RU

Обстеження Тимошенко: висновки лікарів залишаються таємницею

17.02.2012, 10:55
Обстеження Тимошенко: висновки  лікарів залишаються таємницею - Фото
Захист Тимошенко і ДПСУ з МОЗ з приводу обстеження екс-прем'єра заявляють протилежні речі (фото - ЕРА)

В ДПСУ зазначили, що іноземні лікарі не виявили серйозних проблем зі здоров'ям у Тимошенко. Захист екс-прем'єра заявляє протилежне

Влада виконала вимогу захисту Юлії Тимошенко - VIP-ув'язнену Качанівської виправної колонії оглянули лікарі з Німеччини та Канади. Першими процедуру завершили німці. 14 лютого вони залишили свій письмовий висновок і поїхали з України. На день пізніше діагностику закінчили канадці.

Державна пенітенціарна служба повідомила, що висновки іноземних фахівців були передані в запечатаному вигляді членам комісії. За словами ув'язнених, Тимошенко дала згоду на те, щоб з попередніми висновками щодо стану її здоров'я, зробленими німецькими лікарями, були ознайомлені члени міжнародної комісії від України.

Захисник екс-прем'єра, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що остаточні результати огляду будуть передані Тимошенко найближчим часом. Він зазначив, що результати обстеження, "природно, у тих межах, в яких не порушується медична таємниця та конфіденційність, будуть найближчим часом доведені до громадськості". Власенко також підкреслив, що якщо влада оприлюднить не той діагноз або інформацію, яка не відповідає дійсності, то "Юлія Володимирівна дасть дозвіл тим лікарям, які її обстежували, на розголошення цієї інформації з тим, щоб вона стала публічною." Я не думаю, що влада, хоча наша влада може зробити все ... ну, нехай спробує сфальсифікувати результати незалежного обстеження ", - сказав він.

Вчора Державна пенітенціарна служба України повідомила про те, що міжнародна медична комісія завершила обстеження стану здоров'я Тимошенко. "Усі члени незалежної медичної комісії були ознайомлені з висновками німецьких, канадських і українських лікарів, після чого був сформований загальний висновок комісії про стан здоров'я Юлії Тимошенко", - заявила ДПСУ.

У службі зазначили, що іноземні фахівці підтвердили ті висновки, які раніше були зроблені українськими лікарями. "Лікарі наголосили, що оперативного втручання (операції) ув'язнена Тимошенко не потребує", - сказано в повідомленні тюремного відомства. Приблизно з такою ж заявою виступило Міністерство охорони здоров'я (нагадаємо, що міжнародну медкомісію з обстеження стану здоров'я Тимошенко очолює перший заступник голови МОЗ Раїса Моїсеєнко).

В ДПСУ підкреслили, що Тимошенко "відмовилася від загального аналізу крові, незважаючи на рекомендації німецьких, канадських та українських фахівців". "На думку запрошених для проведення обстеження лікарів, результати аналізу крові є невід'ємною складовою будь-якого медичного обстеження", - заявили ув'язнені.

Більше того, незабаром після відльоту іноземних лікарів керівництво Качанівської виправної колонії нібито почало обмірковувати можливість залучення Тимошенко до роботи нарівні з іншими ув'язненими. Перший заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби в Харківській області Євген Бараш зазначив, що сусідка екс-прем'єра по камері в колонії працює.

Коментуючи ці заяви, захист Тимошенко оголосив кардинально протилежну інформацію. Власенко заявив, що українська влада та особисто заступник міністра охорони здоров'я Моісеєнко маніпулюють фактами за результатами огляду Тимошенко. За словами захисника, іноземні лікарі "констатували серйозні проблеми зі здоров'ям Тимошенко, виявлені при обстеженні". Що стосується захворювань спини, то за інформацією Власенка, іноземні фахівці "поки не прийшли до остаточного висновку і не виключають необхідності оперативного втручання".

Він повідомив, що вчора йому вдалося поспілкуватися зі своєю підзахисною. За словами Власенка, Тимошенко заявила, що не встигла належним чином ознайомитися з висновками лікарів. Він також заявив, що канадських і німецьких лікарів на території Качанівської колонії "відверто шантажували з метою передачі зроблених ними висновків вітчизняним лікарям, які входили до складу комісії".

У свою чергу в Державній пенітенціарній службі заяви Власенка спростували. "Інформація про те, що Тимошенко не була ознайомлена з результатами обстеження, не відповідає дійсності. Зокрема, з висновками обстеження німецьких лікарів Тимошенко була ознайомлена 15 лютого о 14:00 в присутності всіх членів незалежної медичної комісії. Висновки та рекомендації канадських лікарів також були доведені до відома пацієнтки ", - сказали в тюремному відомстві.

Отже, захист Тимошенко і ДПСУ з МОЗ оперують взаємовиключними фактами. Очевидно, хтось із них щодо висновків іноземців темнить. Схоже, настав час для Тимошенко надати слово самим лікарям, як ранішейі було обіцяно. Суспільство чекає.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини