RU

Послання від Януковича

08.04.2011, 13:30
Послання від Януковича - Фото
2e12803be6e59ec74de9bfc529a4a4eb.jpg

У четвер Президент вперше звернувся з щорічним посланням до Верховної Ради. Віктор Янукович признався, що незадоволений першими підсумками своїх реформ. До того ж він закликав українців припинити скаржитися. "Настав час довести, що Україна - держава-лідер"

У четвер Віктор Янукович вперше звернувся з щорічним посланням Президента України до Верховної Ради. Послухати виступ глави держави прийшли не тільки депутати, але й міністри на чолі з Прем'єр-міністром Миколою Азаровим, глави Вищого і Конституційного судів, Генпрокурор Віктор Пшонка, керівник СБУ Валерій Хорошковський і глава КМДА Олександр Попов. Президент розговорився і заявив, що незадоволений першими підсумками своїх реформ.

"Даючи загальну оцінку роботі влади за минулий період, чи можу я бути задоволений першими підсумками? Відразу скажу і відверто скажу: ні. З задумів і планів на 2010 рік ми змогли реалізувати максимум на третину", - зазначив В.Янукович. На його думку, причини низької ефективності полягають у тому, що влада і суспільство не завжди були готові до змін, що пропонуються.

Президент заявив, що необхідно зламати практику уповільнень та інерції, подолати розгубленість політиків і бюрократичний саботаж. "Запит на зміни, саме на якісні зміни, сьогодні став ключовою вимогою до влади, до бізнесу, до громадськості", - наголосив В.Янукович.

За словами глави держави, політика глибоких змін триватиме в умовах глобальної світової нестабільності, нових криз і нових загроз, які треба навчитися своєчасно попереджати і враховувати. "Зміни у світі загартовують сильних. З цієї трибуни хочу звернутися до кожного українця із закликом: досить скаржитися і принижуватися. Україна - сильна і амбітна держава. Настав час виявити український характер, довести і собі, і світові, що Україна - це держава-лідер", - наголосив Президент.

В.Янукович заявив, що одним із чинників розвитку економіки має стати пришвидшення процесу приватизації. За його словами, при професійній організації цього процесу держбюджет може щорічно отримувати десятки мільярдів гривень.

Характеризуючи потенціал і перспективи модернізації української економіки, Президент зазначив, що промислово-індустріальний і науковий потенціал України залишається незадіяним. Водночас, за його словами, українська держава має унікальне географічне розташування, що створює ідеальні умови для розміщення виробництв, орієнтованих як на ринки ЄС, так і країн євроазіатського регіону.

"Україна - лідер за запасами чорнозему і має все необхідне для виходу на позиції одного з аграрних лідерів сучасного світу. Але головне - потужний людський капітал", - сказав В. Янукович, додавши, що у цих перевагах він бачить основу для стратегії розвитку країни до 2020 року і подальші роки.

Крім того, Президент заявив, що співпраця з Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану Україні потрібно будувати за формулою 3+1. "Це дасть змогу нам забезпечити реальний курс на зближення європейського і євроазіатського економічного простору", - сказав В. Янукович. Також він передбачив, що до кінця року Україна виконає свої зобов'язання в межах безвізового діалогу з ЄС.

Проте, аналізуючи послання Президента до Верховної Ради, лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко зазначила, що виступ В.Януковича свідчить про те, що у сьогоднішнього керівництва країни немає чіткої стратегії міжнародної політики. Ю.Тимошенко назвала виступ Президента "з'їздом КПРС тридцятирічної давності".

Крім того, лідер ВО "Батьківщина" вважає, що у виступі В.Януковича не прозвучала відповідь на жодне запитання, які хвилюють сьогодні українське суспільство. "Не було звіту, як виконані обіцянки Президента України, які він давав під час своєї виборчої кампанії", - наголосила Ю.Тимошенко.

У свою чергу, глава політради партії "Наша Україна", народний депутат від НУНС Валентин Наливайченко заявив, що Президент представив Верховній Раді "доповідь з черговими добрими побажаннями".

В.Наливайченко вважає, що у посланні глави держави "люди хотіли почути предметний аналіз ситуації у країні". "Після року роботи Президент міг представити ясний виклад суті корінних реформ. Замість цього країна почула доповідь з урізаними оцінками і черговими добрими побажаннями", - зазначив глава політради "Нашої Україна".

Водночас лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк вважає, що після цього послання Президента влада "взагалі не знатиме, що робити". "Вони не знали, що робити у 2010 році, тепер вони не будуть знати, що робити у 2011році", - сказав А.Яценюк.

"Це послання Президента, яке повинне було визначити стратегічні цілі на 2011 рік. Але він говорив багато і про все відразу", - зазначив лідер "Фронту змін".

У свою чергу радник Президента Ганна Герман залишилася задоволена виступом В. Януковича. За її словами, основне послання "було у товстій брошурі", якій роздали депутатам. "Те, що вимовив Президент - це було лише вступ, лише звернення до людей", - пояснила Г.Герман.

"Я думаю, що депутати ще матимуть можливість його (послання, - ред.) дуже уважно прочитали, проаналізували. І тоді можна буде говорити про всі плюси і мінуси послання", - зазначив радник Президента. За її словами, головне, що Президент "сказав правду".

Г.Герман наголосила, що В.Янукович "не намагався прикрасити ситуацію і видати бажане за дійсне, а говорив так, як воно є насправді".

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини