RU

Притулок для чиновника: випадок Данилишина

14.01.2011, 10:22
Притулок для чиновника: випадок Данилишина - Фото
50de412993a82a73d8c251fad02bb0c0.jpg

З боку влади поки що не було коментарів відносно даної ситуації. З іншого боку, в БЮТ вже поспішили заявити, що надання екс-міністру притулку свідчить про політичні переслідування в Україні

Спроби України домогтися видачі екс-міністра економіки Богдана Данилишина зазнали краху. Чехія, після певних роздумів, надала політичного притулку чиновнику уряду Юлії Тимошенко. Дане рішення може послужити вказівкою до дій для інших чиновників, запідозрених в неправомірних діях.

Потрібно нагадати, що спочатку про політичний притулок не йшлося. Після того, як в жовтні 2010 року Б.Данилишина було затримано в Чехії, до речі, з ініціативи української сторони, Генеральна прокуратура негайно почала процедуру екстрадиції екс-міністра. "Данилишина, проти якого було порушено кримінальну справу за статтею 364 КК, затримали по так званій "червоній картці" співробітники НЦБ Інтерполу в Чеській Республіці, і ми вже почали процедуру його екстрадиції до України", - заявив замгенпрокурора Ренат Кузьмін.

Сам Б.Данилишин тоді категорично не ставив питання щодо надання йому політичного притулку, ще сподіваючись повернутися на Батьківщину. "Богдан Михайлович розглядає цей варіант, але поки не вирішив, чи варто просити притулку. Він дуже хоче повернутися в Україну, але побоюється, що стосовно нього дії правоохоронних органів будуть ще більш грубими і незаконними, ніж в Посольстві в Чехії", - заявляв його адвокат Степан Українець.

Проте в листопаді 2010 року рішення дозріло, і екс-міністр все ж зважився на цей крок. "Богдан Данилишин попросив надати йому політичного притулку, і дане питання буде розглядатися в рамках закону", - заявив Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг.

Пояснюючи рішення екс-міністра, його адвокат Марина Махіткова зазначила, що "пан Данилишин ухвалив це рішення на основі інформації, яку йому передав його український адвокат, коли він дізнався, як розглядають цю справу в Україні, так і не тільки його справу, а й інших членів опозиції". "Саме на базі цих реалій пан Данилишин вирішив, що ситуація критична, що немає ніякої гарантії, що його в Україні чекає справедливий процес. Я би сказала, що це є той єдиний і найістотніший аргумент, чому він вирішив подати цю заяву", - сказала вона.

Надання Б.Данилишину політичного притулку підтримала партія "Батьківщина" та її лідер Ю.Тимошенко. "Ми звернулися до Чехії і я, як лідер партії, як екс-прем'єр-міністр, ми будемо просити, щоб Богдану Данилишину був наданий політичний притулок в Чехії", - заявляла Ю.Тимошенко.

На її думку, переслідування Б.Данилишина, як і інших колишніх чиновників, є "свідченням справжнього терору, який чинить влада відносно людей, що працювали з нею в уряді, а також проти членів та активістів партії "Батьківщина".

У той же час, народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник висловив думку, що прагнення екс-міністра отримати політичний притулок в Чехії є спробою уникнути відповідальності за скоєні правопорушення. При цьому він заявив, що зацікавленість в тому, щоб Б.Данилишин не давав свідчень українським правоохоронцям, можуть мати представники вищого керівництва попереднього уряду.

Проте, українська влада вже стоїть перед фактом, що відбувся. Однак з боку високопосадовців поки що не було коментарів щодо даної ситуації. Крім того, складно передбачити, чи позначиться надання політичного притулку Б.Данилишину на взаємовідносинах між Україною та Чехією.

З іншого боку, в БЮТ вже поспішили заявити, що надання екс-міністру економіки притулку свідчить про політичне переслідування в Україні. "Чехія дуже чутлива до недемократичних проявів в сусідніх країнах, якою є Україна. Це рішення - серйозний дзвінок для української влади в плані того, якої думки дотримується об'єктивна міжнародна громадськість, якою в даній ситуації є Чехія. Чехія захищає його від політичного переслідування з боку країни його походження, яким в даній ситуації є Україна", - заявив, зокрема, народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль.

Богдан Данилишин: біографія та добірка новин>>>
"Справа Данилишина": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини