RU

Підсумки тижня: явище Черновецького, відставка Гузара, тимчасові права для водіїв

14.02.2011, 18:00
Підсумки тижня: явище Черновецького, відставка Гузара, тимчасові права для водіїв - Фото
bcc24d86a21d2ce3ca231ecf89139d0f.jpg

Громадські події минулого тижня виявилися не менш яскравими, ніж події політичні: відставка кардинала Гузара і продуктова криза в армії трапляються не щодня. Одне лише повернення Черновецького, який "загубився", чого варте

Минулий тиждень запам'ятається, насамперед, киянам: 9 лютого столичний мер Леонід Черновецький, що давно зник з поля зору публіки, раптом з'явився не тільки на робочому місці, але й у телевізійному ефірі. Запам'ятається тиждень також і українським греко-католикам, що залишилися без свого духовного наставника - 10 лютого кардинал Любомир Гузар подав у відставку. Увага України також була прикута до людей у погонах - до військових, які, як виявилося, відчувають нестачу продовольства, і в міліції, а точніше - до ідей і ініціатив глави МВС Анатолія Могильова.

"Холодна війна" між главою Верховного Суду і владою

Однак почався тиждень з обговорення у ЗМІ теми кримінального переслідування дочки голови Верховного Суду Василя Онопенка. Він тривалий час був соратником Юлії Тимошенко, саме після об'єднання його УСДП з "Батьківщиною" з'явився на світ БЮТ, а отже, будь-яка увага нинішньої влади до нього або його близьких неодмінно буде розглядатися, зокрема, і з політичного боку. Особливо актуальною політична версія того, що відбувається з дочкою судді стає, якщо врахувати, що ще один родич В.Онопенка - зять Євген Корнійчук - також перебуває під слідством. Чи не дуже багато збігів?

Проте прокуратура заявляє, що особисто В.Онопенко ніякого стосунку до справи про шахрайство (а саме у цьому злочині звинувачують його дочку) не має, і претензій до нього бути не може. Але якщо в органах немає претензій до В. Онопенка, це не означає, що у нього самого немає претензій до органів. Глава ВСУ встиг заявити, що тиск на його родичів - не що інше, як спроби керівництва країни узурпувати судову владу, змістивши невигідного з посади голови"останнього оплоту правосуддя".

Привид голоду в армії

Про те, що Міністерство оборони занурилося у борги перед фірмами-постачальниками продуктів для армії, було відомо давно. І водночас скандального відтінку ця тема набула після того, як станом армійської кухні зацікавилася Генеральна прокуратура. 9 лютого Міністру оборони Михайлу Єжелю було наказано невідкладно вжити заходів щодо усунення перебоїв із постачаннями продуктів і забезпечити належне харчування військовослужбовців.

Реакція міністра була вельми оригінальна - замість сплати боргів М.Єжель порекомендував колишній фірмі-постачальнику випробувати щастя у суді проти Міноборони, а контракт на постачання продовольства було укладено з іншою компанією. Словом, крапка у справі продовольчої кризи української армії ще не поставлена, але сам факт того, що чиновники міністерства не змогли обійтися без скандалу в, здавалося б, буденному питанні забезпечення армії, робить цю тему минулого тижня такою ж важливою, як і сумною.

Водійські права - на 10 років

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу керівника МВС А.Могильова про те, щоб зобов'язати українських водіїв перескладати екзамени на отримання водійської ліцензії кожні 10 років. Відповідний проект постанови вже опублікований на сайті Департаменту Державтоінспекції МВС України. На думку А.Могильова, нововведення дадуть змогу наблизити уніфікацію українського і загальноєвропейського законодавства (у водійських ліцензій на Заході обов'язково є кінцевий термін дії), так і поліпшити безпеку на дорогах країни.

Ініціатива тут же стала резонансною темою, враховуючи кількість володарів водійських посвідчень в Україні. До того ж противники ідеї "перездавати на права" кожні 10 років впевнені у тому, що за ширмою "європейських спрямувань" МВС просто намагається збільшити збори від видачі водійських посвідчень.

Кардинал Гузар подав у відставку

Предстоятель Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар стежив за більш ніж 5-мільйонною паствою з 2001 року, виявляючи талант дипломата у країні, що перебуває у стані постійних міжконфесійних суперечок. Кількість уніатів в Україні повільна, але зростала переважно за рахунок населення Західної України. Сам же Гузар як предстоятель великої церкви незмінно і за правом належав до суспільних лідерів країни.

Після відставки кардинала, прийнятого Папою Римським 10 лютого, відразу виникли питання: хто буде новим главою греко-католиків, які будуть його відносини із владою і куди він поведе декілька мільйонів своїх прихожан? Від відповідей на ці питання певною залежить суспільний розвиток України у найближчому майбутньому. Слід зазначити, що згідно з правилами, після відставки предстоятеля УГКЦ на його місце буде призначено тимчасового адміністратора, а нового пастиря оберуть протягом двох місяців на зборах Священного Синоду.

Явище Черновецького

Мер Києва Л.Черновецький після більш ніж півгодинного перебування невідомо де з'явився перед широкою аудиторією, давши інтерв'ю одному із столичних телеканалів. Київський градоначальник розповів про те, що не збирається боротися за крісло мера на майбутніх виборах, оскільки розчарувався на посаді після "урізування" повноважень. Л.Черновецький оповів також про те, що він надто незадоволений і засмучений тим негативним іміджем, який був створений йому і його команді політичними конкурентами за допомогою підконтрольних ЗМІ.

Однак небажання Л.Черновецького працювати на посаді мера у майбутньому зовсім не означає його бажання покинути Україну (зокрема мер спростував чутки про підготовку до еміграції в Ізраїль). Як не означає воно і відходу з політики: лідер Християнсько-ліберальної партії заявив, що обов'язково візьме участь у парламентських виборах 2012 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини