RU

Підсумки тижня: Янукович трясе Кабмін, Мартинюк б'є Ляшка, Луценко не здається

23.05.2011, 09:50
Підсумки тижня: Янукович трясе Кабмін, Мартинюк б'є Ляшка, Луценко не здається - Фото
322dec52a390ab90be13329eca2bee1d.jpg

Екс-міністр внутрішніх справ продовжує голодувати і вимагає суду присяжних, Президент погрожує членам уряду звільненнями, перший віце-спікер парламенту вкладає на підлогу колегу і отримує компліменти

Минулий тиждень можна назвати затишшям перед бурею. Причому особливо сильна буря, очевидно, незабаром пройде в Кабінеті Міністрів, чиїм кадровим складом вирішив зайнятися особисто Президент. Відправивши у відставку міністра охорони здоров'я Іллю Ємця, Віктор Янукович почав процес ручного регулювання уряду, а значить, голови ще полетять. Доки уряд готується до змін, український парламент у перерві між прийняттям законів розважався бійцівським шоу, влаштованим віце-спікером Адамом Мартинюком і позафракційним депутатом Олегом Ляшком. Українсько-чеський "шпигунський скандал" додав тижню відтінку міжнародної значущості, але не більше. І, звичайно, увага ЗМІ минулого тижня була зосереджена на шпиталізованому екс-міністрові Юрієві Луценку, стан здоров'я якого, очевидно, гіршає з кожним днем.

Кабмін під сокирою Януковича

Президент почав шукати винних за провал реформ влади. Почав поступово, звільнивши з посади далеко не найскандальнішого міністра - очільника Мозу Іллю Ємця. "Він чудовий фахівець, очолював один з найсучасніших центрів кардіохірургії. Але йому не вдалося налагодити роботу міністерства належно - щоб міністерство охорони здоров'я почало ефективно працювати, і головне - щоб почали здійснюватися реформи, які ми намітили і які вкрай необхідні", - аргументував Янукович звільнення міністра.

Тим самим, Президент дав зрозуміти, що в уряді починається великий розбір польотів, і погані реформатори будуть відсторонені від роботи на благо спільної справи. Наступний крок у напрямі до наведення порядку з боку Януковича - публічна прочуханка міністрові фінансів Федора Ярошенка. "Я сокиру вже заніс над вами, думайте весь час, щоб я її не опустив", - грізно сказав Президент головному фінансисту країни, зробивши того винним у тяганині зі здачею в експлуатацію українського корвета в Миколаєві. На думку експертів, багато звільнень матимуть ритуальний характер з метою підняття рейтингу влади ціною окремих міністрів. І, проте, мало хто сумнівається, що Кабмін видозміниться.

Викриття чеських "шпигунів"

Двоє співробітників посольства Чехії в Україні були офіційно звинувачені в шпигунстві, отримали статус персон нон грата і вигнані за межі країни. Цей скандал став несподіваним, цікавим, але все ж не таким гучним, як очікувалося.

"Керівникові чеської дипломатичної місії було висловлено рішучий протест проти використання дипломатичного статусу для збору інформації, що становить державну таємницю в Україні", - повідомили в прес-службі МЗС України, посилаючись на дані розслідування СБУ.

У відповідь обурене чеське керівництво пообіцяло вислати з Праги українських дипломатів. Однак вже за кілька днів у прес-службі все того ж МЗСу заявили, що конфлікт вичерпано і ніякого напруження більше немає. Вітчизняні експерти відразу ж охрестили "античеський" демарш України помстою за надання Чехією політичного притулку екс-міністрові економіки Богдану Данилишину.

Луценко вимагає присяжних

Страждання екс-голови МВС тривають. Однак колишній головний міліціонер країни не має наміру припиняти голодування, як би того не хотіли міліціонери нинішні, його політичні соратники і навіть дружина, котра пообіцяла стати на коліна перед чоловіком, щоб він припинив себе вбивати. Незважаючи на те, що лікарі виявили у Луценка цукровий діабет, запалення стравоходу, понад 20 ерозій і виразку дванадцятипалої кишки, полікістоз жовчного міхура, голодувати він не припинить.

"Я не припиняю голодування. Я хочу показати, що буду боротися далі. Тепер своє слово має сказати суд", - процитувала слова Ю.Луценка його дружина. Говорячи про суд, екс-міністр має на увазі суд присяжних. Будь-який інший суд, на його думку, гарантовано буде заангажованим і не ухвалить рішення, вигідного для влади. Клопотання про те, щоб його справу розглядав суд присяжних, Луценко передав до Генеральної прокуратури.

Мартинюк VS Ляшко

Видовищ, більш захоплюючих, ніж бійка в стінах парламенту, небагато. Люди люблять дивитися і обговорювати подібні шоу, преса любить їх висвітлювати, але особливий жанр - коментарі учасників битви і її очевидців після бою.

У середу 18 травня позафракційний депутат Олег Ляшко підійшов до президії Ради, щось сказав на адресу головуючого на засіданні комуніста Адама Мартинюка і був нещадно побитий на вигляд цілком безневинним і набагато старшим товаришем по парламенту. Уся країна спостерігала за тим, як Мартинюк учепився в кадик Ляшкові і з легкістю кинув його на підлогу.

На думку Ляшка, поведінка комуніста була неадекватною - адже екс-бютівець просто хотів виступити на тему соціального захисту громадян. Віце-спікер затверджує, що не стримався під натиском образ на його адресу від молодого скандального депутата.

На захист Ляшка не висловився ніхто, тоді як дії Мартинюка схвалили його партійний лідер Петро Симоненко і навіть спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

"Ляшко ображав Адама Івановича. Я вважаю, що Адам Іванович вчинив правильно, як чоловік. Він мало дав йому ще. І не треба там вибачатися. Тому що так по-хамськи, як поводиться Ляшко, не кожен поводиться в парламенті… Хто дав йому право? Ніхто не давав", - сказав П.Симоненко.

Щось подібне сказав і Литвин: "Як я сприймаю вчинок Адама Мартинюка? Із заздрістю… Знаєте, такі зухвалі дії робляться тільки для того, щоб вивести головуючого з робочого стану. Я це дуже добре знаю по собі. А ти маєш усміхатися і весь час говорити: спасибі, вибачаюся, прошу вас".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини