"Нового президента не дочекаєтеся". Інтерв'ю Порошенка за хвилину

05.02.2019, 12:26
Петро Порошенко (фото - president.gov.ua)

Петро Порошенко про плани в разі переобрання, план Сайдіка щодо Донбасу й перспективи членства в НАТО

У понеділок, 4 лютого, пізно ввечері в ефірі телеканалу ICTV гостем передачі Свобода слова став президент  Петро Порошенко. Традиційно ток-шоу за участю Порошенка нагадувало минулого президента з перервою на рекламу. Гострих питань і незручних опонентів в студії не було. LIGA.net подивилася півторагодинну передачу й виділила 10 тез, які характеризують весь виступ Порошенка.

Нового президента не буде. "Вищою оцінкою моєї праці як президента і, в першу чергу як верховного головнокомандуючого було твердження Путіну, що "ми будемо щасливі будь-якому кандидату, тільки не Порошенку". Не дочекаєтесь".

Накаже не пускати спостерігачів від РФ на вибори. "Я, як президент України, віддам наказ, як верховний головнокомандувач, прикордонній службі України не пустити (спостерігачів від Росії) і гарантую вам, що наказ верховного головнокомандуючого буде виконано".

Про план Сайдіка. "Миротворці ООН не будуть ескорт-сервісами спостерігачів ОБСЄ. Миротворці повинні творити мир і мати мандат відповідальності на всій окупованій території. Наявність миротворців означає роззброєння незаконних збройних формувань, виведення іноземних військ і техніки. Я думаю, що пану Сайдіку досить прочитати це і підтримати. Я йому це раджу".

Путін не знає, що робити з українськими полоненими. "Ми точно переможемо, і вони точно будуть вдома. Тому що для Путіна стає все менше і менше сенсу (їх утримувати). Для нього це стало, як валіза без ручки. Він не знає, що з цим робити і як зберегти обличчя. Ми допоможемо повернути хлопців додому".

В Україну точно прийде мир на наших умовах. "Мир на українських умовах з урахуванням українських національних інтересів, включаючи інтереси національної безпеки, точно буде, оскільки з нами правда, з нами весь світ і з нами господь Бог".

Популізм не пройде. "Вірю в мудрий український народ. Ніякі популістські заклики, які часто повторюють пропаганду РФ, в Україні не пройдуть, бо українці навчилися знімати локшину пропаганди РФ зі своїх вух. І більше ніколи не купляться на неї. Дуже дорога ціна заплачена і ми добре вивчили уроки 2014-го".

Хто не проголосує за ЄС і НАТО, той росіянин. "Голосування в четвер за ЄС і НАТО, за зміни до Конституції - це українська система розпізнавання: "свій - чужий, українець чи росіянин". Я впевнений, що Верховна Рада - українська".

НАТО потребує України. "У нас на сьогоднішній день абсолютна більшість генералів і старших офіцерів, які не просто мають бойовий досвід, а вчитися у яких приїжджають експерти і військові з усього світу. І це є доказом того, що не просто НАТО потрібно Україні, а Україна потрібна НАТО" .

Що потрібно для зростання економіки: 5 пунктів. "Перше - це агросектор... Підвищення технологічної оснащеності наших аграрних виробництв є запорукою сталого розвитку України... Друга позиція - це IT-сектор. Уже сьогодні 150 тисяч українців працюють в IT-секторі, створюючи 4% нашого ВВП. А буде 200 тисяч... Третє - це індустріалізація і зростання прямих іноземних інвестицій... Четверте - потужні інфраструктурні проекти. І п'яте - це туризм... Я впевнений, що частка туризму у ВВП може бути 10%".

Нацбюро фінрозслідувань буде аналітичною службою. "Створення Національного бюро фінансових розслідувань - це захист бізнесу від тиску силовиків... Національне бюро фінрозслідувань - це аналітична служба. Платиш податки - десятиліттями до тебе ніхто не прийде. Крадеш - відразу буде видно".

Читайте також:

"Я не в кишені Тимошенко". Інтерв'ю Авакова - за хвилину

Бойко - менеджер, Порошенко - зло. Інтерв'ю Гриценка - за хвилину

Юрий Смирнов
Юрий Смирнов
специальный корреспондент LIGA.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини