"Росія - головна небезпека для України ще на десятки років". Інтерв'ю Марчука - за хвилину

15.01.2020, 17:47
Євген Марчук (фото - прес-служба Генштабу)

Євген Марчук розповів, що на саміті в Парижі Путін виглядав слабаком, але небезпеку Росія представлятиме ще десятки років

Колишній прем'єр-міністр України, екс-представник України на переговорах у Мінську Євген Марчук дав інтерв'ю сайту Главком. Крим, Донбас, плани Росії - LIGA.net вибрала головне з розмови.

Вважає, що на паризькому саміті Путін виглядав як слабак. "Російська машина допустила помилку в підготовці паризького саміту, вираховуючи слабкі сторони психотипу президента Зеленського. Тільки два маленьких епізоди: на спільній прес-конференції Путін промовчав, коли Зеленський сказав "окуповані території" і коли Путін замість "аргументованої відповіді" почав просто цитувати частину "Комплексу заходів..." про вибори і кордон. Цього не пропустили ні Меркель, ні Макрон. Другої такої помилки росіяни вже не допустять".

Слова Путіна про Причорномор'я - це "план Росії". "У такій версії Україна перестає існувати, як морська держава. Нам треба серйозно зайнятися морської безпекою, з урахуванням ситуації, що складається в Азовському і Чорному морях... Я вважаю, що це було серйозне реальне попередження з боку Путіна. Такими заявами він привчає і Захід, щоб після чергової провокації проти України нагадати західним лідерам, що зовсім недавно попереджав, що він "розбирається" з Україною".

Путін може домогтися свого і схилити Білорусь до "союзної держави". "Може скластися так, що президент Лукашенко мало що зможе змінити. Він, дійсно, нормально до нас ставиться і не має агресивних планів щодо України. Але як іноді люди говорять: а його ніхто й питати не буде... Я глибоко переконаний, що в нашій подальшій роботі ми повинні виходити саме з такого сценарію. Підстави для такого висновку мені дають стрімкі зміни в російсько-білоруських відносинах".

Росія посилює роботу спецслужб проти України. "Для роботи в нашому тилу в Росії ще залишилося багато можливостей. Методи гібридної війни - це і є синхронізоване використання невійськових методів і гарячої війни... Росія ефективно задіює у війні з Україною "телевізійні війська" і ЗМІ в цілому, і їх діяльність чітко синхронізується і координується з військовими і міжнародними акціями проти України. У нас і близько немає нічого подібного".

Але навіть "після Путіна" Росія залишиться ворогом України. "Вирішальною є громадська думка росіян. Захоплення Криму різко збільшило рейтинг Путіна, це говорить про те, що більшість росіян думають так само, як Путін... Для того, щоб з'явився якийсь прогресивний демократичний одинак, теж немає передумов... Захід може публічно не підтримувати того ж Жириновського, але некерованість ядерної кнопки їх лякає ще більше. Це і буде головний фактор, який впливатиме на ставлення Заходу до наступного керівника Росії... Так що російський напрямок - найнебезпечніший для нас ще на десятки років".

Читайте також: "Наші комунікації - це приклад, ми не були слабкою ланкою". Інтерв'ю Єрмака - за хвилину

Читайте матеріал російською: "Россия - главная опасность для Украины еще на десятки лет". Интервью Марчука - за минуту

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини