RU

Післясмак свята: опозиція зустрінеться з міліцією на допитах

30.08.2011, 09:55
Післясмак свята: опозиція зустрінеться з міліцією на допитах - Фото
a117f421d4f35e8d72546e053713fb2b.jpg

Сутички з міліцією на День Незалежності увінчалися для опозиції ще однією кримінальною справою - учасникам протестної ходи у Києві "шиють" хуліганство внаслідок явної неповаги до суспільства

Сутички з міліцією на День Незалежності для опозиції не пройшли безслідно. Недивно, адже відразу після "святкування" Міністерство внутрішніх справ України заявило, що всі правопорушення його співробітниками було задокументовано, і воно просить прокуратуру дати їм правову оцінку. Прокуратура радо пішла назустріч.

Першими наслідки Дня Незалежності відчули "свободівці". 26 серпня партія Олега Тягнибока повідомила про виклик на допит активіста своєї київської міської організації. "Влада намагається відігратися на патріотах, намагаючись залякати активних, організованих українців", - прокоментував розпорядження голова київського осередку Свободи Андрій Іллєнко.

Незабаром на допит запросили першого зама Юлії Тимошенко по партії Батьківщина Олександра Турчинова, лідера партії За Україну! В'ячеслава Кириленка, а також бютівця Володимира Яворівського і нунсівця, члена Народної самооборони Олеся Донія. "Турчинова буде викликано на допит поки в якості свідка як одного з організаторів цього заходу. Він віддавав накази мітингувальникам шикуватися в колони і йти на Банкову, порушуючи рішення суду", - заявив голова прес-служби київської міліції Володимир Поліщук.

А вже вчора з'ясувалося, що повістки на допит за результатами Дня Незалежності отримали 17 парламентарів від опозиції. Коментуючи ситуацію, Доній заявив, що такі дії влади по відношенню до опозиційних нардепів - це психологічний тиск на суспільство. "Тобто звичайний активіст з маленького містечка буде думати, що якщо за акцію протесту депутатів з їх недоторканістю викликають на допит, то що ж може бути в маленькому містечку", - сказав політик.

Крім того, вчора ввечері МВС повідомило, що продовжує проводити перевірку фактів хуліганських, на його думку, дій з боку окремих учасників опозиції 24 серпня цього року. За інформацією відомства, слідчим відділом головного управління ГУ МВС України у Києві згідно зі статтею 115 Кримінально-процесуального кодексу (затримання слідчим підозрюваного у вчиненні злочину) затримано двоє учасників акції і порушено кримінальні справи за частиною 3 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

"Враховуючи те, що грубе порушення громадського порядку відбувалося внаслідок явної неповаги до суспільства (некоректні лозунги, заклики до невиконання вимог суду тощо), і було пов'язане зі вчиненням опору представникам влади, які виконували обов'язки з охорони громадського порядку, відповідно до вищезгаданої статті активісти можуть бути позбавлені волі на термін від двох до п'яти років", - сказано в заяві МВС.

Міністерство нагадало про рішення Окружного адміністративного суду Києва, що заборонив проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій та інших зборів представниками політичних партій і громадських організацій в центрі Києва 24 серпня 2011 року.

У юридичній обгрунтованості цього самого рішення суду засумнівався депутат від НУНС, голова Європейської партії України Микола Катеринчук. Політик не побачив аргументованих причин для того, щоб суд заборонив мирні акції громадян на День Незалежності. "Я подивився ці рішення суду, які забороняли проводити акцію, і подивився, на яких аргументах воно було складено. Перше. Лист СБУ про нібито деяку інформацію, що там десь хтось планує. Лист МВС, міліція про те, що там також хтось планує... Тобто жодних фактів взагалі не наведено… Тобто нічого. Просто мильна опера! І суд пише, що ось позивач довів, що не можна проводити акцію, треба забороняти, обмежувати право громадян на проведення зборів та мітингів. Ну, абсурд!", - обурився лідер Європейської партії.

Тим часом, народні депутати від партій Батьківщина, Народна самооборона і Фронт змін правопорушення 24 серпня побачили, але з боку міліції, яка перешкоджала мирному маршу опозиції вулицею Володимирською у Києві. Вони звернулися до генерального прокурора і прокурора Києва з проханням порушити кримінальну справу проти співробітників МВС. Проте, в успіху такого звернення сумніваються і самі опозиціонери.

На думку В'ячеслава Кириленка, зараз політична влада прикриває міліцію, міліція прикриває владу і навіть якщо є рішення суду, яке дозволяє опозиції йти по вулиці Володимирській, то міліція все одно цю вулицю перегороджує, щоб не дати простим українцям відсвяткувати свій День Незалежності. "Я думаю, що на цьому етапі ніхто відповідальності нести не буде, але ми обов'язково піднімемо питання про створення тимчасової слідчої комісії в перший же день засідання Верховної Ради України, яке відбудеться 6 вересня цього року", - заявив Кириленко.

Схоже, тимчасові слідчі комісії Верховної Ради - це той мінімум, що залишився сьогодні в арсеналі опозиції. Створювати їх неважко - треба мати третину голосів від конституційного складу парламенту. Інше питання, якою буде ефективність такої боротьби? Мабуть, менша, ніж у МВС і прокуратури, які щільно зайнялися самими опозиціонерами.

Діяльність української опозиції: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини