RU

Пенсійна реформа. Прийняття на швидкість

05.07.2011, 09:46
Пенсійна реформа. Прийняття на швидкість - Фото
9f709ec5b16bb61c2bf788bc24f60b55.jpg

У четвер Рада розгляне пенсійну реформу, яка, не дивлячись на всі поправки, всі ще далека від досконалості. Поки неясно, чи пожертвують нардепи відпочинком заради того, щоб облагородити цей законопроект, або приймуть все як є і підуть на канікули

Ще в кінці минулого тижня заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко спрогнозував, що нинішній пленарний тиждень в парламенті буде надзвичайно конфліктним. І, судячи по зовнішніх ознаках, він не помилився.

Цей тиждень для депутатів за календарним планом повинен стати останнім робочим перед закриттям сесії. "І влада буде намагатися в цей тиждень вирішити все і негайно. Тому я прогнозую, що цей тиждень буде надзвичайно конфліктним і непростим", - сказав він.

Зокрема, з його слів, влада саме на цьому тижні буде намагатися завершити прийняття закону про пенсійну реформу, спростити процедуру тендерних закупівель, також суди можуть винести рішення у справах над представниками опозиції. "І це далеко не всі серйозні конфліктні питання, які можуть виникнути", - вважає віце-спікер. Пізніше він уточнив, що на цьому тижні парламентська більшість планує легалізувати п'ять антинародних реформ влади.

Найантинародніша та найконфліктніша, мабуть, реформа пенсійна. Крім раніше неодноразово озвучених недоліків законопроекту з пенсійної реформи, учора озвучили ще один, вельми істотний недолік до цього реформаторського проекту. Голова комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів Валерій Сушкевич заявив, що якщо законопроект з пенсійної реформи буде прийнятий з помилками, допущеними Кабінетом міністрів, всі українці, що не одержують спецпенсії, отримуватимуть мінімальні пенсії. "Надзвичайно гостро стоїть питання порушення страхових принципів в пенсійній реформі", - сказав він.

Сушкевич також звернув увагу на те, що до комітету звертаються військові - представники держструктур, які заявляють про те, що в силових органах у разі прийняття пенсійної реформи в її сьогоднішньому варіанті будуть масові звільнення.

Однак, недоліки і помилки в проекті, судячи з усього, мало кого бентежать. До проекту пенсійної реформи подано 1096 поправок. При цьому головний натхненник даного проекту віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко уточнив, що в минулий четвер був останній день внесення поправок, і зараз їх відпрацьовує комітет. При цьому він щиро понадіявся, що депутати приймуть цей законопроект в цілому, тому що далі тягнути вже просто не можна. Причому справа зовсім не в тому, що Україні дуже потрібні гроші МВФ, просто Пенсійний фонд країни стоїть буквально на краю, і треба якнайшвидше перешкодити йому зробити останній крок уперед.

Цю позицію не розділяє спікер Володимир Литвин. На його думку, поспіх в такій важливій справі недоречний, і краще прийняти документ не терміновий, а якісний. Він також повідомив, що пенсійну реформу Верховна Рада почне розглядати в четвер, 7 липня, на вечірньому пленарному засіданні о 16:00. За умови, звичайно, що проект закону буде готовий. Литвин також зазначив, що якщо депутати протягом тижня не впораються із запланованим обсягом роботи, робота в пленарному режимі може бути продовжена і на наступному тижні.

Але нардепи (принаймні – провладна більшість) явно не настроєні позбавляти себе чесно зароблених канікул. Регіонали пропонують урочисто закрити восьму сесію Верховної Ради в п'ятницю, 8 липня, оскільки потім народних депутатів все одно не збереш. Голова фракції Партії регіонів в Верховній Раді Олександр Єфремов навіть вельми оптимістично висловив упевненість в тому, що парламент розгляне всі законопроекти, які були намічені на поточну сесію.

У свою чергу ще один регіонал Олексій Плотніков переконаний, що Верховна Рада на цьому тижні розгляне всі законопроекти згідно з календарним планом і потреби продовжувати сесію не буде. "Що стосується і порядку денного і всього іншого – є декілька законопроектів резонансних, в тому числі і друге читання законопроекту про пенсійну реформу, є там дещо інше. Але в принципі, я думаю, що немає чогось такого, що призвело б до якогось конфлікту, до блокування трибуни з боку опозиції чи ще до чогось", - зазначив він.

Опозиціонери також сумніваються, що сесію доведеться продовжувати. Не тому, що вірять в злагоджену і ефективну роботу народних обранців, а тому що не сумніваються, що влада знайде спосіб легалізувати свою задумку. Так, віце-спікер пообіцяв, що опозиціонери будуть контролювати присутність депутатів в залі незалежно від часу доби. З його слів, в зв'язку з тим, що з персональним голосуванням в парламенті досі не складається, на вечірньому пленарному засіданні письмово будуть реєструватися менше 226 народних депутатів, а це означає, що закони будуть прийматися за відсутності в залі конституційної більшості.

А ось Арсеній Яценюк заявив, що, не дивлячись ні на що, голосів на те, щоб проштовхнути пенсійну реформу, однозначно вистачить. При цьому він пообіцяв, що вимагатиме поіменного голосування депутатів, щоб народ знав всіх своїх героїв в обличчя.

У тому, що голосів на прийняття цього законопроекту вистачить, можна бути упевненим практично на 100%. Хоча б тому, що президент України Віктор Янукович вже висловив своє побажання, що пенсійна реформа повинна бути прийнята до кінця сесії.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Пенсійна реформа: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини