"План Зеленського - це утопія". Інтерв'ю Коломойського - коротко

03.05.2019, 16:07
Ігор Коломойський (скріншот відео)

Що в Донбасі - війна з РФ або "громадянський конфлікт", хто входить до фан-клубу Зеленського, чого хоче від судів по ПриватБанку. Коротко переказуємо

Олігарх  Ігор Коломойський в Ізраїлі дав велике інтерв'ю проекту Bihus.info. Що йде в Донбасі - війна з Росією або "громадянський конфлікт"; хто входить до фан-клубу новообраного президента Володимира Зеленського, чи готовий він "скинутися грошима для України", і чого хоче від судів по ПриватБанку. Все інтерв'ю - LIGA.net коротко переповідає найважливіше.

Майдан - це погано. "Влада Януковича довела до Майдану, а революція - це завжди погано... Це був клептократично злочинний режим. Крім як повстання, не було шляху його знести... У підсумку мінус Крим, мінус Донбас, мінус 13 мільйонів (населення). Винні в цьому Янукович, Росія, революція, взаємна ненависть і внутрішній громадянський конфлікт".

Ви не помилилися: в Донбасі "громадянський конфлікт". "Внутрішня громадянська війна, що тут незрозумілого. Слава богу, вона не поширилася на всю територію, але вона має гарячу фазу в Донбасі і холодну фазу - у всій решті країні... Холодна війна проявляється у вбивствах, наприклад, журналістів. З одного боку убили Бузину, з іншого боку  Шеремета... А це солдати війни".

І хто з ким воює? "Цивільний конфлікт, скажімо так. Українці з українцями".

Читайте також: Випробування Коломойським. Олігарх завжди обіграє журналістів. Як?

А що ж Росія? "Підтримує одну частину українців. Якщо б її не було, вже давно б це все закінчилося. Українці б помирилися між собою... Спровокувала і організувала все Росія. З одного боку. А з іншого боку теж не все було благополучно. 22 лютого ( 2014 року) революціонери, які перемогли, бігали по парламенту, закони скасовували. Харківські угоди, кричали, треба скасувати. І мовний Колесніченка-Ківалова. Це спровокувало взаємну ненависть... І беркутів по дорозі на бази обстрілювали". А ось і реакція Поторака на "громадянську війну" зі слів Коломойського

Портнов - військовополонений Януковича. "Треба розрізняти апологетів цього режиму й звичайних військовополонених режиму... Я не вважаю взагалі, що Портнов - це апологет режиму. Він працював, виконував свою роботу. У мене з ним 20 років хороші відносини. Спілкувалися вчора. Він тут, в Ізраїлі... З точки зору закону, а не політичної відповідальності, він взагалі нічого не робив... Так, він служив режиму".

Вболівав за Зеленського разом з Аваковим. "Ми вважаємо, що це спільна перемога. У нас немає партнерства з приводу виборів Зеленського. У нас є фан-клуб Зеленського. Ми вболіваємо за Зеленського. Ми і за Юлю вболівали разом. Ми вболівали проти Петі... Не хочу за нього говорити , але... у нього стався необоротний процес, коли Петя перейшов рубікон - це історія з приводу сина... Справа рюкзаків висмоктана з пальця".

Святкував перемогу Зеленського. Приймав дзвінки. "Звичайно. Двічі. Спочатку 31 (березня), потім 21 (квітня)... Були ті, хто тут знаходиться. Ну, там сім'я, родичі. Мідіч був, припустимо. Кіперман, Боголюбов був. Ми святкували Пейсах... Ні, Ставицького не було. Ми були у моїх батьків, тому Ставицького не було". "Дзвонили багато. Ну просто тисяча дзвінків".

Порошенко програв, тому що 1+1. "Він програв вибори, тому що у нього не було 1+1. Йому всі говорили з його оточення - і Кононенко, і Луценко колись говорив: "А як ти збираєшся на вибори, якщо твій електорат "плюси" дивиться?"

Хоча дуже хотів купити плюси. "Це детективна історія. Порошенко вів переговори... У 2016 році вийшов на угоду з Суркісами, це був лютий. Хотів купити у них 25%. А потім домовитися зі мною, щоб я йому продав ще 25%. І бути там 50 на 50. Переговори між Суркісом і представниками Порошенка велися десь з лютого, адвокати вже працювали. Сума угоди - 240 або 250 млн".

Але вибори пройшли. Рахунок на табло. "Кампанія закінчилася, пристрасті треба заспокоїти. Матч закінчився, рахунок на табло. Не треба нагнітати і продукувати взаємну ненависть. Ні, ми з ним (Порошенком) не помиримося. Але я вважаю, те, що стосується предиборних справ - це одне. А якщо він щось порушив, є закон. Я не прокурор, не міліціонер і не адвока ".

Чи може Зеленський "послати його нахер"? (питання журналістів) "Так я до нього вже звертатися не буду. Мені нічого від нього не треба. Коломойський - самодостатня людина... Він ніколи ні до кого ні з якими проханнями не звертався. Я бізнесом займаюся з дитинства. Самі завжди пробивалися. Влада нам ніколи не сприяла. Головне, щоб не заважала".

Розпуск Ради? Все одно. "Питання тільки, навіщо розпускати парламент, з якою метою... Якщо його розпустять зараз, то 100 відсотків вибори йтимуть за існуючою системою, тобто буде половина мажоритарників... Можна і розпустити, але відразу є питання. Устигнеш ти підготувати 220 мажоритарників, новий президент? Або нова партія Слуга народу? Чи є у них така кількість? "

Грошима для України не скинеться. "Я те, що заробляю - і так інвестую в Україні. У мене всі активи в Україні... Питання, у що інвестувати. Просто в державні програми - ні. Збирати всіх (олігархів, як пропонував Зеленський) разом - це утопія. Якщо ти хочеш з кимось спілкуватися, то спілкуйся один на один. З великим бізнесом не спілкуються як з колгоспом. Це не колгоспні збори. У кожного гроші люблять тишу, і не кожен буде розповідати свої секрети й вивертати душу".

Читайте також: Влада над владою. Як півсотні суддів беруть в заручники Україну

І взагалі, поверніть гроші. "Якщо буде встановлено, що була неправильна націоналізація, і піде реституція, то ми можемо сказати: "Нам не треба банк, залиште його собі". Громадський резонанс. У вас там 155 млрд фантиків лежить, ну облігацій, що не монетизовані. Але вам мало державних банків, хочете ще Приват - залиште ПриватБанк собі. Дайте нам наш капітал, який ми внесли ($ 2 млрд). Повинен віддати новий власник, тобто міністерство фінансів".

На націоналізацію - погоджувався. "Ми підписали звернення до прем'єр-міністра. Що ми пропонуємо уряду націоналізувати. Тому що ми не в змозі його утримувати вже... Це не передбачало агресивного піару проти колишніх власників. А коли вони вийшли і сказали, що там 97% пов'язаних кредитів... Ну, після цього у нас було вирито сокиру війни. Це була відверта брехня... Друге порушення домовленостей - в бюджеті 2017 року було не збережено пункт про можливість зворотного викупу акцій".

Не передумав. І не тисніть на патріотизм. "Перше завдання (судів): скажіть, правильно чи неправильно? Пограбували мене або все було чисто і кошерно?.. Тільки на патріотичні почуття ми не тиснемо. Ми спочатку розбираємо юридичну ситуацію. Мені не треба, що коли хтось голодує або не вистачає на армію, а я в цей час отримую $2 млрд. Я не поспішаю".

Читайте також: Паперовий бонус. Як Приват заробляє мільярди на держборзі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини