RU

Невідкладний прийом. Як депутати за Тимошенко до ГПУ ходили

01.02.2012, 10:50
Невідкладний прийом. Як депутати за Тимошенко до ГПУ ходили - Фото
914f4153fbb8fbaf89dd41de36de781e.jpg

Вчора депутати від опозиції прийшли до генпрокурора на невідкладний прийом: вимагали випустити Луценка і Тимошенко, а також запросили його до суду США

В останній день січня п'ятеро опозиційних народних депутатів від БЮТ і НУНС влаштували яскравий перформанс: з'явилися в Генеральну прокуратуру Україну для зустрічі з генпрокурором Віктором Пшонкою та його першим заступником Ренатом Кузьміним, щоб вимагати виконання резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи щодо необхідності звільнення лідерів української опозиції.

Один із візитерів Володимир Ар'єв пояснив, що таким чином він і четверо його колег (Тарас Стецьків, Андрій Павловський, Юрій Гримчак та Олена Бондаренко) вирішили скористатися своїм правом на невідкладний прийом у будь-якої посадової особи. За його словами, ще в понеділок до ГПУ було надіслано листа з вимогою прийому, в якому повідомлялося, що депутати хочуть зустрітися і обговорити "дуже важливі питання".

Як і слід було очікувати, зустріч не була надто успішною. Депутат Ар'єв назвав подію розмовою "різними мовами без перекладача". Він зазначив, що генпрокурор і заступники весь час лише наполягали на тому, що про Генпрокуратуру в резолюції ПАРЄ взагалі не йдеться. Політик також повідомив, що з будь-яких інших питань, які піднімали депутати на зустрічі, вони замість конкретних відповідей отримували суху статистичну інформацію. "Подальша аргументована розмова втратила будь-який сенс", - резюмував Ар'єв.

Сама ГПУ ще в ході зустрічі з депутатами публічно відмежувалася від резолюції ПАРЄ. Керівник прес-служби відомства Юрій Бойченко наголосив, що Генеральна прокуратура не згадується в резолюції ПАРЄ, і втручатися в судові процеси не збирається. Він зазначив, що питання зміни запобіжного заходу для Юрія Луценка та Валерія Іващенка - це компетенція суду, оскільки суд приймав рішення про взяття під варту, тому тільки він може його змінити.

Однак, в ході цієї незвичайної зустрічі, опозиціонери були зайняті не одними лише розмовами. Так, Ар'єв розповів, що йому з товаришами вдалося вручити вищому керівництву Генеральної прокуратури позов, поданий екс-главою МВС Луценком проти них до американського суду - і Пшонці, і Кузьміну. Нунсівець уточнив, що раніше, під час судового засідання у справі Луценка, він вручив позов ще одному фігуранту - прокурору Антону Зінченко.

"Церемонію вручення" в ГПУ знімав на відео депутат Гримчак. Тепер, за словами Ар'єва, згідно з американськими законами, Пшонка, Кузьмін і Зінченко вважаються поінформованими про те, що проти них подано позов до США, і вони не мають права ігнорувати цей судовий процес, посилаючись на те, що не знали про нього.

До речі, незадовго перед цим керівник прес-служби ГПУ розповідав, що там поки не отримували ніяких документів з американського суду. На питання журналістів, яким чином буде здійснюватися захист інтересів прокуратури, Бойченко сказав дослівно наступне: "А взагалі, який є зв'язок між судочинством Сполучених Штатів Америки і нашим? У нас навіть немає договору щодо правової допомоги зі США".

Однак, у підсумку, після опозиційної "бурі і натиску" у Генеральній прокуратурі, мабуть, не на жарт розсердилися і навіть перейшли до погроз: у заяві ГПУ за підсумками зустрічі опозиціонерів з головою відомства говорилося, що депутати від БЮТ і НУНС під час зустрічі з генпрокурором Пшонкою намагалися тиснути на хід судових процесів. У повідомленні сказано, що нардепи "наполегливо примушували генпрокурора втрутитись в хід судових процесів Тимошенко, Луценка та Іващенка, що є прямим порушенням чинного українського законодавства і тягне за собою кримінальну відповідальність".

Візитери ж, у свою чергу, за підсумками зустрічі з прокурорським начальством відкрили для себе, що генпрокурор із заступниками, виявляється, самостійно не приймають рішення. Нардеп від БЮТ Андрій Павловський заявив, що виконання резолюції ПАРЄ залежить виключно від президента України Віктора Януковича. Він наголосив, що опозиція має намір і далі піднімати питання про звільнення своїх ув'язнених, зокрема, у Верховній Раді. А депутат від НУНС Стецьків взагалі заявив, що опозиційні парламентарії тепер відправляться за правдою не куди-небудь, а прямо до Януковича.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини