RU

Підсумки тижня: Янукович в ефірі, Кравчук "лагодить" Конституцію, українці тікають із Лівії

28.02.2011, 11:10
Підсумки тижня: Янукович в ефірі, Кравчук
314f55f594d758d158f7fc1fb4905e0b.jpg

Перший Президент України допомагатиме четвертому поліпшувати Конституцію... Заворушення у Лівії примусили уряд потурбуватися про евакуацію українців... Розмова з країною: Президент більше чотирьох годин відповідав на питання у прямому ефірі

В останній тиждень зими головним ньюсмейкером України був Президент. По-перше, річниця інавгурації гаранта. По-друге, Віктор Янукович продовжує вже звичне для нинішньої влади коригування Конституції. Новим етапом конституційних змін стало формування науково-експертної групи з підготовки до створення Конституційної асамблеї. В.Янукович довірив роботу над цим проектом екс-президенту Леоніду Кравчуку, і повернення Кравчука на орбіту влади заслуговує уваги. Крім того, минулого тижня українські політики, користуючись нагодою, до Дня рідної мови знову порушили безпрограшну з медійного погляду тему мовної неоднорідності України. Ну і, звичайно, гарячий Близький Схід: минулого тижня настала черга евакуацій українців із Лівії.

Кравчук і Асамблея

21 лютого Президент В.Янукович підтримав ініціативу, з якою раніше виступав екс-президент Л.Кравчук, - створити Конституційну асамблею, яка повинна зайнятися питанням вдосконалення української Конституції.

Очевидно, для форсування темпів створення цього органу Президент не став завантажувати політичні партії та інших суб'єктів політичного процесу в Україні роботою над ним, і вирішив взяти всю роботу на себе. А точніше, доручити створення Асамблеї тому, хто виступив з ініціативою про її створення - Л.Кравчуку. Опозиція (зокрема Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк) звинуватила Президента у бажанні узурпувати ще більше влади шляхом створення "кишенькового органу", а 77-річний Л.Кравчук водночас почав активну організаційно-політичну діяльність за дорученням Президента. Тим більше, що В.Янукович велів Кабінету Міністрів всіляко сприяти "батькові Незалежності" в цій роботі.

День рідної мови по-українськи

Встановлений ООН Міжнародний день рідної мови, який у багатьох країнах відзначається формально або не відзначається зовсім, в Україні став більше, ніж просто позначкою у календарі. 21 лютого у нас було використано в традиційному дусі української політики. Українофільська і україномовна опозиція використала цю дату для того, щоб у максимально більшому обсязі ЗМІ нагадати, як нинішня влада гнобить українську мову, нагадати про проблеми з українськими школами у деяких регіонах і, природно, нагадати про себе.

Українська влада, яка вважається надто лояльною до російської мови, через прес-службу Кабміну заявила, що всі розмови про пригнічення української мови - не більше, ніж міф. А заступник Адміністрації Президента Ганна Герман навіть сказала, що російськомовний у побуті опозиціонер Ю.Тимошенко не має права говорити про те, як треба проводити мовну політику. Словом, те, що для ООН свято, для українських політиків - зайвий мотив вколоти один одного.

Порятунок українців із Лівії

Лівійський народ, наслідувавши заразливому прикладу своїх туніських та єгипетських сусідів, вирішив, що лідер Лівійської Джамахирії, полковник Муаммар Каддафі повинен звільнити пост голови держави. Лівію охопили хвилі протестів, демонстрацій і просто міських погромів.

Український уряд, як і у випадку з народним повстанням в Єгипті, прийняв рішення евакуювати усіх українських громадян з неспокійного регіону. Зайнятися процесом доручено Першому віце-прем'єру Андрію Клюєву. Перший літак Міноборони з 125 українцями на борту приземлився у "Борисполі" 24 лютого.

Телерічниця Януковича

Президента України часто звинувачують у закритості для преси. В.Янукович не балує журналістів прес-конференціями - за рік роботи їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. Зате 25 лютого Президент відповідав на питання тележурналістів і громадян у прямому ефірі більше чотирьох годин.

Питання, що ставляться на цьому телемарафоні за назвою "Розмова з країною", не можна було назвати гострими або "незручними". Президент тримався впевнено, іноді усміхався, одного разу навіть заспівав. Честі почути спів глави держави у відповідь на своє питання вдостоївся одесит.

Головним підсумком тривалого спілкування Президента з країною у прямому ефірі можна назвати те, що цей сеанс зв'язку взагалі відбувся. Тепер розмови про недоступність гаранта на час вщухнуть. Сам же В.Янукович, завершуючи давати очікувані відповіді на очікувані питання, зазначив, що завжди підзвітний суспільству і засобам масової інформації. І буде радий зустрітися знову… через рік.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини