RU

Перестановки в Кабміні. Янукович продовжує тасувати команду

24.02.2012, 10:59
Перестановки в Кабміні. Янукович продовжує тасувати команду - Фото
Фото: president.gov.ua

Президент продовжує химерну кадрову гру: Мінфін і Мінекономіки начебто отримали нових керівників. Але повної визначеності немає

Вчорашній день почався з інформації про те, що прем'єр-міністр Микола Азаров вніс на розгляд президента Віктора Януковича пропозицію призначити міністром економічного розвитку і торгівлі відомого бізнесмена і політика, голову ради Нацбанку України Петра Порошенка.

При цьому також поповзли чутки про те, що буде названо ім'я людини, яка займе місце Валерія Хорошковського, переведеного з посади голови Мінфіну на посаду першого віце-прем'єра.

Трохи пізніше в Партії регіонів підтвердили, що Порошенко дійсно очолить Мінекономіки, а портфель міністра фінансів дістанеться першому заступнику голови Нацбанку Юрію Колобову. Кандидатура Колобова інтриги не викликала. Його зараховують до Родини президента й приміряли на посаду голови Мінфіну ще після звільнення Федора Ярошенка.

З Порошенком ситуація склалася цікавіше. До полудня четверга лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що Порошенка вже офіційно можна вважати міністром економіки, бютівець Андрій Шкіль від імені опозиції заявив, що нічого подібного - не можна. І взагалі, за його інформацією, Порошенко відмовився від посади.

Сформована інтрига тримається досі. Порошенко, так само як і співробітники його прес-служби, продовжують витримувати воістину МХАТівську паузу - ніяк не коментують ні призначення, ні реакцію на цю подію бізнесмена й політика.

У ЗМІ почала циркулювати найрізноманітніша інформація, отримана з різних джерел. Так, наприклад, джерела Української правди повідомили, що нібито причиною затримки публікації на сайті президента указу про призначення Порошенка стало те, що він претендував на іншу посаду - міністра фінансів.

При цьому сам Янукович підтвердив, що прем'єр-міністр Азаров запропонував на посаду міністра економіки призначити Порошенка. Він навіть розповів, що вже провів коротку бесіду з бізнесменом, під час якої той коротко виклав своє бачення організації роботи міністерства та власних кроків як його керівника. Більш того, голова держави виявився задоволений результатами зустрічі. Але ось чи погодився Порошенко зайняти запропонований пост - абсолютно незрозуміло.

Політологи вважають, що Порошенко ще сам не до кінця знає, чи хоче бути міністром, чи не зовсім. З одного боку, йому явно нудно бути просто успішним бізнесменом і головою ради Нацбанку, особливо при його багатому політичному минулому та амбітній натурі. З іншого, як сказав політолог Володимир Фесенко, головна дилема Порошенка полягає в тому, що "у владу, звичайно, хочеться, але чи варто йти в таку владу?".

З оцінкою бажання влади включити в свою команду й Порошенка, на думку експерта, все зовсім просто. "Навіщо це потрібно Януковичу? По-перше, це демонстрація відкритості нинішньої влади, готовності залучати до роботи в уряді впливових представників околоопозиційних кіл. По-друге, в уряді очевидний дефіцит справжніх реформаторів, сильних топ-менеджерів і таких керівників, які здатні професійно й виразно пояснювати свої дії та роботу Кабінету міністрів ", - пояснив він.

Словом, як не крути, Порошенко - ідеальний кандидат на роль свіжої крові для Кабміну. Особливо, якщо врахувати, що голова держави переживає не тільки кадрову, а й, очевидно, творчу кризу. Все-таки перепризначувати одних і тих же людей на різні посади в рамках одного й того ж уряду - важка робота, що вимагає багатої фантазії, оскільки список можливих комбінацій досить обмежений.

В опозиції впевнені, що таким чином президент намагається залишити Азарова на посаді прем'єр-міністра, але при цьому змінити уряд. Втім, не факт, що Азаров залишиться у владі саме в ролі прем'єр-міністра. Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що для нього вже заброньовано посаду голови Рахункової палати, тому поки не ставиться питання про призначення керівника цього органу. Правда, у Партії регіонів запевняють, що Азарова поки чіпати не будуть. За словами Єфремова, Азаров - саме те, що треба. Але остаточне рішення, в будь-якому випадку, буде приймати голова держави. І яку комбінацію він вирішить випробувати в наступний раз - передбачити непросто. Хоча на посаді голови уряду багато експертів вже бачать призначеного позавчора першим віце-прем'єром Валерія Хорошковського.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини