26.04.2019, 17:31

"Один на один з Путіним - не можна". Головне з Інтерв'ю Апаршина

Іван Апаршин (скріншот)

Радник Зеленського проти референдуму по НАТО, переговорів з терористами й зустрічі з Путіним один на один. Коротко переказуємо інтерв'ю

Радник з національної оборони і безпеки обраного президента Іван Апаршин дав інтерв'ю телеканалу ZIK. LIGA.net коротко переповідає найважливіше.

Потрапив до Зеленського за рекомендацією Гриценка. "Анатолій Гриценко зустрічався з Володимиром Зеленським після першого туру. Гриценко запропонував мене, як експерта з питань безпеки і оборони. Зеленський з цим погодився. У мене була зустріч з Володимиром Зеленським".

Бути міністром - не пропонували, але готовий. "Ні, мені не пропонували (посаду міністра оборони) Я не знаю, кого пропонували. Володимир Олександрович мені сказав при першій зустрічі, що ми не обговорюємо посади. Я член команди радників президента України з питань безпеки і оборони... Я готовий до виконання обов'язків міністра оборони. Не тому що я такий розумний. Але я пройшов шлях, який дає мені підстави говорити, що я чітко розумію, як функціонує Міноборони".

Про що говорив із Зеленським. "Давайте проведемо огляд сектору безпеки і оборони - нормально сприйнято. Далі звернувся до екс-міністра фінансів: ви готові сьогодні піти на пропозиції, щоб фінансування сектора безпеки і оборони було не за принципом мінімально необхідної потреби, а за нормативної потреби. Він каже: там ж 5% (від держбюджету). Відсотки - це класно, але від американського бюджету - це $753 млрд, а від українського - 16 млн на розвиток озброєння і військової техніки".

Читайте також: Як створювався рейтинг Зеленського. Інтерв'ю Богдана - за хвилину

Про референдум щодо НАТО. "Буду наполягати, що нам немає сенсу проводити референдум - він нам нічого не дає. Давайте спочатку пройдемо той шлях, реалізуємо план співробітництва Україна-НАТО, під егідою Україна-НАТО, який приблизно є планом ПДЧ (план дій щодо членства в НАТО). І коли ми, як країна, будемо готові, ми не будемо просити, щоб нам надали можливість, ми скажемо: ми готові".

НАТО - немає альтернатив. "Не буду переконувати Зеленського вступати в НАТО, я буду переконувати, що у нас немає іншого шляху, щоб захистити інтереси України, крім як бути членом колективної безпеки. Хто б мені сьогодні що не доводив, ми не зможемо ні в найближчій перспективі, ні середньостроковій перспективі, ні в довгостроковій знайти ресурси для того, щоб настільки підняти рівень здатності країни для протистояння широкомасштабній агресії РФ. Ми зможемо це зробити гарантовано будучи членом колективної безпеки".

Потрібні миротворці. "Він хоче вирішити цю проблему. Але там була принципова фраза - на вигідних для України умовах. Я йому говорив: автономія (Донбасу) однозначно не приймається. Миротворчу місію - розглядаємо. Ми можемо розглядати, що на кордон виходить армія не українська, але й не російська, і не білоруська, а виходять миротворчі сили. Можемо самі цю позицію відстояти? - ні".

Донбас можна повернути силою, але навіщо. "Я говорив йому (Зеленському), що ми можемо знайти в Україні людей, здатних провести планування операції зі звільнення території. Більш того, я переконаний, що ми можемо цю операцію провести... Але яка ціна... Чи є сьогодні сенс ризикувати життям людей для досягнення мети, яку можна досягти іншим шляхом".

Читайте також: Зустрічайте шостого президента. Що відомо про Володимира Зеленського

Не дасть Зеленському сісти за один стіл з терористами. "Не дай Боже хтось запропонує новому президенту сісти за стіл переговорів з цими так званими ЛНР і ДНР (терористичні організації, - ред.), я ніколи це не підтримаю".

І з Путіним не дасть тет-а-тет зустрічатися. "Я б ніколи не сів з Путіним за стіл переговорів один на один. Це програшний варіант... Я не вірю, що Путін буде нам щось гарантувати. Я повірю в це, якщо в цьому форматі будуть потужні країни - США і Великобританія. Вони мають можливість на нього впливати через інші механізми, з якими він гратися не зможе".

Дорікає Турчинова: мовляв, армія завжди була. "Пан Турчинов, будучи секретарем РНБО говорить, що Збройні сили України і взагалі система оборони країни були не готові для прийняття рішень щодо протидії російській агресії. Можу зараз по пам'яті сказати - збройні сили були готові до захисту території".

Обіцяє відкрити документи по Іловайську. "Я буду наполягати, щоб відкрили всі документи по Іловайськ і Дебальцеве. Мені потрібно побачити процедуру. Вони кажуть, що війська виводилися. Я хочу побачити наказ, хто віддавав і кому, і чому так сталося... Я точно це відкрию. Якщо мені буде дана така можливість".

Читайте також: "Міша - це тест для Зеленського". Інтерв'ю Деканоїдзе - за хвилину

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.