RU

Нова справа Тимошенко

12.04.2011, 11:00
Нова справа Тимошенко - Фото
d1a7343aa15a0d58d4feb0fd6ab759a2.jpg

Нова справа проти Юлії Тимошенко відкриває нинішній владі просторе місце для маневру: можна спробувати довести справу проти неї до суду, переглянути газові угоди із РФ і відвернути увагу від своїх планів на перемовини із російським Прем'єром

Нова справа проти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко відкриває безмежні можливості для нинішньої влади. По-перше, виходить зайва можливість довести справу проти неї до суду, що приємно. По-друге, з'являється реальний шанс для перегляду газових угод із Росією, а це - корисно. І по-третє, як вважає сама Ю.Тимошенко, можна красиво відвернути увагу громадськості від істинних планів на зустріч із Прем'єр-міністром Росії, дозволивши собі з'єднати приємне з корисним.

Як повідомив напередодні перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін, ГПУ порушила щодо Ю.Тимошенко ще одну кримінальну справу, цього разу - за газовими контрактами 2009 року. Р.Кузьмін зазначив, що збиток, завданий діями Ю.Тимошенко, оцінюється експертною групою у сумі, що перевищує 1,5 млрд. грн.

"Справу взяв у провадження слідчий підрозділ центрального апарату Генеральної прокуратури, організований і створений слідчою групою, куди включені працівники МВС і СБУ, керівництво групи покладене на слідчу з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України", - сказав він.

Р.Кузьмін повідомив, що кримінальна справа порушена за матеріалами, наданими минулого тижня Службою безпеки України.

Раніше Верховна Рада України створила ТСК з газових угод із Росією. Якщо конкретніше: щодо ознак державної зради у сфері економічної безпеки України у період роботи уряду Ю.Тимошенко. Главою комісії стала регіонал Інна Богословська. Саме вона вчора заявила, що комісія вимагає від Верховної Ради прийняти рішення про перемовини із Російською Федерацією з приводу перегляду газових контрактів.

І.Богословська зазначила, що сам контракт передбачає можливість перегляду умов постачань газу. Вона також висловила надію, що комісії вдасться довести, що обставини підписання газових контрактів не відповідають закону і що на сьогодні істотно змінилися обставини на газовому ринку.

Сама Ю.Тимошенко свою чергову кримінальну справу вважає безперспективною. "Три попередні кримінальні справи вже вщухли, тепер вони щодня заводять нову. Убогі. Так у них скоро статті Кримінального кодексу України закінчаться", - зазначила вона на своїй сторінці у "Twitter".

Проте постанови про порушення кримінальної справи вчора вона так і не побачила. Хоч чесно прийшла в прокуратуру і чекала. У процесі очікування розважалася відсиланням постів у "Twitter". Настрій записів змінювався пропорційно періоду очікування – від роздратованого зауваження про те, що "тугодуми" так і не вигадали анонсованої постанови, до жартівливої пропозиції використати ситуацію, що склалася у сценаріях "95 кварталу".

Водночас Ю.Тимошенко, сама того не бажаючи, сильно полегшила життя нинішньому Прем'єр-міністрові Миколі Азарову. Сьогодні у Київ приїжджає російський Прем'єр Володимир Путін. І швидше, традиційно буде порушено питання про перегляд контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом" на постачання і транзит газу. І якщо раніше Росія навідріз відмовлялася спілкуватися на цю тему, то тепер українська сторона отримала додатковий вагомий аргумент: М.Азаров може сміливо стверджувати, що його попередниця, домовляючись із Росією з газових питань, порушила закон. А це вже може розглядатися як цілком поважна причина для перегляду.

Однак основною темою нинішнього візиту В.Путіна стане не газ. Цього разу глава російського уряду намагатиметься схилити Київ до вступу у Митний союз. А в ідеалі ще і до відмови від євроінтеграційних домагань. Експерти стверджують, що завдання його чекає важке і, швидше, спроба буде безуспішною. Офіційна позиція Києва залишається невизначеною: тут продовжують стверджувати, що Росія Європі не заважає, і старанно не хочуть робити вибір на чиюсь користь.

До речі, Ю.Тимошенко впевнена, що чергову справу проти неї порушили виключно заради того, щоб приховати подальші плани щодо зради національних інтересів. "Я думаю, що коли вони найближчим часом будуть оголошувати, що Україна входить у Митний союз, вони будуть говорити, що це знову "винна невістка" тому, що вона підписала "не такі" газові угоди", - сказала вона.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Тимошенко": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини