RU

Російська рулетка від Януковича

02.11.2011, 08:55
Російська рулетка від Януковича - Фото
fb9b433969c2b48abb7d975599428898.jpg

Хто з високопосадовців втратить посаду - залежить виключно від рішення президента

Сьогодні президент України Віктор Янукович візьме участь у розширеному засіданні Кабінету міністрів з економічних реформ.

Засідання сьогодні відбудеться не просте, а розширене. Це означає, що в ньому візьмуть участь не тільки міністри, але і всілякі керівники, зокрема - держадміністрацій. В даному випадку це принципово - деякі з високопоставлених чиновників вже сьогодні можуть залишитися без своїх високих посад. Список можливих кандидатів на виліт у ЗМІ з'явився вже давно. Однак на кому зупинить свій вибір глава держави - поки невідомо.

У числі найбільш вірогідних кандидатів на звільнення з Кабміну - добре знайомі всім міністр фінансів Федір Ярошенко, міністр екології Микола Злочевський, глава оборонного відомства Михайло Єжель, міністр освіти Дмитро Табачник і голова МОЗ Олександр Аніщенко. Причому добре знайомі вони не тому, що очолюють міністерства, а тому що їх із завидною регулярністю ставлять у чергу на звільнення.

З Табачником все зрозуміло - студентам він на своєму посту категорично несимпатичний. Крім того, не люблять його і в опозиції, і представники інтелігенції, і взагалі рівного йому подразника в уряді, мабуть, не знайдеться. Швидше за все, саме з цієї причини він і залишиться недоторканим - аж надто зручний громовідвід являє собою глава Міносвіти.

Профпридатність Аніщенка викликає питання у прем'єр-міністра Миколи Азарова. Сумніви у глави уряду виникли давно - з того моменту, як главу МОЗ влітку звинуватили у зриві закупівлі вакцин. Діяльність (або бездіяльність в питаннях реформування армії - кому як завгодно) викликає певне невдоволення у Адміністрації президента. Місце Кулиняка, мабуть, можуть звільнити для Ганни Герман, про що вже теж почали говорити в кулуарах.

Найбільш суперечливою фігурою в даній ситуації є глава Мінфіну. Чутки про його звільнення циркулюють давно. Та й сам президент його вже попереджав про те, що меч над головою Ярошенка занесений. За повідомленнями ЗМІ, президент шукає привід для звільнення міністра фінансів. Нібито саме з цим пов'язана комплексна перевірка міністерства із залученням співробітників КРУ Адміністрації президента, податкової служби, фінансової інспекції, Мінюсту, Мінекономіки. На думку анонімних джерел у тому ж уряді, таким чином готують місце віце-прем'єра - міністра фінансів для нинішнього глави СБУ Валерія Хорошковського.

Але, швидше за все, Ярошенко збереже посаду. За інформацією джерел (на цей раз з урядових кіл), про це подбав Азаров. Кажуть, що він особисто переконував Януковича зберегти свою людину в уряді, в іншому випадку пообіцяв залишити прем'єрську посаду. А пожертвувати Азаровим Янукович зараз навряд чи наважиться.

Крім того, вже стало відомо, що може відбутися відставка чотирьох губернаторів. Як повідомили джерела в уряді ЛІГАБізнесІнформ, мова йде про главу Одеської обласної держадміністрації Едуарда Матвійчука, Запорізької - Бориса Петрова, Тернопільської - Валентина Хоптяна та губернатора Львівської області - Михайла Цимбалюка.

З цього списку найбільш вірогідними кандидатами на виліт можна назвати Матвійчука і Цимбалюка. В Одеського губернатора накопичилося занадто багато мінусів - і корупція серед його заступників розгулялася, і міліція його із затриманням бандитів на всю країну оскандалилася. Цимбалюк потрапив в опалу після того, як глава держави побував на львівському стадіоні, побудованому до Євро-2012. Крім того, нещодавно з'явилася інформація про те, що він пропонував депутатам облради викуповувати місця в парламенті наступного скликання, що також навряд чи додало йому авторитету.

Однак, ймовірність відставки кожної з перерахованих вище персон - 50 на 50. Все залежить виключно від рішення президента. При цьому бажання гаранта, якщо вірити главі його адміністрації, аж до вчорашнього вечора не було остаточно сформовано.

Крім того, вже зараз зрозуміло, що зміна місць доданків, точніше - зміна імен міністрів, на політичну ситуація в країні в цілому не вплине.

Євгенія МАЗУР
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини