RU

Передноворічний удар по Тимошенко

16.12.2010, 13:20
Передноворічний удар по Тимошенко - Фото
f2345350c2a05ff9568768ff9d4e90fe.jpg

Порушення кримінальної справи проти Ю.Тимошенко, затримання екс-глави Мінприроди, а також поновлення розслідування справи проти організаторів акції "Україна без Кучми" свідчить про безкомпромісність відносин між владою і опозицією

Нинішня влада продовжує тримати "у тонусі" Юлію Тимошенко та її соратників. Схоже, що передноворічні турботи для лідера ВО "Батьківщина" матимуть не зовсім приємний відтінок, зокрема, через порушеної щодо неї кримінальної справи.

Слід зазначити, що опозиційні політики до сьогоднішнього дня не ігнорували відвідування Генпрокуратури, справно ходячи на допити слідчих. І Ю.Тимошенко та її заступник Олександр Турчинов вже декілька раз давали пояснення щодо питань, які цікавили слідчих. До того ж допити не виливалися у конкретні рішення головного органу прокурорського нагляду.

Вчорашній же візит у Генпрокуратурі "леді Ю" можна називати кульмінаційним, оскільки Ю.Тимошенко було оголошено про порушення щодо неї кримінальної справи. Крім того, з неї була взята підписка про невиїзд.

В інтерв'ю журналістам після допиту в Генпрокуратурі Ю.Тимошенко пояснила, що кримінальна справа порушена "за те, що ніби у кризу на пенсії були спрямовані екологічні гроші". На її думку, цей крок Генпрокуратури свідчить про те, що Президент України Віктор Янукович "переступив межу, за якою йому вже доведеться відповідати за кожну репресію, яку він здійснює проти справжньої опозиції".

Також Ю.Тимошенко повідомила, що наступного разу в Генпрокуратуру прийде зі своїм адвокатом. "Я обов'язково буду з адвокатом. Я думаю, що вони хочуть зробити всі процесуальні дії, але якщо уже порушують справу про виплату пенсій, думаю, ця влада хоче далеко піти", - сказала вона.

"Я хочу, щоб люди, які вірять у мене, в Україну, вірять у нашу спільну справу, знали, що ніякі такі дії Президента країни не перешкодять мені особисто і всій нашій команді боротися за права громадян і за Україну", - додала лідер "Батьківщини".

Однак не тільки порушення кримінальної справи свідчить про те, що навколо Ю.Тимошенко густішають хмари. Зокрема за підозрою у зловживанні службовим становищем напередодні був затриманий колишній Міністр охорони навколишнього природного середовища України Георгій Філіпчук.

Пізніше Генпрокурор Віктор Пшонка підтвердив затримання екс-міністра. До того ж, за його словами, Генеральна прокуратура подаватиме подання до суду з тим, щоб отримати згоду на його арешт. "Справді така справа є. Він затриманий, не заарештований, а затриманий... Буде розслідувати кримінальну справу... Буде поставлено запитання про арешт. Якщо суд з нами погодиться, ми більш широко і конкретно поговоримо про цю кримінальну справу", - сказав В.Пшонка.

Потрібно нагадати, що це вже не перший чиновник уряду Тимошенко, якого нинішня влада закликає до відповіді. Раніше були затримані екс-голова Державної митної служби Анатолій Макаренко і колишній перший заступник голови НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко. Крім того, у Чехії перебуває екс-міністр економіки Богдан Данилишин, щодо якого Генпрокуратурою порушена кримінальна справа.

Ще одним передноворічним "подарунком" влади для опозиційних сил стало поновлення Генеральною прокуратурою розслідування кримінальної справи щодо організаторів акції "Україна без Кучми" (УБК), про що заявив один з учасників акції, народний депутат з фракції БЮТ Андрій Шкіль.

"Влада усі свої сили спрямувала на репресії. Це їхнє головне завдання, вона більше нічим займатися не може", - наголосив А.Шкіль, додавши, що на допит його ще не викликали, "але ще викличуть". Водночас у Генпрокуратурі зазначили, що ніякої інформації щодо поновлення справи у них немає.

Останні дії влади щодо лідера "Батьківщини" не сколихнули український політикум. Реакція пішла лише від соратників Ю.Тимошенко.

Також у захист екс-прем'єр-міністра виступила колишній співдоповідач ПАРЄ по Україні Ханне Северінсен, закликавши Президента України Віктора Януковича припинити кримінальне переслідування своїх опонентів. "Оскільки Президент України Віктор Янукович неодноразово обіцяв дотримуватися європейських стандартів, я закликаю його повернутися у правове демократичне поле і припинити переслідування політичних опонентів", - наголосила вона.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини