили з ним кілька разів, потім він нас послухав – зупинив метро, ​​коли відчував, що кількість хворих зростає. Після цього він говорив "все буде нормально". Зараз він захворів, на жаль. І ситуація у нього (в місті – ред.) складна".

Про довічне ув'язнення для топкорупціонерів. "Я хочу почути народ. Якщо народ говорить, що він підтримує цю ідею... я зрозумію відповідь народу, і буду говорити з депутатами і пропонувати такі позиції, я такого не боюся".

Займається відродженням самостійної й обороноздатної України. "Мені дуже потрібна думка (про п'яте питання – ред.), але що я буду робити далі, я вам не скажу. Це комплексна робота, якою я займаюся... У нас не випадково з'являються військово-морські бази, не випадково я підписую стратегічні договори, яких не було у нас... Україна в Європі повинна бути дуже сильною, флот має бути дуже міцним... Усі підписані меморандуми і договори повинні виконуватися. Якщо вони не виконуються, Україна не повинна постійно стукати в двері і кричати: "Як так, не виконуються". Я вважаю дуже просто: не виконуються – ми маємо право тоді робити так, як ми вважаємо за необхідне".

На його думку, проти України працюють люди всередині і за кордоном. "Вони лобіюють свої інтереси, свою зацікавленість, щоб стабільності в Україні не було. Вони сьогодні присутні в політиці... Я розумію, що вони роблять і які гроші вони вкрали у держави і витрачають на лобізм на Заході. НАБУ дає матеріал в ОГП, ті підписують підозру, вручають людині, людина йде до суду, суд саджає. Не Зеленський, не прем'єр. Що міг зробити Зеленський? Він зробив незалежність НАБУ, повністю. Усе, що хотіли вони – ми їм зробили".

Погрожує – голови в Кабміні можуть полетіти. "Це правда... Найближчим часом ми дивимося результат разом із прем'єром, є формат, що оцінює роботу тих чи інших міністрів. І дійсно когось може не бути. Найслабші будуть іти".

Вважає українську вакцину від COVID-19 унікальною. "Це не пафос, вона унікальна, тому що вона не така, як інші. Це ключ цієї вакцини. У нас є інформація, що дослідження велися, але не на людях... Шість місяців люди працювали... Якщо у когось підтверджена вакцина буде раніше, ми будемо закуповувати – не чекатимемо нашу, але потім додамо нашу. З COVID-19 ми будемо боротися не рік. Я із задоволенням (готовий випробувати українську вакцину на собі – ред.).

Читайте також: Зеленський про Будапештський меморандум: Якщо не виконується, будемо діяти на власний розсуд

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини