RU

Порошенко про бізнес, Росію та АТО. Що обіцяє лідер виборів

26.05.2014, 15:23
Порошенко про бізнес, Росію та АТО. Що обіцяє лідер виборів - Фото
Петро Порошенко

Лідер президентської гонки обіцяє продати бізнес, працювати в тандемі з Яценюком, повернути Крим, форсувати АТО, змусити Росію поважати себе

Без п'яти хвилин президент України Петро Порошенко на прес-конференції в своєму штабі розповів журналістам про плани на найближче майбутнє в новому статусі. За словами лідера президентської гонки, бізнес свій він продасть, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на цій посаді його влаштовує, а з Росією треба домовлятися, тому планує поїздку до Путіна. Нагадаємо, за попередніми даними Порошенко перемагає на виборах після першого туру - за результатами обробки 70,35 % протоколів виборчих комісій, він отримує 53,74 % голосів.

Про привітання від конкурентів

Я отримав привітання з обранням на пост президента від Анатолія Гриценка, він прислав СМС. Ляшко подзвонив, Тимошенко звернулася через ЗМІ.

Про форсування операції з антитерору

Я підтримую продовження АТО, але вона повинна бути змінена в форматі... Вона повинна бути більш коротка і більш ефективна... Буде різке збільшення ефективності антитерористичної операції. АТО не триватиме 2-3 місяці, вона триватиме години.

Про продаж бізнесу

Зараз буде закладена нова традиція - коли людина приходить на нову посаду, вона  здійснює рішучі кроки - продає бізнес і концентрує свої зусилля на роботі. Вже дано доручення з підбору покупця його головного активу - кондитерської фабрики Roshen. Ми починаємо інтенсивну підготовку до продажу головного активу.

Про 5 канал

5 канал як власність, яка теж мені належить, не продаватиметься. По-перше, тому що 5 канал ніколи не продавався і продаватися не буде. А по-друге, я вважаю, що роль, яку вільна преса грала і під час помаранчевої революції, і під час нашої революції на Майдані в 2014 році, виключно важлива... За традицією, іноді 5 канал мене критикує жорсткіше, ніж хтось інший.

Про кандидатуру прем'єра

За Конституцією України президентські вибори не припускають відставки прем'єр-міністра. Я вважаю, що діяльність Арсенія Петровича на посаді прем'єра на цьому етапі досить успішна - були проведені рішучі кроки з організації міжнародної допомоги, отримано кредит МВФ. І я думаю, що наша співпраця з Яценюком може бути ефективною і надалі.

Про перший візит на Захід

Моя поїздка до Польщі відбудеться 4 червня. Я думаю, це буде корисно для країни, для координації дій з нашими партнерами, які у важку хвилину прийшли на допомогу. Це стосується і керівництва США, Євросоюзу, лідерів окремих європейських країн. Я думаю, що нам є про що поговорити.

Про візит до Путіна

Що стосується наших відносин з Росією - це наш найбільший сусід, ми повинні зупинити війну, забезпечити мир у східній Україні. Зробити це без російського представництва неможливо, зустрічі з керівництвом РФ повинні бути проведені в першій половині червня.

Про аргументи в діалозі з Росією

Ми створимо програму, порядок денний - щоб не просто потиснути один одному руки. Вже перша зустріч матиме важливі наслідки. Люди на сході чекають цих результатів. У мене оптимістичні очікування, що це матиме результат. Тому що останній аргумент Росії - що в Україні немає легітимного президента - тепер не актуальний. Вибори показали, що у нас велика підтримка народу.

Про проблему Криму

Рішення кримського питання є одним із невідкладних для нової влади. Буде рішення: повернення Криму Україні, захист українців, що проживають в Криму, які через своє "українство" відчувають надзвичайно високий тиск.

Про Януковича


Мене Янукович цікавить тільки з позиції його повернення в Україну на лаву підсудних. І я думаю, що він повинен коментувати тільки терміни свого повернення.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини