RU

Новий статус Тимошенко

21.12.2010, 10:10
Новий статус Тимошенко - Фото
ca2db3fb3af8b3e95da0c59fec93b271.jpg

Останній тиждень Юлія Тимошенко на допити у Генпрокуратуру (як підозрювана) стала ходити із завидною регулярністю. Вчора ГПУ "підвищила" її статус до звинуваченої. Тепер питання "посадять чи не посадять?" стає ще більш актуальним

Після того, як проти лідера партії ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко порушили кримінальну справу, на допити в Генпрокуратуру вона (як підозрювана) стала ходити із завидною регулярністю. Вчора ситуація змінилася. Генпрокуратура "підвищила" статус Леді Ю до звинуваченої.

Про свій новий статус розповіла сама Ю.Тимошенко, залишивши будівлю ГПУ після допиту. "Я отримала постанову про притягнення до відповідальності як звинувачена, порушили кримінальну справу. Я хотіла б буквально один абзац зачитати, щоб у вас було чітке враження: "Тимошенко Ю.В., діючи корисливо, в особистих інтересах вирішила одноосібно прийняти рішення щодо використання частини коштів, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття витрат державного бюджету України і виплату пенсій". Це те, що я отримала зараз від Генеральної прокуратури, і хочу вам сказати, що все це справді нагадує абсурд. Я розумію, що таким чином Президент України розправляється зі своїм головним конкурентом", - сказала вона.

Ю.Тимошенко вважає, що нічого протизаконного не зробила: "Я виплачувала пенсії людям, але це за законами України не є злочином". До того ж вона уточнила, що щодо неї вибраний запобіжний захід - підписка про невиїзд.

Для довідки. "Частина коштів", згадана у постанові ГПУ, згідно з результатами аудиту ефективності використання бюджетних коштів попереднім урядом, проведеного Рахунковою палатою України, становить 67,6 млн. грн.

Отже, обвинувачення висунене, запобіжний захід вибраний. В оточенні Ю. Тимошенко впевнені, що що все відбувається - продовження політичного тиску на опозицію. Але її це не лякає. Вона так і сказала: "Я нічого не боюся, і ніколи від мене не дочекаються страху".

Екс-прем'єр також пообіцяла, що не буде ховатися або ухилятися від відповідальності, і запевнила, що продовжить регулярно приходити на допити.

У світлі цих подій ще більшу актуальність набуває питання - "посадять чи не посадять?".

Народний депутат з фракції Партії регіонів, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко заявив, що обов'язково посадять. Якщо доведуть провину. Якщо не доведуть – доведеться вибачатися.

Опозиційні соратники Ю.Тимошенко не виключають, що вона може виявитися за ґратами. Водночас заступник глави парламентської фракції БЮТ Сергій Соболєв пообіцяв, що якщо екс-прем'єр все-таки буде заарештований, то опозиція дасть гідну відповідь. "Тимошенко - це не український Ходорковський. Вона людина, яка повторить долю всіх тих, хто після таких дій мав змогу "віддячити" владі. Це буде останній крок Януковича перед його політичною смертю", - сказав він.

Іншої думки дотримується опозиційний міністр внутрішніх справ, народний депутат від "Народної самооборони" Геннадій Москаль. За його словами, справу проти Ю.Тимошенко можна закривати - внаслідок відсутності складу злочину.

Водночас політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко впевнений, що саджати Ю.Тимошенко ніхто нікуди не буде. По-перше, тому що це не так-то просто. А по-друге, тому що "вона підніме світову спільноту".

Власне, вже підніймає. Директор Центру ім. Бертольда Бейца при Німецькій Раді з зовнішньої політики Олександр Рар заявив, що Європейський Союз, який випробовує розчарування від того, що в Україні спостерігається відхід від демократії, вже нічим не здивувати. Але при цьому зазначив, що переслідувати Ю.Тимошенко "якось неетично". Плюс, практично відразу після президентських виборів таке переслідування дуже схоже на політичну помсту. Так що, якщо її все-таки посадять, то владі доведеться відповідати на велику кількість питань. І не факт, що всі ці питання будуть зручними.

Водночас депутат Європарламенту Елмар Брок (група народних партій, Німеччина) обурився тим, що відбувається і заявив, що ця ситуація матиме наслідки для взаємовідносин України і ЄС. "Якщо є підозра, що це обвинувачення незаконне, і, незважаючи на це, її посадять у в'язницю, відрізавши тим самим можливість потрапити у парламент, тоді, я вважаю, буде криза у взаємовідносинах між Україною і Європейським Союзом. Тому що ми повинні поважати ті цінності, які у нас є, і норми права і демократію", - сказав політик.

Сама ж Ю.Тимошенко здаватися не збирається. Вона вже вимагала публічних слухань у своїй справі і пообіцяла закликати всіх членів Ради Європи на захист незалежності і демократії в Україні.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини