RU

Павло Казарін: Білорусь. Б'є, значить не любить

09.09.2020, 15:22
Павло Казарін: Білорусь. Б'є, значить не любить - Фото
Павло Казарін

Відносини Лукашенка і Білорусі схожі на аб'юзивний шлюб

Той самий, добре знайомий. У центрі якого патріархальний глава сімейства, навколо якого по орбітах обертаються домочадці. Їхнім відносинам вже чверть століття - і всі сусіди встигли звикнути до того, що дружина мовчазна, слухняна й покірлива.

Та й сам Лукашенко теж звик до своєї ролі. Міцний сім'янин. "Все в дім". Дружина смирна і не суперечить. Час від часу вона намагалася сперечатися, і тоді сусіди чули через стінку невиразні стуки. На ранок все було як і раніше. Тільки косметики на її обличчі було трохи більше звичайного.

Старорежимні люди звикли Лукашенка поважати. Ставили за приклад і намагалися копіювати. Мовляв, міцний господарник. Золоті руки. Ощадливий і в міру питущий. "Від сохи" і машину лагодить сам. Квартира прибрана, діти нагодовані. Полохливі трохи - так це, може, й на краще.

А потім все зламалося.

Білорусь втомилася. Їй набридло. Потьомкінський фасад на двадцять шостому році дав тріщину. І ось вже місяць сусіди чують за стіною те, що  було чути лише з української квартири. "Іди". "Не хочу". "Набридло".

Лукашенко принижений. Обурений. Ображений в найкращих почуттях. Кричить про те, що "всі ці роки - лише для неї". Розпускає руки. Підозрює поганий вплив сусідів. Перериває особисті речі і шукає сліди зради.

Він в подиві. Його захльостують ревнощі і образа. Всі 25 років він будував шлюб як умів. Дарував квіти двічі на рік. Водив в ресторан на день народження. Хвалився перед гостями працьовитою дружиною, яка покірно слухала з вдячною посмішкою. Пару років тому навіть купив дітям ноутбуки. "І як ти мене віддячила?"

Він був переконаний, що все під контролем. Сам встановив їй пароль на телефон. Час від часу читав листування. Гроші зберігав у себе, видаючи під облік "на господарство". Її раптова сміливість наводить його на думки про чиїсь підступи. Версія "розлюбила" навіть не береться до уваги. За що його можна розлюбити?

Останній місяць він її б'є. Безкарно - бо сусіди не хочуть втручатися. Шість років тому вони вже спробували втрутитися в сусідньому під'їзді - і тоді все закінчилося рейдерським захопленням кімнати і згорілою лоджією. А тому тепер вони лише вмовляють не гарячкувати і просять бути тихіше.

Втім, з сусідом-рейдером Лукашенко на короткий час. Той в обмін на підтримку пропонує об'єднати квартири. Переробляти несучі стіни в міжкімнатні Лукашенко не готовий. Сподівається відбутися тим, що здасть комору в оренду. Йому важливо "відновити порядок", а далі переконаний, що "порішає".

Білорусь здачі не дає. Вона всього лише намагається тримати поставу. Її відучували від цього два з половиною десятиліття - але вона намагається звикнути заново. Поки у неї виходить. Як довго протримається - не знає ніхто.

Одні радять їй купити травмат. Інші - писати правозахисникам. Треті - лякають убогістю в разі розлучення. Всі інші намагаються не помічати, в надії, що все затихне само собою. У кожного свої проблеми. Нікому не потрібні чужі.

Лукашенко звик виглядати сильним. Звик вважати розлучення приниженням. Все життя він потішався над тими, кого прогнали з дому. І тому має намір "зберегти обличчя" будь-якою ціною. Він збирався прожити з Білоруссю все життя - і не хоче відмовлятися від планів на старість. До того ж, в глибині душі він щиро вважає, що любить її. Хоча, насправді, любить він не стільки Білорусь, скільки СРСР.

Той самий випадок, коли любиш маму, а одружуєшся з дочкою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини