RU

Про що домовилися Янукович і Онопенко?

16.02.2011, 09:25
Про що домовилися Янукович і Онопенко? - Фото
61e28a374308ff46297cc506ae428248.jpg

Над рідними і близькими глави Верховного Суду України Василя Онопенка несподівано почали розсіюватися хмари - закрито кримінальну справу проти його дочки Ірини. Зять судді - Євген Корнійчук - вийшов із СІЗО. Є думка, що глава ВСУ домовився з владою

Позавчора відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича і голови Верховного Суду України Василя Онопенка. Прес-служба глави держави повідомила, що йшлося про реформування судової системи і функціонування Верховного Суду. Цілком можливо, що це справді так, але подальший розвиток подій дає змогу передбачити, що Президент і глава ВСУ говорили не тільки про це.

Несподівано над рідними і близькими голови Верховного Суду почали розсіюватися хмари. Дочка високопоставленого судді Ірина нарешті змогла віддати борг у сумі 300 тис. грн. якомусь громадянинові Валерію Ксендзенку, який раніше, за її твердженням, уникав можливості забрати назад свої ж гроші. Кошти були передані в присутності нотаріуса, після чого В.Ксендзенко письмово підтвердив, що не має ніяких претензій до І.Онопенко. У результаті справа, порушена Генпрокуратурою 1 лютого цього року проти неї за ч.4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах), була закрита.

Легше стало і зятю глави Верховного Суду - Євгену Корнійчуку. Колишнього замміністра юстиції і лідера Української соціал-демократичної партії випустили із СІЗО під підписку про невиїзд. Нагадаємо, 22 грудня минулого року Генпрокуратура порушила проти нього кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків). В.Онопенко тоді назвав те, що трапилося, помстою Є.Корнійчуку з боку першого замгенпрокурора Рената Кузьміна і замглави Адміністрації Президента Андрія Портнова. Крім того, глава Верховного Суду заявив, що переслідування владою його рідних ведеться з метою примусити його піти з посади.

Сьогодні ж риторика В.Онопенка щодо Президента України В.Януковича помітно змінилася. "Я не раз наголошував, що Президент ставить перед українським суспільством, перед юристами, перед суддями абсолютно чіткі завдання: суди повинні бути доступними, об'єктивними, справедливими. Суди повинні відповідати європейським стандартам. Це позиція Президента", - сказав глава Верховного Суду після зустрічі з В.Януковичем минулого понеділка.

А ще тиждень тому В.Онопенко наполягав, що мета скорочення кількості суддів у Верховному Суді - прибрати невигідних владі об'єктивних, принципових і чесних людей. Цікаво, з чим пов'язана така гнучкість позицій?

На це питання дав відповідь глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Політолог вважає, що В.Онопенко порозумівся з владою, і на те були причини. "Онопенко захищав власні інтереси, виступаючи з критикою. Але вважати, що у нас Верховний Суд був зосередженням чесності і гідності судової системи, я б не став", - зазначив експерт.

Тепер, за словами політолога, інтрига у тому, про що саме домовилися Президент і глава Верховного Суду. "Не секрет, що йде боротьба за почесний пост голови ВСУ. Не секрет, що на нього претендує Сергій Ківалов. На що погодився Онопенко - на співпрацю з владою або добровільну відставку - побачимо", - зазначив В.Фесенко.

Хай там як, але зараз чітко простежується тенденція - легкість відкриття і закриття кримінальних справ з огляду на політичну доцільність. Як тут не пригадати заяву члена Єврокомісії з питань розширення і політики добросусідства Штефана Фюле про те, що карна юстиція в Україні використовується вибірково?

Василя Онопенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини