RU

Останній твіт. Що писала Тимошенко в Мережі перед арештом

05.08.2013, 13:16
Останній твіт. Що писала Тимошенко в Мережі перед арештом - Фото
Юлія Тимошенко в суді не розлучалася з iPad (фото - segodnya.ua)

5 серпня 2011-го у екс-прем'єра відібрали не лише свободу, а й особистий iPad, про якому вона спілкувалася зі світом в режимі онлайн прямо з зали суду

Сьогодні виповнюється рівно два роки з дня арешту колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Її взяли під варту в залі Печерського районного суду Києва, де розглядалася справа про підписання нею газових контрактів з Росією. Офіційною причиною арешту стала зайва балакучість підсудної, яка нібито заважала судді Родіону Кірєєву і прокурорам у допитах свідків. У числі неофіційних називають команду з Адміністрації президента. Тимошенко з зали суду відправили до Лук'янівського СІЗО, а після вироку, який  прозвучав 11 жовтня 2011-го - сім років позбавлення волі - перевели в Качанівську виправну колонію в Харкові.

Судовий процес за участю Тимошенко став (принаймні, на першому етапі) публічним не тільки завдяки журналістам, яким не завжди вдавалося потрапити в зал, але і завдяки соцмережам, в які екс-прем'єр зі свого iPad оперативно, прямо з лави підсудних, викладала короткі і гострі, як бритва, повідомлення та коментарі.

Редакція
ЛІГАБізнесІнформ заглянула в Twitter Тимошенко, щоб згадати, що вона писала в останні дні перед арештом.

Тимошенко користувалася мережею Twitter трохи більше півроку, але вела свою сторінку особисто, в режимі реального часу коментуючи події в суді. Найбільше образливих епітетів діставалося судді Кірєєву та обвинувачам.

Безымянный.jpg
Безымянный3.jpg
Безымянный4.jpg
Безымянный6.jpg
Свого відношення до президента і більш вдалого  конкурента на виборах-2010 Віктора Януковича підсудна не приховувала: на своїй сторінці в Twitter вона не раз писала, що він - головний замовник судового переслідування.

Янукович.pngБезымянный1-2.jpg


Безымянный1-3.jpg
Після арешту Тимошенко деякі експерти заявили, що екс-прем'єр такого розвитку подій не очікувала, - інакше вела б себе обережніше і м'якше. Але, судячи по записах в Twitter, Тимошенко все ж допускала можливість арешту.

Безымянный3-1.jpg
Першу спробу заарештувати Тимошенко прокуратура зробила 27 липня. Прокурор Лілія Фролова подала судді Кірєєву відповідне клопотання, в якому вказала, що підсудна "своїми постійними репліками перешкоджає судовому процесу". Прохання прокуратури про арешт Тимошенко пішло за черговою бійкою в залі Печерського районного суду. Однак з першої спроби Кірєєв прохання прокуратури відхилив: порушення порядку з боку Тимошенко йому "заважає, але все ж це не є достатньою підставою для арешту".

Тимошенко у відповідь на цю спробу сторони обвинувачення написала:

Безымянный2-1.jpgБезымянный2-2.jpg
5 серпня 2011 року прокуратура повторила "наїзд", і Тимошенко була заарештована. Це сталося після допиту прем'єр-міністра Миколою Азарова, який супроводжувався словесною перепалкою з Тимошенко.

Офіційною причиною арешту, як заявив суддя Кірєєв, стали "системні порушення підсудної, - зокрема, вона перешкоджала допиту свідків". Сама Тимошенко вважає, що її заарештували лише тому, що на допиті Азарова вона задала йому питання про корупційні зв'язки з газовим трейдером
Росукренерго і про бізнес сина Азарова.

У Twitter Тимошенко під час цього допиту відпустила кілька колючих зауважень на адресу прем'єра:

Безымянный4-1.jpgБезымянный4-2.jpg
Безымянный4-3.jpg
Безымянный4-4.jpg
Прокоментувати арешт, який послідував за цим, Тимошенко не встигла. Її останнім твітом було:

Безымянный5-1.png
Читайте також: Після Тимошенко. Які вироки  виніс суддя Кірєєв

Лікування Тимошенко за кордоном: кому вигідна її еміграція

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини