RU

Підсумки тижня: тінь Сороса, газ Тимошенко, візит Путіна

18.04.2011, 17:55
Підсумки тижня: тінь Сороса, газ Тимошенко, візит Путіна - Фото
d337121bb3ebcf364353f45f684ccf7b.jpg

Влада лякає українців американським мільярдером Джорджем Соросом; проти Тимошенко відкривають нову кримінальну справу; Путін летів в Україну зі своїми інтересами, при них же і залишився; міністри показують народу свої мільйони

Минулого тижня проти Юлії Тимошенко була порушена ще одна кримінальна справа. І якщо попередні стосувалися нецільового використання грошей, отриманих за Кіотським протоколом, і напівпрозорої закупівлі автомобілів для провінційної медицини, то нове виявилося пов'язано з Росією: з газовими договорами, які Тимошенко підписувала, будучи Прем'єром. Ще однією ключовою темою тижня став приїзд у Київ Володимира Путіна. Крім того, представники української влади опублікували свої податкові декларації. А поки народ рахує гроші влади, влада рахує гроші західних мільярдерів – регіонал Олександр Єфремов звинуватив американця Джорджа Сороса у тому, що той ніби фінансує підготовку нової революції в Україні "за арабським сценарієм".

"Сорос все купив"

Є така думка - "якщо десь відбувається революція – означає, за неї хтось заплатив". Її висловлюють любителі конспірологічних теорій, фантазери-обивателі, яким скучно жити у світі без таємниць і загадок. Набагато рідше трапляється, щоб про фінансування революцій говорили серйозні політики, але в Україні минулого тижня це трапилося.

Глава парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, перебуваючи на своїй малій батьківщині в Луганській області, заявив на місцевому телебаченні, що в Україні за рахунок західного капіталу готується революція "а-ля Північна Африка".

"Зовнішній інвестор виділив кошти на те, щоб в Україні готували людей для реалізації проектів за варіантом Північної Африки. У мене є дані, що і Сорос виділив певні кошти для того, щоб підготувати у нас в Україні певну групу молодих хлопців, які могли б за варіантом Північної Африки запускати будь-які проекти, які є. Це є і це готується", - трохи незв'язно, але і безапеляційно випалив лідер парламентських регіоналів.

Заяву політика дещо розгублено сприйняли прихильники партії влади, і уже зовсім "в багнети" - її опоненти. Противники говорять про те, що ПР за рахунок уявної зовнішньої загрози намагається відвернути увагу від власних прорахунків і невдоволення мас списати на "теорію змови".

А представники Фонду Сороса в Україні поспішили спростувати слова О.Єфремова. Представники міжнародного фонду "Відродження", що є, по суті, представництвом Фонду Сороса у нас у країні, заявили, що подібні проекти в Україні не розроблялися і не можуть розроблятися, тим більше, на гроші їхнього "шефа".

"Ніхто в Україні не готує і не може готувати за розпорядженням Сороса ніякої "групи молодих хлопців", а також не запускає "різні проекти… за варіантом Північної Африки". Таких розпоряджень або проектів немає і не може бути", - відреагував на слова Єфремова виконавчий директор "Відродження" Євген Бистрицький.

Нова справа Тимошенко

11 квітня проти Ю.Тимошенко було порушено нову кримінальну справу, четверту за рахунком - за дії, що робляться нею на посту голови уряду. Цього разу Генпрокуратура стверджує, що Тимошенко, перевищивши службові повноваження при підписанні українсько-російських газових угод у 2009 році, завдала державі збитків у розмірі $1,5 млрд.

Порушення "газової справи", що називається, назрівало. Про це можна було судити хоч би з того, що раніше у Верховній Раді була створена Тимчасова слідча комісія з газових угод із Росією щодо ознак державної зради. Комісію очолила депутат-регіонал Інна Богословська, відома своїм особливим ставленням особисто до Тимошенко.

Щодо самої підозрюваної у "газовій зраді", то лідер БЮТ зберігає незворушність. Вона стверджує, що нова справа, однаково як і попередні, безперспективна, і обвинувачення приречене на провал. "Три попередні кримінальні справи вже вщухли, тепер вони щодня заводять нові. Убогі. Так у них скоро статті Кримінального кодексу закінчаться", - заявила Тимошенко.

Путін у Києві: мимо каси?

12 квітня Київ відвідав Прем'єр Росії В.Путін. У форматованому до межі повідомленні уряду РФ йшлося про те, що мета візиту - перемовини з українською владою з найбільш актуальних питань: енергетика, торгово-економічні зв'язки, транспорт, реалізація спільних програм у галузі авіаційної промисловості. І це не те, щоб неправда, але тільки вітчизняні ЗМІ перевели протокольну мову на людську - "Путін їде тягнути Україну в Митний союз".

До речі, російський Прем'єр справді зробив акцент на численних вигодах, які ніби отримає Україна від вступу в МС. "Прямий виграш України від співпраці з Митним союзом становитиме $6,5-9 млрд. у рік і зростання ВВП - до 2%", - заявив В.Путін.

Але чи то російський політик був недостатньо переконливим, чи то українська сторона все для себе і країни вирішили ще до приземлення ВВП у "Борисполі", але Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час перемовин, говорив про що завгодно, тільки не про вступ у МС.

"Місія Путіна провалилася" - приблизно такі заголовки з'явилися у пресі після візиту російського гостя. Стало ясно, що Україна не збирається відмовлятися від приєднання до Зони вільної торгівлі з Євросоюзом, що було б вельми скрутним при вступі у МС. Зокрема замміністра закордонних справ Павло Климкін заявив, що ЗВТ з ЄС і Митний союз Росії, Казахстану і Білорусі є несумісними. Водночас чиновник наголосив, що є форми дуже ефективної взаємодії з МС, зокрема у форматі зон вільної торгівлі або окремих секторальных угод.

Жирні декларації міністрів

Усі полюбляють рахувати чужі гроші, а гроші політиків-чиновників рахувати люблять ще більше, тому що у політиків - великі і дуже великі гроші. А крім грошей, у політиків ще є великі будинки і автомобілі, і все це добро треба вказувати у щорічних податкових деклараціях, обов'язкових для оприлюднення.

Минулого тижня будь-який охочих зміг дізнатися, що, наприклад, загальний прибуток Першого віце-прем'єра Андрія Клюєва за 2010 рік становив 4,408 млн грн., віце-прем'єр Сергій Тігіпко "може похизуватися" станом у 24 154 млн. грн., заробленим у 2010 році, а віце-прем'єр Борис Колесніков володіє автомобілями Bentley Continental Flying Spur, Bentley Mulsanne, і Мерседес S-600 L, не вважаючи автомобілі, належних членам його сім'ї.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини