RU

Підсумки тижня: "справа Кучми", євротур Тимошенко, бунт вчителів

28.03.2011, 15:00
Підсумки тижня:
8101f428fb8d1903d170f330bff1fc8a.jpg

Екс-президент несподівано перетворився з почесного політичного пенсіонера на підозрюваного. Тимошенко підозрювана завжди і у всьому, цього разу опоненти намагаються її викрити у зраді Батьківщині. А українські вчителі цього разу вимагають кращого життя

"Цвях" минулого тижня - відкриття кримінальної справи проти екс-президента України Леоніда Кучми. "Справа Кучми" викликала інтерес і здивування. Інтерес, тому що не щодня колишніх керівників країни починають тягати на допити, а здивування пояснюється тим, що ніхто, враховуючи експертів і політиків, не міг і передбачити про такий розвиток подій. Крім "справи Кучми", активно обговорювалося створення у Верховній Раді комісії з розслідування подробиць підписання екс-прем'єром Тимошенко газових угод з Росією. А поки нинішня влада намагалася закликати до відповіді своїх попередників, працівники сфери освіти вийшли на акцію протесту під Кабмін з вимогою виплатити заборгованість з зарплати та поліпшити умови їхньої роботи.

Підозрюваний - громадянин Кучма Л.Д.

22 березня на прес-конференції заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе порушена кримінальна справа проти другого Президента Леоніда Кучми. Заява стала несподіваною як для журналістів, так і для самого Л.Кучми. "Це як сніг серед ясного неба", - забув від хвилювання приказку колишній Президент, коли ділився з журналістами думками з приводу того, що відбувається.

Пізніше з'ясувалося, що під час розслідування передбачається очна ставка Л.Кучми з його колишнім охоронцем Миколою Мельниченком. Для останнього настав другий після 2001 року "зоряний час" - відставний майор все частіше з'являється на ТВ і у пресі. Говорити про що-небудь із зрадником, а саме так він назвав М.Мельниченка, Президент відмовився, так само як і відмовився визнавати "плівки Мельниченка" доказом у справі. Після порушення кримінальної справи стали звучати різні версії причин такого поводження з політичним пенсіонером і можливих розв'язок цієї справи. Найпопулярніші версії - влада "замилює очі" суспільству, відволікаючи від соціально-економічних та інших проблем, і "Кучму звинувачують, щоб остаточно виправдати". А поки аналітики судорожно гадають, Л.Кучмі пред'явлено обвинувачення за статтею 166 старого Кримінального кодексу, що діяв у 2000 році "перевищення влади і службових повноважень, яке призвело до загибелі".

Богословська VS Тимошенко - черговий раунд

Про "особливу взаємну любов" двох красномовних жінок української політики, Інни Богословської і Юлії Тимошенко, відомо давно. Відомо, що жоден телеефір Ю.Тимошенко не може обійтися без обов'язкової присутності І.Богословської, так само як і рідка подія у житті екс-прем'єра обійтися без коментаря депутата від Партії регіонів. Тепер же І.Богословська отримала від колег з парламентської більшості "бонусну" зброю в протистоянні з лідером БЮТ - тимчасову слідчу комісію з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" на предмет ознак державної зради у сфері економічної безпеки України.

Інакше кажучи, слідча комісія приймається за з'ясування того, чи були "газові договори" Ю.Тимошенко і Володимира Путіна зрадою Батьківщині з боку "Леді Ю". У стані БЮТ, коментуючи створення комісії, невпинно закликають владу припинити "полювання на відьом", представники ж влади обіцяють, що ТСК під керівництвом І. Богословської працюватиме об'єктивно і неупереджено.

Тимошенко у Брюсселі: Врятуйте наші душі!

Після довгої епопеї із забороною на виїзд за кордон Ю.Тимошенко все ж відвідала брюссельський саміт Європейської народної партії. Як і передбачається опонентами екс-прем'єра, у Брюсселі лідер БЮТ заявила, що з кожним днем влада Януковича-Азарова Україна все далі відсторонюється від принципів демократії, а отже, європейська перспектива України стає все примарнішою. Самого ж Президента Ю.Тимошенко звинуватила в "симулюванні європейського вибору" на догоду Кремлю. Загалом звичайна риторика українського опозиціонера.

Члени ЄНП, в яку, нагадаємо, входить і партія "Батьківщина", підтримали тезу Ю.Тимошенко про загрози демократії, що витікають від нинішнього керівництва України. У Партії регіонів назвали поведінку Тимошенко під час її зарубіжного вояжу безвідповідальним і "антиукраїнським". На думку члена ПР Леоніда Кожари, критика влади дорівнює критиці всієї держави. Як йшлося вище, поки Ю.Тимошенко переконувала Європу в порочності "біло-синьої" влади в Україні, ця ж влада руками парламентської комісії розслідує її "газові контракти" з Кремлем.

Вчителі проти Кабінету Міністрів

22 березня близько семи тисяч розгніваних працівників сфери освіти вийшли під стіни Будинку уряду у Києві, озброївшись транспарантами, мегафонами і дзвониками, одночасно символізуючими шкільну пору і "дзвін змін", майже як у Герцена. Вимоги протестуючих полягали у 20-відсотковому збільшенні зарплати і наближенні тарифів першого розряду працівників галузі до мінімальної заробітної плати.

Вчителі завжди отримують мало, але справедливо хочуть отримувати більше - цю тезу намагалися донести до уряду мітингувальники. Слід зазначити, що внаслідок акції протесту профільний міністр Дмитро Табачник все ж отримав "по шапці" від свого безпосереднього керівника Миколи Азарова. Прем'єр під час засідання Кабміну сказав, що мітинг вчителів - це констатація безвідповідальності особисто Табачника і місцевих адміністрацій. "Я надто незадоволений, Дмитре Володимировичу, тим, що ви виявилися нездібні вирішити це питання своєчасно і без конфліктів. Ви навіть не вийшли до вчителів, не знайшли необхідних слів для своїх людей. Виношу вам суворе попередження", - гнівно заявив М.Азаров, звертаючись до міністра.

Вже наступного дня на засіданні Кабміну таки було прийнято рішення ввести 20-відсоткову надбавку до окладів всім категоріям педагогічних працівників. Правда, не відразу, а тільки з 1 вересня 2011-го. Для здійснення виплат уряд проситиме у парламенту 370 млн. грн.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини