RU

Про що мовчить Межигір’я

30.06.2011, 18:16
Про що мовчить Межигір’я - Фото
9bf9c783c84bc678c40d97cc11a98b15.jpg

Представники ЗМІ таки потрапили до Межигір’я, Янукович показав країні, де і як він живе. Наскільки інформативною виявилася зустріч президента з журналістами і які очікувані країною питання не пролунали на адресу господаря колишньої держрезиденції?

24 червня, в перший день попередніх судових слухань у справі Юлії Тимошенко, президент Віктор Янукович все ж таки виконав обіцянку - продемонстрував представникам ЗМІ Межигір’я. Варто зазначити, що показано колишню державну, але кілька років тому приватизовану резиденцію було тим, хто не надто й просив. Журналісти, які проводили розслідування і наполегливо домагалися права на "ревізію" Межигір’я, якраз таки запрошені не були. Пояснюючи ситуацію, прес-секретар президента Дарка Чепак заявила, що вибрана група медіа-десанту - тільки початок, надалі прогулянки представників ЗМІ з президентом його резиденцією стануть регулярними.

"Президент має право вирішувати, з ким говорити, а з ким - ні. Українська правда матиме можливість поставити свої питання на прес-конференції, яка запланована. Наразі президент говоритиме не про Межигір’я, а про Конституцію", - відповіла Чепак на цілком резонне питання про те, чому до резиденції не були запрошені співробітники видання, яке чи не найбільше приділяло уваги Януковичу як новому господарю Межигір’я.

Замість тих, хто більш за все хотів потрапити до резиденції, туди попали ті, кого найбільше видно – ведучі політичних телепрограм Савік Шустер, Євген Кисельов, Андрій Куликов та Олександр Ткаченко. Компанію телевізійникам склали керівники газети Сегодня та інтернет-проекту Обозреватель, що вважаються лояльними до влади.

Проте, не так важливо, хто поїхав оглядати легендарні володіння Януковича. Важливо те, про що візитери питали президента "на його полі" та що захотіли побачити вони самі. Саму ж прогулянку по гектарах президентських володінь (запрошуючи журналістів в гості, Янукович назвав Межигір’я не інакше як "мої володіння") можна розділити на дві частини – інформативну і не дуже. Найбільш інформативною видалася саме прогулянка по будинку та його околицях, не дуже інформативним - інтерв'ю президента, оскільки складалося воно, за великим рахунком, з передбачуваних відповідей на акуратні питання. Про що ж не здогадалися, не захотіли або не змогли спитати українського президента українські журналісти? Таких питань виникло декілька.

Питання перше, територіальне

Згідно з офіційною інформацією, територія Межигір’я становить приблизно 140 гектарів. Екскурсія для журналістів, яка в результаті була показана телеглядачам, обмежилася прогулянкою навколо і всередині президентського будинку. Що знаходиться на іншій території, що так і залишилася незвіданою? Чим розпоряджається на ній (наприклад, ходять чутки про дивовижний звіринець Януковича) і що будує сам президент, а що - співвласники? І хто вони - ці співвласники? Цих питань Януковичу не поставили. Можливо, ці питання прозвучать від наступної делегації ЗМІ, яку, якщо вірити Чепак, укомплектують іншими журналістами.

Питання друге, сімейне

Янукович приймав Шустера, Кисельова та інших один - ні дружини, ні дітей, ані внуків гаранта теле- та фотооб'єктив не зафіксували. В особистому затишному кабінеті президента, в тому самому, в якому він "крім внуків нікого не приймає", можна було розгледіти рамки з сімейними фотографіями. Діти, онуки і невістки на знімках є, дружини - Людмили Янукович - немає. Якщо фото з першою леді все ж існує, можливо, оператор телеканалу Інтер (а лише цьому каналу надали право на відеозйомку) просто не зфокусував на ньому свою камеру. А якщо такого фото немає, то чому? Звичайно ж, президент країни також має право на особисте життя, проте.

Питання третє, фінансове

Згідно з офіційною декларацією про прибутки, Янукович в 2010 році заробив $115 тисяч, а ще $130 тисяч лежать на банківських рахунках гаранта. За $115 тисяч не купити навіть двох автомобілів з президентського ескорту (не говорячи вже про броньований лімузин самого глави держави). $115 тисяч – це, за даними ЗМІ, вартість свята, організованого на честь 65-річчя Микити Міхалкова минулого року. Оздоблення ж одного тільки будинку в Межигір’ї, показаного журналістам, уявляє, можливо, не тільки суто матеріальну, але й історичну цінність. Скільки, наприклад, коштував камін, в якому поселилися сови? Ми не знаємо - на ньому цінник не висів. Чому про це не спитали у президента ті журналісти, що прийшли в гості? Також не знаємо. Скільки витратив президент на будівництво басейну під відкритим небом, в якому навіть зимою температура не опускається нижче 20 градусів, і в яку суму обходиться догляд за цією спорудою? В яку ціну і де купували матеріали для споруд, які, зі слів Януковича, не бачив Шустер під час свого першого візиту до Межигір’я? А ця літня тераса розміром з "хрущовку" і балкон. Нехай питання не зовсім дипломатичні і, на чийсь погляд, з розряду побутових. Але, зрештою, більшість українців, що вирішили подивитися сюжет про те, як живе їх президент, цікавилися саме цими приземленими речами.

Словом, від рандеву топ-журналістів України з президентом Януковичем лишилося чітке відчуття недомовленості, хоча багатьох і повеселила черга з журналістів, бажаючих пострибати по президентських пеньках. Це відчуття, можливо, зникне після обіцяної чергової екскурсії для преси. Але, знов-таки, за умови, що хоч би декілька питань, які висіли на язиках мільйонів українців, але так і не були озвучені гостями президента, все ж таки пролунають перед включеною відеокамерою.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини