RU

Підсумки тижня: Рада продовжила собі життя і відправила солдат у Кот-д'Івуар

07.02.2011, 17:30
Підсумки тижня: Рада продовжила собі життя і відправила солдат у Кот-д'Івуар - Фото
24339a4f144f2fc9e109f9951ee2d6a3.jpg

Верховна Рада залишиться у нинішньому складі до 2012 року. Україна направляє у Кот-д'Івуар військових і евакуйовує з Єгипту цивільних. Студенти незадоволені реформами Табачника. Тимошенко як і раніше невиїзна

Перший тиждень лютого 2011 року подарував українцям відкриття чергової сесії Верховної Ради, на якій, нарешті, депутати поставили крапку у питанні дати проведення наступних парламентських виборів. Пильна увага громадськості минулого тижня з ряду причин була прикута до Африканського континенту. По-перше, парламент підтримав ініціативу Президента про спрямування 60 українських миротворців у Кот-д'Івуар, по-друге, - Кабмін виділив 10 млн. доларів для евакуації громадян України з охопленого масовими заворушеннями Єгипту. Крім усього іншого, студенти декількох вишів на початку тижня вийшли на акції протесту протестів щодо реформ вітчизняної освіти, ініційованих профільним міністром.

Студенти проти реформ Табачника

31 січня у Києві більше сотні студентів організовано вийшли на акцію протесту проти реформ міністра Дмитра Табачника у системі освіти. Студенти, що зібралися під стінами Верховної Ради, скандували "Знання - не товар, універ - не базар", протестуючи проти ініціативи влади дозволити вишам на власний розсуд щорічно змінювати вартість навчання. Особливе обурення учасників акцій протесту викликав намір Д.Табачника позбавити статусу університету ті установи, в яких вчиться менше 10 тисяч осіб.

Парламентські вибори перенесені на 2012-й

Старт нової пленарної сесії - сама собою подія тижня. Не кожний тиждень нардепи збираються приймати нові закони, призначені, на їхню думку, поліпшити життя держави. А якщо першого ж дня пленарної сесії парламенту народні обранці продовжують собі термін перебування "під куполом", приймаючи відповідні зміни до Конституції - це вже претендує на подію місяця №1. Так сталося у вівторок, 1 лютого, коли Верховна Рада внесла до Конституції України зміни, що відкладають дату чергових парламентських виборів на кінець жовтня 2012 року. За відповідний законопроект проголосували 310 народних депутатів.

Тимошенко не пустили у Брюссель

Нові подробиці "справи Тимошенко" ось вже який тиждень гарантовано потрапляють до головних подій суспільно-політичного життя. Цього разу Україна обговорювала заборону слідчого Генеральної прокуратури на виїзд екс-прем'єра Юлії Тимошенко у столицю Євросоюзу за запрошенням керівництва Європейської народної партії. До того ж особливий інтерес викликав не сам факт відмови, а, швидше, формулювання співробітника прокуратури. Згідно із заявою слідчого, він володіє оперативною інформацією, яка ставить під сумнів бажання Ю.Тимошенко повертатися на Батьківщину після закінчення європейського візиту. Ця заява знову розділила суспільство по лінії "прихильники боротьби з корупцією - противники поліцейського режиму".

Українські миротворці їдуть у Кот-д'Івуар

Президент Віктор Янукович відгукнувся на прохання ООН підтримати миротворчу місію з врегулювання політичної кризи у Кот-д'Івуарі. З ініціативи Президента на порядок денний Верховної Ради 4 лютого було внесено проект постанови у спрямуванні п'яти вертольотів українських ВПС і 60 військовослужбовців у цю західно-африканську державу. Проект знайшов підтримку парламентської більшості. Опозиція тут же звинуватила парламентських "більшовиків" і, насамперед, главу держави у спробах поліпшити свій особистий імідж в очах Заходу. Прихильники ж рішення стверджують, що участь українських військових у подібних операціях - об'єктивна необхідність міжнародної діяльності. Так чи інакше, але вже сьогодні очевидно те, що "івуарійська карта" ще не раз буде розіграна як одними, так і іншими у власних політичних цілях.

Уряд евакуйовує українців з Єгипту

Беручи до уваги складну соціально-політичну ситуацію, що склалася в останні тижні в Єгипті, а також враховуючи велику кількість українських громадян, що проживають у цій арабській державі, Кабінет Міністрів 3 лютого вирішив створити спеціальний штаб, який координував би роботу МНС і МЗС з евакуації українців з бунтівного регіону. На чолі штабу поставили Першого віце-прем'єра Андрія Клюєва. Приблизно так звучить офіційна позиція влади зі створення цього "надзвичайного" органу. Опоненти ж влади стверджують, що у створенні оперативного штабу необхідності немає і взагалі: подібна ініціатива - ні що інше, як спроба відмити декілька мільйонів гривень на єгипетських подіях. До речі, бюджет "рятувальної місії" - 10 млн. 299 тис. грн.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини