RU

Підсумки тижня: 9 Травня по-львівськи, Луценко під капельницею, "Ангел" Міки Ньютон

16.05.2011, 17:20
Підсумки тижня: 9 Травня по-львівськи, Луценко під капельницею,
a118884dd54e7f94f389d83d4e83f4ee.jpg

Ліві та праві 9 травня у Львові спробували з'ясувати, хто більше любить Батьківщину. Міка Ньютон здивувала у Дюссельдорфі. Опозиція вимагає відпустити Луценка, поки не пізно. Німецький суд ставить крапку в справі українця Івана Дем’янюка

Відгомони бурхливого святкування 9 травня у Львові звучали протягом всього минулого тижня. Обидві сторони конфлікту, як ліві проросійські організації, так і українські націоналісти, присвятили тиждень перекладанню провини за "львівську війну прапорів" один на одну. Ліві традиційно звинувачували опонентів у відсутності поваги до свята Дня Перемоги і потуранні неофашистських настроїв. Націоналісти стверджували про те, що червоний прапор у Львові - образа місцевих жителів. Зі львівськими подіями 9 травня несподівано збігся вирок етнічному українцеві Джону Дем’янюку – німецька Феміда засудила 91-річного старця за участь у масових вбивствах євреї у роки Другої світової війни до п'ятирічного позбавлення волі. Тоді як у Мюнхені головною подією тижня став вирок "нацистському ветерану", Дюссельдорф жив "Євробаченням", на якому цього року перемогу отримав азербайджанський дует. Українка Міка Ньютон посіла на конкурсі 4-те. Ще однією темою тижня стали вести з київської лікарні швидкої допомоги, в якій продовжив голодовку екс-глава МВС Юрій Луценко, який схуднув за три тижні на 20 кілограмів.

День Перемоги: "львівські хроніки"

Як і передбачається, ідея вивішення червоних знамен Перемоги в Україні стала провокацією і без підписання ухваленого відповідного закону Віктором Януковичем. 9 травня у Львові сталося заворушення між прихильниками червоного прапора і українськими націоналістами, які протестують проти будь-якої радянської символіки.

Думка лівих: "молоді фашисти" зривали георгієвські стрічки з ветеранів, рвали червоні прапори, викрикували націоналістичні гасла, заважали відзначити 9 Травня, словом, вони злочинці і гідні покарання. Але незважаючи на те, чи покарають націоналістів чи ні, ліві вже пообіцяли повернутися у Львів 22 червня - у день річниці початку Великої Вітчизняної війни.

Думка правих: що трапилося у Львові – результат провокації проросійських сил, розроблений чи то у Кремлі, чи то в ФСБ і реалізований за участю української міліції. Націоналісти ж просто "захищали Батьківщину".

Думка влади: з приводу зазначених подій лідер парламентських регіоналів дипломатично заявив, що будь-який радикалізм - це погано. "Як правий, так і лівий радикалізм дуже небезпечні для нашої держави, і, безумовно, ми не вестися у цих політичних сил, будемо вживати заходів, незалежно від того, з якого флангу вони перебувають, для того щоб провокацій у нашій державі не допустити", - сказав Олександр Єфремов. А з тим, що конкретно сталося у Львові, повинна розбиратися міліція, кажуть політики від влади.

Думка МВС: провокацію почали представники "Свободи", а міліція загалом впоралася зі своєю роботою, оскільки ніхто серйозно не постраждав.

П'ять років за 28 тисяч життів

91-річний емігрант з України Джон (Іван) Дем’янюк дочекався вироку німецького суду, що розглядав протягом двох років його справу за обвинуваченням у пособництві нацизму і винищуванні тисяч в'язнів концлагеря. Незважаючи на те, що Дем’янюк повністю заперечує провину, Земельний суд у Мюнхені засудив його до п'яти років ув’язнення. В обвинувальному вироку йдеться про те, що під час Другої світової війни від рук українця загинуло 27 900 євреїв.

Новина про вирок "одному з останніх нацистів на Землі" швидко знайшла популярність у російській пресі, що приділяє після львівських заворушень 9 травня питанню політкоректності та терпимості українців куди більше уваги, ніж своїм внутрішнім проблемам. Водночас, як вже говорилося, Дем’янюк не визнав провини і навіть відмовився від останнього слова на суді. До прийняття рішення з апеляції старець залишиться на волі.

"Жонглювання" здоров'ям Луценка

Колишній глава МВС Юрій Луценко продовжує голодовку, хоч така "дієта", за словами лікарів і дружини, згубно позначається на його здоров'ї. Опозиційний політик називає голодовку єдиним способом вплинути на свавілля правоохоронних органів. "Я захищаюся тим незначним, що у мене залишилося. Звичайно, все це нагадує на кориду з неминучим фіналом. Але, як на мене, це краще, ніж покірний похід на бойню районного м'ясокомбінату", - сказав екс-міністр.

Луценко, що схуднув за час голодовки на 20 кілограмів, був переведений із СІЗО у Київську міську лікарню швидкої меддопомоги (ЛШМД), куди тут же попрямували журналісти, рідні Луценка і політичні соратники. Юлія Тимошенко відправилася у ЛШМД прямо із залу суду, де слухалася скарга з її "справи". Лідер "Батьківщини" заявила, що турбується не тільки за здоров'є Луценка, але й за його життя.

За словами же представників прокуратури, життю колишнього глави МВС нічого не загрожує. А всі чутки про надлюдське поводження з ним – дозвільні розмови несумлінних політиків і надмірна емоційність дружини - Ірини Луценко. "На мою думку, стан здоров'я Юрія Луценка задовільно-стабільний, він адекватно себе поводить, спілкується і жартує. Вільно пересувається по палаті, самостійно ходить на процедури", - поділився враженнями про свій візит у палату до Луценка замгенпрокурора - прокурора Києва Анатолія Мельника.

"Євробачення": Україна - четверта

Представниця України на конкурсі "Євробачення" Міка Ньютон посіла четверту сходинку. Не перемога, але й далеко не провал, який пророкували численні скептики. Вони з моменту завершення скандального українського відбору в один голос стверджували про те, що підопічна Тимофея Нагірного не здатна ні здивувати Європу, ні гідно представити Україну.

Популярний міжнародний пісенний конкурс, минулий цього разу в німецькому Дюссельдорфі, подарував Європі нового поп-фаворита, "приреченого" звучати на радіостанціях - ним став азербайджанський дует Нігяр Джамал і Ельдара Гасімова з піснею "Running Scared". Друге місце посіла Італія, на третьому місці опинився виконавець із Швеції. Отже, наступне свято європейської поп-музики пройде у не зовсім, але все ж європейській столиці - Баку. І все-таки Міка Ньютон виступила гідно, як не крути. Четверте місце - цілком непоганий результат.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини