RU

Прихід Порошенка в Кабмін: коментарі, відгуки, побажання

26.03.2012, 09:26
Прихід Порошенка в Кабмін: коментарі, відгуки, побажання - Фото
Петро Порошенко

Призначення Порошенка міністром в різних колах сприйняли по-різному: влада - з ентузіазмом, опозиція - скептично, політологи - невизначено

В кінці минулого тижня вирішилася інтрига з приходом Петра Порошенка у владу - його призначили міністром економічного розвитку і торгівлі України і він прийняв посаду.

Причому прийняв, судячи з усього, не без внутрішніх вагань. "Останні тижні були для мене дуже непростими ... Поставивши на одну чашу терезів особисті політичні амбіції, а на іншу - ситуацію в економіці - рішення я прийняв", - написав Порошенко на своїй сторінці в  Facebook.

На посаді міністра економіки він пообіцяв добитися прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності, ефективності використання ресурсів.

Крім того, після зустрічі з головою держави він повідомив, що одним із пріоритетів його діяльності на посту голови Міністерства економічного розвитку і торгівлі буде забезпечення зростання національної економіки, зокрема, рівня ВВП.

У провладних колах призначення Порошенка сприйняли з явним ентузіазмом. Так, наприклад, регіонал Віталій Заблоцький заявив, що його призначення - ще один крок до того, щоб виключити ймовірність дефолту в Україні. Народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков назвав все, що відбувається позитивним кроком. "Це позитивний крок, тому що, по-перше - це вибір президента, по-друге - це свідомий вибір Петра Порошенка, який має досвід роботи і в державній владі, і в бізнесі. Можна сказати, що у нього диверсифікований досвід, і те, що він погодився зараз працювати на державу ", - сказав він.

При цьому, за словами першого віце-прем'єр-міністра Валерія Хорошковського, працювати буде над чим, тому в уряді всі будуть дружити. "Те, що в Мінекономіки є свої, досить потужні, необхідні повноваження для цього, це прекрасно. І у Міністерства закордонних справ. А у Мін'юсту, а у стандартизації. Повірте, що ми не тільки не конкуруємо, наших зусиль недостатньо. Тому в цьому сенсі ми точно будемо працювати спільно", - підкреслив він.

А ось регіонал Інна Богословська заявила, що Порошенко проявив свою державну позицію, тим самим, поповнивши ряди висококласних менеджерів, які з ранку до ночі вколюють на благо держави.

Опозиція, в свою чергу, перспективи роботи Порошенка в уряді оцінює невизначено-скептично. Наприклад, народний депутат Олесь Доній заявив, що Порошенко зробив помилку. Не дивлячись на те, що його згоду на нову посаду цілком зрозуміло. "Нинішня влада, у якої немає жодних моральних бар'єрів, надає колосальний тиск на бізнес-структури і, відповідно, кожен бізнесмен надзвичайно вразливий. Невідомо, що відбувалося і який тиск чинився на Порошенка, чому він змушений був прийняти це рішення. Але те, що тиск виявляється на весь бізнес, від великого до малого по всій країні, це факт", - сказав він.

Разом з тим, на думку народного депутата від НУНС Ксенії Ляпіної, Порошенко на посаді міністра в Кабміні Миколи Азарова він навряд чи зможе реалізувати свої задуми.

"Я думаю, що позитив в даному випадку в тому, що Петро Олексійович дійсно прекрасний менеджер. Можна привітати команду Януковича із цим. Однак негатив в тому, що цей вибір однозначно позиціонує його в команді Януковича. Я переконана, що будь-які благі наміри - це прекрасно, ми і у президента чули благі наміри, тільки два роки ліберальні реформи не робилися, а тепер соціальні робляться, так само не стануть, тому всі благі наміри просто нічим не закінчаться", - сказала вона.

Її колега по блоку Микола Катеринчук заявив, що це призначення - великий успіх для опозиціонерів, бо Порошенко буде просувати ініціативи опозиції, а якщо влада стане саботувати його реформи - зможе подати у відставку.

Разом з тим думки політологів про це призначення розходяться. Так, голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко вважає, що Порошенко здатний принести в Кабмін якісно нові зміни. "Це також оновить і освіжить кадрову складову уряду, дасть новий позитивний зсув", - відзначає експерт.

У свою чергу професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань заявив, що Петро Порошенко потрібен владі як сильна особистість з гарною репутацією, але при цьому засумнівався, що Порошенко повторить шлях Сергія Тігіпка, який повернувся в Партію регіонів після декількох років самостійної політичної діяльності.

При цьому президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер сумнівається, що Порошенку вдасться виконати ті завдання, які він сформулював. "Потрібна команда лібералів, яку б підтримував голова держави. На мій погляд, це фантазії. У цій команді він точно не свій. У нього навіть досвід підприємницької діяльності іншої. Йому буде важко спрацюватися, хоча він вміє працювати з людьми", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини