RU

Підстави для заборони Компартії: версія Турчинова і СБУ

20.05.2014, 15:15
Підстави для заборони Компартії: версія Турчинова і СБУ - Фото
Компартії та її лідеру Петру Симоненку досі було комфортно в Україні за будь-якої влади

В.о. президента і СБУ просять Мін'юст забезпечити заборону Комуністичної партії України. У своєму зверненні Турчинов детально виклав причини

Комуністична партія України вдруге за свою історію опинилася під реальною загрозою заборони. Якщо в 1991 році КПУ віддувалась за гріхи КПРС, то в 2014-му Петра Симоненка і компанію можуть заборонити за антиукраїнську політику, яка особливо гостро проявилася, за даними спецслужб, з початком російської агресії проти України.

19 травня в.о. президента Александр Турчинов дав поштовх справі про заборону КПУ. У відкритому листі він надав міністру юстиції Павлу Петренку перелік фактів, які, на його погляд, можна вважати доказом антиукраїнської діяльності Компартії, а також її зв'язку з сепаратистами.

ЛІГАБізнесІнформ

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
наводить короткий перелік причин, за якими, як вважають в.о. президента і СБУ, партію Симоненка, яка довгий час спекулює на ностальгії старшого покоління за радянським минулим, треба офіційно заборонити як таку, що несе в собі загрозу національній безпеці.

Терористичний інтернаціонал

Лідери компартії і її представники, за даними СБУ, на місцях проводять діяльність на шкоду державним інтересам України. Це виражається в масовій участі членів КПУ в акціях під антиконституційними гаслами, переважно в південно-східних областях. Риторика представників КПУ в Донецькій і Луганській областях в період здійснення антитерористичної операції також носить антиконституційний характер, оскільки комуністи ставлять під сумнів територіальну цілісність України, а також закликають до порушення суверенітету. Також, за даними СБУ, лідери КПУ, крім вербальної підтримки терористів, надають їм практичну, матеріально-технічну допомогу.

Організація псевдореферендума

Комуністам закидають активну участь в організації та проведенні псевдореферендума в Донбасі 11 травня 2014 року. Крім того, спираючись на дані СБУ, звинувачують їх у зверненні до президента РФ  Володимира Путіна

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
з проханням ввести в Україну російські війська.

На благо чужої Батьківщини

Керівництво Компартії, зазначає Турчинов, концентрується на дискредитації України не тільки всередині країни, а й за кордоном - через російські ЗМІ. Особисто Симоненко, а також перші секретарі Луганського та Харківського обкомів КПУ Спиридон Кілінкаров і Алла Александровська

<a href="http://liga.net/">Источник</a
систематично за рахунок приймаючої сторони відвідують центральні російські телеканали і виходять в радіоефіри з негативною для України і вигідною керівництву Росії оцінкою дій української влади.

За сукупністю провини

Своєю роботою партійці Симоненка, на думку Турчинова і СБУ, порушили ряд законодавчих норм:

ст.2 Конституції: Україна є унітарною державою, територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною;

ст.132 Конституції: територіальний устрій України грунтується на засадах єдності та цілісності державної території;

ст.133 Конституції: Автономна Республіка Крим, Донецька і Луганська області входять до складу України як її адміністративно-територіальної одиниці;

ст.134 Конституції: АРК є невід'ємною складовою частиною України;

ст. 73 і 85 Конституції: питання зміни території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України;

ст. 37 Конституції та ст.5 Закону України "Про політичні партії в Україні" забороняють діяльність в Україні партій і громадських організацій, програми яких націлені на порушення суверенітету і територіальної цілісності країни, підрив її безпеки та незаконне захоплення державної влади;

ст.15 Закону України "Про політичні партії в Україні" забороняє фінансування політичних партій, зокрема, підприємствами, установами та організаціями, у власності яких є частки, що належать нерезидентам, іноземним державам.

У зв'язку з вищевикладеною інформацією Турчинов попросив Міністерство юстиції вивчити питання і без зволікання вжити заходів про заборону Компартії України.

Відповідь Мін'юсту і останнє слово підсудного


Міністерство юстиції України вже збирає докази для подачі до суду позовів про заборону діяльності КПУ. "Ми зараз в тісному зв'язку з правоохоронцями збираємо доказову базу і якнайшвидше будемо подавати відповідні позови, після отримання повного обсягу документів від Генпрокуратури та СБУ", - повідомив міністр Павло Петренко на брифінгу.

Коментуючи ініціативи Турчинова, народний депутат від Компартії  Олександр Голуб назвав спроби заборонити партію вірною ознакою того, що до влади прийшли фашисти: "Історія вчить, що коли до влади приходять фашисти, вони, насамперед, оголошують поза законом комуністів. Юридичних підстав для цього не існує. Ми сьогодні розробляємо нові форми діяльності та протестної активності в умовах заборони КПУ. До речі, в 1990-ті роки нас вже забороняли, так що досвід є". При цьому Голуб не згадує, скільки партій і за що заборонила попередниця КПУ - КПРС.

До речі, Симоненко і його соратники терористів, які грабують і вбивають людей на сході України, фашистами не вважають. І навіть не засуджують.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини