RU

Революційні замашки

17.02.2011, 10:00
Революційні замашки - Фото
751726bba4fd515e770dd0ac096444ab.jpg

Революції сьогодні у моді. Особливо на Сході. А оскільки представникам української опозиції теми різних революцій небайдужі, то вони не змогли залишити без уваги акції протесту, що захлеснули арабський світ

Революції сьогодні у моді. Особливо на Сході: надихнувшись прикладом Єгипту, арабські країни одна за одною почали вимагати відставки уряду і відновлення справедливості. А оскільки представникам української опозиції теми різних революцій небайдужі, то вони не змогли залишити без уваги ці події.

Так чи інакше, тему ймовірності повторення в Україні єгипетського сценарію зачіпали всі політики. Наприклад, народний депутат від "Народної самооборони" Володимир Ар’єв, характеризуючи ситуацію в Україні, сказав, що вона через діяльність нинішньої влади стає більш напруженою і непрогнозованою, тому зараз неможливо сказати, чи можливо у нас повторення подій, аналогічних тому, що відбувається у Тунісі або Єгипті. "Я можу сказати, що чайник ще не кипить, але бульбашки на стінках вже з'явилися", - зазначив він. А нашеукраїнець Володимир В’язівський на парламентських слуханнях з пенсійної реформи тактовно натякнув, що якщо представники Всесвітнього банку хочуть повернути кошти, вкладені в Україну, то не треба підштовхувати владу до того, "щоб в Україні почалися ті революції, які вже йдуть у Північній Африці".

Але найбільш резонансні заяви з цього приводу зробила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, яка відразу сказала, що вітає революції в Єгипті і Тунісі. "Із засніженого Києва я спостерігала за революціями в Каїрі і Тунісі з радістю і захопленням", - зазначила вона.

Пізніше вона повідомила, що не виключає можливості "єгипетського" сценарію в Україні, якщо влада не припинить наступ на права і свободи, і вважає, що українці таємно заздрять єгиптянам. "Я розумію таємні мрії кожної нормальної людини у нашій державі. Для мене вже не секрет, що кожна гідна людина вже починає заздрити єгиптянам. Але я думаю, що майдани не збираються політиками або іншими людьми. Люди можуть тільки самі або виявити свою волю і заявити про це владі, або, якщо громадяни не готові до цього, то ніхто майдан скликати не зможе. Майдан не скликається, він приходить".

До того ж Ю.Тимошенко наголосила, що "терпець у громадян України вже підходить до критичної межі", і вона "переконана у тому, що якщо не припиниться наступ на людей, то народ України досить швидко організує наступ на кількох представників карного клану олігархії і вкаже їм їхнє місце".

У відповідь на такі слова на Ю.Тимошенко посипався шквал критики з боку представників влади. Народний депутат від Партії регіонів Владислав Забарський заявив, що "революціями" і суспільними заворушеннями здатні захоплюватися тільки політики, які будь-якою ціною і будь-якими шляхами рвуться до влади, не думаючи про інтереси країни і добробуту її громадян.

А Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що екс-прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко "за своєю природою є революціонером, в якого набагато краще виходить щось демонтувати або проти чогось боротися, ніж щось створювати і розбудовувати". "Українцям насправді потрібні мир, стабільність і хоч би небагато гордості за свою країну. Сумна істина щодо п'яти постреволюційних років полягає у тому, що вони не принесли Україні ні першого, ні другого, ні третього. Більше того, початкове сп'яніння і ейфорія переросли у похмілля", - заявив він.

У свою чергу заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман закликала Ю.Тимошенко не загрожувати Україні єгипетською революцією, а змиритися з програними виборами і сходити до перукаря і до психоаналітиків.

"Не можна, однак, не погодитися з Тимошенко в одному - в тому, що революція - як стихія. Вона може прийти несподівано, і жодна країна від цього не застрахована. Це правда. Треба лише пам'ятати, що стихія несе руйнування. Несе смерть. Революція в Єгипті - це сотні смертей, це втрачені близькі для багатьох людей - матері, сестри, брати, чоловіки, дружини, батьки. Чи може здорова відповідальна людина закликати стихію свідомо на свою землю? Чи може хтось гарантувати, що під час тієї стихії хтось з нас не втратить своїх рідних? Історія знає одного вождя, який весь час говорив про революцію, йому вона вдалася. Але історія знає і про те, що було потім. Були в'язниці, був Голодомор, було винищування цілих народів і націй. Чи цього ми хочемо? Якби наша доморосла революціонерка могла думати і про це, а не тільки про свою нав'язливу мрію про владу, може, це її трохи охолодило б", - сказала вона.

Висловився з цього приводу і Президент України. Віктор Янукович наголосив, що будь-які революції відбуваються у тих країнах, де влада є закритою і консервативною. "Україна зовсім інша держава і я скажу вам, що 2004 рік, з одного боку, дав надію українському суспільству, а з іншого, він багато чому навчив український народ. Останні п'ять років заворушень, які були у нашій країні, не тільки погіршили життя наших людей, а й значно зашкодили іміджу нашої країни за кордоном", - сказав він.

Крім того, на питання про те, що деякі бізнесмени, які брали участь у протестах, кажуть про можливості переслідування, а також про те, що В.Янукович не хоче бачити демонстрації людей, які засмучені тим, що відбувається в Україні, глава держави наголосив: "Я нічого не боюся".

І правильно робить. Боятися В.Януковичу поки справді нічого. І навіть не тому, що українці щиро всім задоволені. Акції протесту на порожньому місці не відбуваються. Для них потрібен каталізатор. Досить серйозний, щоб стурбувати усі суспільства. Ось його-то української опозиції, виснаженої частими походами у прокуратуру, і не вистачає.

Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини